Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul, nehezen evő babák...

Rosszul, nehezen evő babák anyukái! Hogy bírjátok idegileg, hogy minden falatért közel harcot kell vívni, hogy megegye? Mit, és mennyit eszik egy nap?

Figyelt kérdés
2014. nov. 18. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Igaz a fiam nem baba már, mert 2,5 éves. Egy évesen, másfélévesen igazi vassgyúró volt, mert mindent megevett, nagyon jó evő volt. Most szinte semmit nem eszik, főleg, hogy összeszedett valami vírust is, egyáltalán nincs étvágya. Nagyon rossz nézni, elképzelni sem tudom, hogy bírja. Tegnap pár kanál húsleves volt a menüje és ropi meg tea. Semmit nem eszik. Borzalom, teljesen kivagyok. Szóval, nagyon nehezen bírom. 105 cm magas és 17 kiló, tudom nem hangzik rosszul, de 18 kiló volt és már kimondottan vékonyka. Mi lesz, ha így folytatja, nem tudom...
2014. nov. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9 hónapos a kislányunk. Én nem idegeskedek, megpróbálom ha nem akkor nem. Kap tápszert. Napi egyszer biztos eszik kanalasat mert az apjával szépen eszik. Elején idegesített de már nem.
2014. nov. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem konkrétan az evés mennyisége a gondom, hanem, hogy csak péksütit meg kekszet enne.

Mai ötletem az volt, hogy kölesgolyót dobáltunk az almaturmixba, és akkor onnan kanalazta. Így érdekessé tettem neki, ő adagolta a kölesgolyót és szépen meg is ette szinte az egészet az almával.

Viszont sajnos ezek az ötletek csak 1-2 napig hoznak eredményt, onnan újból kezdődik a küzdelem. És minnél nagyobb, annál nehezebb, mert észreveszi mire megy ki a játék.

2014. nov. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
A rosszul evő gyerekek azért nem esznek, mert tudják, h csak elég kitartóan kell nemet mondani az ételre és akkor anya hozza a kekszet, péksütit, tejszeletet, "csak hogy valami legyen végre a gyomrában"
2014. nov. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
7 hónapos a lányom, nem hiszem, hogy manipulálni akarna...
2014. nov. 18. 12:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Kislányom lassan 9 hónapos, és az égvilágon semmit nem fogad el. Kb. 2-3 hónapos koráig gyönyörűen szopizott, 2 hónaposan majdnem 5 kiló volt (3 kilóval született). Aztán egyik napról a másikra lecsökkentette a szopikat, a hízása megállt, ill. 100-200 grammokat hízott havonta. Gondoltam a hozzátáplálással jobb lesz, de semmit nem eszik. 5,5 hónaposan kezdtem kóstoltatni, most ott tartunk, hogy max. 3 kanállal eszik valamiből, utána becsukja a száját. Már próbáltam mindent, egyáltalán nem eszik semmiféle tejpépet vagy gyümölcsöt (nagy ritkán almát). Főzelékből a rekord 50 ml volt egy nap alatt. Próbáltam én főzni, boltit venni, variálni az étel hőmérsékletével, hagyni egyedül próbálkozni (még véletlenül se tett ételt a szájába). Etettük műanyag, fémkanállal, ölben, etetőszékben, játszószőnyegen. Ha túl éhes csak szopizni akar, ha túl fáradt csak szopizni akar, ha lát valakit rajtam kívül akkor csak azzal akar játszani, egy rémálom ez az egész etetés. Még nincs 7 kiló, dokink cseszeget, hogy nem fejlődik, vérvételen voltunk, nem találtak semmit, azt mondta, hogy próbálkozzak.

Már annyiszor megfogadtam, hogy nem idegesítem magam, de nem megy :(

2014. nov. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os nekem is hasonló volt a problémám. Az én fiam is most 9 hónapos. Jől indult a hozzátáplálás, de aztán semmi sem kellett neki. Közben jött a foga is. A felső fog nagyon nehezen jött ki neki, majd 1 hónap alatt. Mióta kijött a 2 felső foga, azóta étvágya is van, szinte mindent megeszik. Vagyis, válogat is, pl. üveges kajából semmi Hipp vagy Kecskeméti, a Rossmann babkajáit viszont szereti.

Húslevesben főtt csirkemájat répával, karalábéval, karfiollal is imádja. Mindezt azután, hogy kijött a 2 foga. Gyümölcsöket is elkezdett enni. Most vagyunk mi is még csak 7 kiló, de nagyon szépen elkezdett hízni, remélem így is marad. Viszont a védőnőnek is mondtam, hogy havi 1 kilókat már nem fog ő hízni, hiszen mászik, feláll, sokat mozog.

Szóval kitartás, lassan darabos kaját is ehetnek. Egyik nap próbaképpen vettem neki olyan bébiételt, ami 8 hónapos kortól volt, bolognai spagetti, darabos, szó nélkül falta. Ovko márkájú volt, nem a leghíresebb márka, de ezt kifejezetten szerette a gyerekem.

Ugyanakkor mindig kap ő is egy kanalat a kezébe vagy valamit amivel babrálhat, különben van, hogy 1 órát is eltart az etetés.

2014. nov. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!