Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak vele, hogy...

Mit csináljak vele, hogy forogjon és hason is játszon, feküdjön?

Figyelt kérdés
1 hét múlva 6 hónapos a kislányom. Pici kora óta utál hason lenni, így keveset is volt. Nagyon eleven baba, egyfolytában keze. lába jár, dumál, stb. De nem forog. Minkét irányban 1-2 alkalommal már megfordult, de ennyi. Elég nagy baba 8 kiló, szerintem a feje is kicsit nagy :) Ha hasra teszem tök kevés ideig van el, akkor se játszik rendesen. Amikor tudom hasra teszem és amíg nem sír, úgy hagyom, de nem javul a helyzet. Egyébként elég erős baba, tehát elég nehéz legyűrni, de ezeket mégsem csinálja.
2014. nov. 18. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Erőltetni sztem felesleges, tedd mindig hasra amíg nem sír, majd amikor megér rá akkor forogni fog és akkor viszont megszereti, max játékkal próbáld ösztönözni, tedd olyan távolságba h fordulnia kelljen.


Mi kislányunk is utált hason lenni egészen addig amíg magától át nem fordult onnantól kezdve meg csak hason volt, azóta sokszor hason is alszik. Én nem erőltettem, mindig amíg nem sírt hasra tettem ennyi volt. 6 hósan fordult hasra és 7 hó pár naposan hátra. MOst 9 hónapos és már tud önállóan menni kisebb távot úgyh nincs lemaradva, attól mert kicsit később forgott, mondjuk amúgy is 6 hó körül szokták.

2014. nov. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
játékokkal próbálom, de cseles, mert oldalra fordul, elveszi a játékot, majd vissza. ha pedig messzebb van, akkor odamegy háton. így hatalmas távolságokat tesz meg, az ágy és a járóka egyik feléből a másikba simán átmegy.
2014. nov. 18. 15:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, okosak, kislányunk is mindig így oldotta meg :D
2014. nov. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltunk.Én mindig húztam el a kiszemelt dolgot (nálunk távirányító és mobil vált be) míg végül megfordult de a 6ik hónap betöltése előtt 2 nappal és ő is 8kgos volt, azóta 8 hónapos és lépked önállóan áll.Ne aggódj csak kicsit ingereld inkább
2014. nov. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem sem szeret hason lenni... úgy szoktam, hogy fotelbe kissé fekve beleülök, és a hasamra teszem, éneklek, stb ezt nagyon élvezi, és így sok időt tölt el hason, egyre jobban erősödik. De ez az, amit a doki szerint is muszáj erőltetni... :)
2014. nov. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha már csinálta, akkor tudja. Vannak lassabb tempójú, "lustább" gyerekek, de rájuk jellemző, hogy utána hirtelen 2-3 dolgot is gyors egymásutánban megcsinálnak. Várj türelemmel.
2014. nov. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem majd csak akkor fogja megszeretni a hason levést, ha már megtanult forogni, nekem mindkét fiamnál így volt. Ha pedig a forgás már megy, akkor utána már úgyis kúszni kezd, ahhoz meg hason kell hogy legyen :D
2014. nov. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!