Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csecsemő altatása, rosszul...

Csecsemő altatása, rosszul csinálom?

Figyelt kérdés
2 hós babám csak kézben alszik el, amint leteszem, felébred és sír. Olvastam, hogy nem szabad sírni hagyni. Mindig felvettem és ringattam, de nagyon fárasztó, van, hogy éjfélig próbálkozunk. Eddig szépen elaludt, hogy ringattam egy darabig és letettem, de most már egyre nehezebb, egyre tovább igényelné, hogy ölben legyen. Leülni se tudok sokszor, csak a séta tetszik neki. Pedig reggel és délután egyedül, sírás nélkül is visszaalszik. Ma azt csináltuk, hogy ringattam és letettem vissza a kiságyába. Sírt szegénykém nagyon, de nem vettem fel. Ott voltunk mellette a kiságyánál, beszéltünk és végig simogattam a kis pofiját, hátát. Aztán elaludt. Ezzel rosszat tettem, hogy így hagytam elaludni? Tudom, hogy nem szabad sírni hagyni, de ott voltunk végig mellette. Nem akarom, hogy azt higgye, nem segítek rajta. Lelkiismeret furdalásom van, hogy nem ringattam tovább.....első baba
2014. nov. 19. 22:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
ezt én is benéztem anno, olyankor amikor vízszintben van feszíti a pocakját a szél (még nem tudnak pukizni)de felvéve a feszítés megszűnik (amúgy remélemnem a feneke alatt a kezetek..)de szóval próbáld ki, hogy nemveszed ki, hanem nagyon halványan, finoman rezgésszerűen ütögeted a popsiját, vagy simized a derekát (hason célszerűbb altatni) és beválik.
2014. nov. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mikor kézben volt, előtte kakilt is. A kezemben is úgy tartom, hogy függőlegesen van. Pukikat is kinyomja. Mikor visszatettem a kiságyába, a pofiját és a hátát simogattam és apával beszélgettünk, hogy tudja, hogy ott vagyunk. Nem akarok rosszat neki, csak tudom, hogy az se vezet sehova, hogy órákig ringatom, ciciztetem, hogy elaludjon. És most már egyre rosszabbá vált az esti altatás. Volt olyan, hogy letenni se tudtam. De amint felvettem, már aludt is.....szeretném, ha jól cselekednék. Rossznak érzem magam, hogy nem ringattam el, de tudom, még mindig ott sétálnék fel alá a szobában..... köszönöm a választ :)
2014. nov. 19. 22:58
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
Ugyanigy voltam en is anno a babammal,2 oran keresztul jarkatam vele,aztan jott a nagymama aki ringatta majd a babakocsi.Persze nem mint egy nap alatt.Akkor montam hogy eleg amikor mar ugy kellett razni a babakocsit hogy a kezem majd le szakadt mert csak igy aludt el.Fokozatosan minden nap betettem a kisagyba es hagytam egy kis ideid sirni majd bementem hozza,megnyugtattam.3 nap utan egyedul aludt.Most egy eves.Szoval ne aggodj te szuperul csinalod es meg most 2 hosan hamar le lehet szoktatni a ringatasrol.Kesobb nehezebb.Kitartas,csak igy tovabb.
2014. nov. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nagyon rosszul érzem magam pedig. De látom, hogy hétről hétre nehezebb az altatás. Mi nem mentünk el mellőle, végig ott ültünk mellette, simogattuk, beszéltünk, de sírt szegénykém. Tudom, hogy fontos neki a közelség, de sajnos mi is órákig kínlódunk a ringatással. Olvastam, ha sírni hagyjuk, akkor azt tanulja meg, hogy nem bízhat bennem, de párom szerint nálunk nem ez van, mert nem hagytuk magára, végig mellette voltunk, próbáltam a simivel nyugtatni. Olyan bizonytalan vagyok, nem tudom mi a helyes....és rosszul érzem magam.....
2014. nov. 19. 23:33
 5/17 anonim ***** válasza:
34%

Vedd fel, amikor csak igényli! Ha beteszed az ágyába, és sír szegénykém, hiába vagy mellette, az nem segítség neki. Így van, a közelséged igényli. A testkontaktust, ami nem merül ki abban, hogy az ágya mellett álltok, és simogatod az arcát. 2 hetes a babád! Nem mondhatod azt, hogy kimerültél, nincs kedved ringatni. Én 8 hónapos koráig ringattam/hordoztam a fiam, mert csak úgy tudott elaludni. Nem nőtt a fejemre, most 20 hónapos önálló, vagány fiúcska. A saját szobájában alszik, nem az ölemben.

Ringasd, amennyit csak kell, az anyai megérzésedre hallgass, ne a párod okoskodásaira.

2014. nov. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem ne próbáld meg beszabályozni az alvását. Az is lehet, hogy még nem álmos, amikor altatni akarod. Várd meg a jelzéseid. Esetleg próbáld meg hordozókendőben felkötni, úgy sokkal könnyebb, vagy babakocsiban, bölcsőben, Adamo hintában ringatni.
2014. nov. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A nem szabad sírni hagyni nem azt jelenti, amit te csináltál. A sírni hagyás, amikor a gyerek ordít a szobában a kedves szülők meg nem mennek át megnézni él-e hal-e. :) Amit te csinálsz az teljesen normális, nem kell ringatva altatgatni, az is nagyon jó neki, ha simogatjátok, mert tudja és érzi, hogy ott vagytok vele. Én a beszélgetést mondjuk mellőzném, esetleg halkan valamit énekelhetsz neki, de aztán jobb a csend.
2014. nov. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy túl lefárad estére és azért ennyire nyügös? Probáld ki, hogy beteszed a kiságyba és csinálsz neki vmi monoton zajt pl bekapcsolod a porszívót. Nekünk anno bevált, kb 2-3 hétig csak így tudtam elaltatni a lányomat este
2014. nov. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%
Hallgass magadra. En sem hagyna h.a kisagyban sirjon megha ott vagyok mellette akkor sem. En felvennem. Sztem is koran vagy tul keson altatod. En cicin altatom a fiam (15hos) de regen ringattam is. Hidd el kinovi. Hordozokendore babakocsira adamo hintara szavazok meg en is. Ja egy fitball labdan kezedbe veszed es ugralsz vele az is jo. Nem tul nehez es egeszseges mozgasforma!!!! :)
2014. nov. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Szerintem nem az a gond, hogy mikor altatom, mert annyira álmos, hogy a karomban elalszik, de mikor leteszem, észreveszi és sír. Felveszem, alszik tovább. És ez a baj. 2 hónapos és esténként órákig elszórakozunk így. Egy ideig jól működött, cicin elaludt vagy kellőképp ellazult, utána megbüfiztettem, mellkasomra fektettem, megvártam, hogy elaludjon és utána leraktam. Most már rosszabb, mert nem akarja, hogy lerakjam. És egyből észreveszi, pedig nagyon sokáig nem merem letenni, várom, hogy jó mélyen elaludjon, de mindig felébred.
2014. nov. 20. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!