Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Refluxos babával hogy boldogul...

Refluxos babával hogy boldogultok?

Figyelt kérdés
Mi az ami bevált? Nutriton használtok? Mikorra nőtte ki? Milyen gyógyszert kapott rá?

2014. nov. 20. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Lányom csak Nutritont kapott, mert nem volt erős a refluxa.

Neki 8 hónapos korában lett jobb a helyzet, ami szerintem összefügg azzal, hogy ekkor felült, felállt.

1 évesen már semmi tünete nem volt.

2014. nov. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A Nutritontól nem lett székrekedése? Minden szopizás előtt kapta?
2014. nov. 20. 14:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi Gastrotus-t használtunk, és speciális tápszert. Nálunk akkor múlt el, amikor elkezdett önállóan járni.
2014. nov. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok: igen minden szoptatás előtt kapta. Amikor még sok tejem volt, akkor azzal kevertem össze, később pedig doki javaslatára a Pepti tápszerrel keverve kapta.

Nem lett tőle székrekedése, sőt nagyon jó volt az emésztése.

2014. nov. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Kislányom 2 éves 4 hónapos, masszív refluxa volt. Nekem kevés volt a tejem, nutriton kezdtem sűríteni a tápszert, de nem bírta a szentjánoskenyérmagot, ment a hasa tőle. Végül a Beba HA/AR vált be, mert abba burgonyakeményítő volt. Kb. másfél éves korára nőtte ki, pedig 9,5 hónaposan már ment. Hát tudod, én el se tudtam volna képzelni, hogy egy gyerek után ennyit is lehet takarítani. Képes volt az éjszaka közepén, órákkal evés után is telebukni az ágyát... Ha beteg volt esetleg akkor minden éjjel takarítás volt. Nyáron volt két éves, kb. idén márciusban éreztem, hogy már javul a helyzet, nem bukik, nem kell fel éjjel enni, nem folyik vissza a sav. A sok sav visszafolyás miatt a torka is érzékeny volt, tavalyi tél katasztrófa volt, kb. két hetente beteg volt, sokszor csak az antibiotikum segített. Most, hogy elmúlt ez a probléma sokkal jobb a helyzet, a betegségeket is hamarabb leküzdi stb. De tudod, azzal hogy azt az első másfél évet végigcsináltam sokat tanultam, alázatból, türelemből, emberileg erősebb lettem. :) Megtanultam értékelni, hogy minden jó. :)
2014. nov. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

2-es köszönöm, hogy leírtad, örülök, hogy mostanra jobban van a kislányod.

Nálunk annyiban más a helyzet, hogy un. "csendes refluxa" van a babámnak. Ez nem jár bukással, így takarítással sem, mégis az orvosok szerint ez a rosszabbik fajta.

2014. nov. 22. 14:00
 7/7 A kérdező kommentje:
5-ösnek írtam az előző hozzászólást...
2014. nov. 22. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!