Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van el kevésbé az apjával?

Miért van el kevésbé az apjával?

Figyelt kérdés

A kisfiúnk lassan 20 hónapos, és azt veszem észre, hogy mintha nem szívesen lenne el az apukájával. Legalábbis amikor én is ott vagyok. Például reggel, amikor felébred (együtt alszom vele, a férjem egy másik szobában), és megyünk át apához, és apa hívja, hogy bújjon oda hozzá, akkor nem akar… eltolja magát. Aztán van, hogy pár perc múlva meg már mondjuk mászik fel hozzá  Szóval sokszor csinál olyat, hogy amikor az apja hívja, hogy menjen oda, elsőre nem a válasz.. aztán néha odamegy – néha nem. A férjem nagyon vágyik a gyerek társaságára, hogy odabújjon hozzá, stb., de a kicsi olyan mufurc tud vele lenni… Amikor én nem vagyok velük, mert ép mondjuk bevásárolok, vagy a férjem hozza el a bölcsiből, és én később érek oda, akkor jól elvannak, azt mondja, és valóban, ilyenkor arra érek haza, hogy játszanak.

Nem tudom, mi lehet az oka annak, hogy a gyerek elsőre ilyen elutasító vele. Gondoltam arra, hogy amikor várandós voltam, meg amikor már megvolt a gyerek, az első pár hónapban néha hangosabban veszekedtünk egymással.. Első gyerek, tapasztalatlanok voltunk, és bizony, néha kiabáltunk  lehet, hogy ez az oka? De ennek ugyebár már vége, a házasságunk jó, sokat öleljük, pusziljuk egymást a gyerek előtt  elmondjuk neki, hogy mindketten mennyire szeretjük, stb.

Vagy ez egy életkori sajátosság? Vagy a kisfiúk anyásak mindig?  Valakinek esetleg olt hasonló tapasztalata?


2014. nov. 21. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Ugyanezt csinálja a 13 hós lányunk :)

Csak velem van el, az apjának hisztizik mindenért . Ha nem vagyok a láthatáron akkor játszanak... Hààt ez van. Páromnak is rosszul esik, de szerintem majd elmúlik . :)

2014. nov. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Veled van a gyerek a nap 24 órájában (szinte), apa pedig dolgozni jár így bármennyire is szeretne közelebb kerülni a gyerekhez ő nem érzi annyira közelinek magához mint téged. Idővel ez majd változik ahogy nőni fog.
2014. nov. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

mert mondják, mintha kötelező lenne


rólam is meélik babakorban, amikor papa hívott leguggolva, menjek oda, elindultam felé, utána vettem egy nagy kanyart hirtelen és vissza mamához


ez nem a felnőttet minősíti

a kicsik kezdenek önállósodni, tanulják, hogy megváltoztathatják a dogokat, hogy van akaratuk

2014. nov. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Bölcsis, már nincs velem egész nap... de értem, hogy azt mondod tulajdonképpen, hogy anya az mégiscsak anya :)
2014. nov. 21. 12:56
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj, de semmiképp nem tartom normálisnak, hogy együtt alszol egy majd két éves gyerekkel, férjed meg külön. Nem csoda, ha teljesen hozzád van szokva...

Férjem is dolgozik, de rendkívül bensőséges a kapcsolata a fiunkkal, szinte jobban ért a nyelvén, mint én.

Csináljanak több programot kettesben, te pedig aludj a férjed mellett és ne a gyerek mellett, mert ott a helyed.

Az első pár hónapban az én kislányom is mellettem aludt, de az más tészta, mert újszülött volt. Durván fejedre fog nőni a gyerek, ha nem változtatsz.

2014. nov. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért alszom a gyerekkel, mert hely szűkében vagyunk.. a férjemé a nappali, de ő sokáig tévézik, és én úgy nem tudok aludni, ezért bemegyek a gyerekhez... átmeneti állapot, de a jövő évig így lesz.
2014. nov. 21. 13:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Én sem tartom normális dolognak, hogy a férjed külön alszik tőletek. Vagy aludjatok 3an, vagy te és a férjed együtt. Ez a szokás tesómékra volt jellemző, ahogy megszületett a gyerek külön szoba ilyen-olyan indokokkal, most 9 éves a gyerek és elváltak. És a gyerek is ahhoz lett hozzászokva, hogy anya a minden, apa meg a periféria szélére szorult. Persze, hogy ő is úgy bánik az apjával. Hiszen ti ketten alkottok egy egészet és apa hol ott van veletek, hol nincs. Ugyanezt utánozza le...
2014. nov. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de azért váltak el, mert a gyerekkel aludt az anyuka? Ez összefügg?
2014. nov. 21. 15:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem, de ott kezdődött az elhidegülés...
2014. nov. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerencsére nálunk nem ezen múlik :)
2014. nov. 21. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!