Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hanyát, hasmenést tényleg...

Hanyát, hasmenést tényleg okozhat fogzás? Többi lent .

Figyelt kérdés
Szerdán elvittem a gyereket a gyerekorvoshoz(10 hónapos tápszeres baba)..Kedd délutántól ment egy kicsit a hasa.Szerdán reggel nem volt étvágya a tápszer is alig csúszott le neki.Tízóraizni nem is akart.Majd mivel uton voltunk.Ebédre üvegest adtam neki..olyat amit szeret és már nem először kapta.megevett egy 160 g ot jóízűen.majd puff va végén kihányta az egészet.Soha nem volt ilyen...Kedve jó volt.De elvittem a dokihoz mert amúgy is mennünk kellett hozzá.Elmondtam a tüneteket ,hogy étvágytalan és hányt.Erre mondta ,hogy a fogzás okozza ezt valószínű.De irt fel laktózmentes tápszert ..Milumil smectat és normaflort...De ha nem javul vigyem vissza 5 nap múlva...Azóta megint 2 x hányt tegnap reggel meg ma délután..alig eszik csak banánt ..meg a reggeli és esti tápszert semmi mást..ma akartam neki adni ebédre almát meg egy kis főtt krumplit és azt hányta ki..kb 50 g ot..a puffasztott kukoricábl eszeget ...és ma evett 2 banánt de azon kivül semmit ..csak iszik...kb 200 ml /nap..És a hasa még mindig megy ..A kedve változatlanul jó..de tiszta ideg vagyok,hogy nehogy legyen valami baja..
2014. nov. 21. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Hasmenése lehet ha jön a foga de viszont a hányásról nem Hallottam nekünk tavaly volt ilyen hányós hasmenéses bajunk akkor a gyerekorvos 4fajta receptett irt fel ha nem javul reggel kórház azt hozzá teszem lánykám nem evett,ivott.Reggel felhívtunk egy jó magán gyermekorvost nekünk hasmenésre ezt a port ajánlóta TASECTAN ez be vált hányásra meg a DAEDALONETTA kúpot írt.Nem minden féle gyógyszer van benne hanem hemoenpátiás (gyógynövényes készítmény)!Jobbulást!
2014. nov. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hmmm....hm... hát, én igazán nem szoktam felülbírálni a gyerekorvost, de szerintem ez nem szimpla fogzásos tünet.

Olyan előfordulhat, hogy nem szívesen eszik, mert fáj az ínye és dörzsöli a cumi, kanál, de attól még nem lesz ennyire étvágytalan. Ráadásul, ha szerdán kezdődött, ma már péntek van, három napja hasmenése van.

Az én fiaimnál a fogzásos hasmenés elég jellegzetes, kb. 1 napig tart, vizes, kimarja a popsit, csíp, és (bocs) savanykás szaga van. Általában másnap áttörik a fog.

Szerintem ez már inkább valami benyelt hányós-hasmenős vírus. Nem várnék ezzel még öt napot. Ráadásul, 200 ml folyadék nagyon kevés, hogy ki is hányja az ételt és megy a hasa. Óriási a folyadékvesztesége.

Én hamarabb mutatnám meg orvosnak megint.

Nálunk ilyen esetben ad a doktornő Normolyt port is, valamint Deadalonetta kúpot és B6 vitamint étvágyjavításra.

2014. nov. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Holnap irány a Heim Pál...nem játék ez ..inkább beviszem nézzék meg ..
2014. nov. 21. 22:50
 4/6 anonim ***** válasza:

szia.

hogy vagytok azota?

2014. nov. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ma jöttünk haza a kórházból..szombaton bevittük a heim pál sürgősségire..enyhe kiszáradása volt ..de akkor már nem evett és inni se akart.igy átkerültünk a szent lászló kórház fertőző gyermekosztályára...rögtön bekötötték neki az infúziót..nagyon nehezen akart enni és inni ..most már eszik ..de csak tápszert és gyümit..ma már csak 2 szer ment a hasa ..ami normális ebben az esetben a doki szerint..sokat kell innia ..nekünk ez ami nehézkes mert eleve nem egy nagy ivó.Fertőző hasmenés és gyomor és bélhurut van megjelölve mint diagnózis..eddig ennyi történt ..
2014. nov. 24. 21:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy jobban vagytok egy kicsit.

Jól tettétek, hogy bementetek!

2014. nov. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!