Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Hogyan lehet becézni az Alexa nevet?

Sziasztok!

Én 24 hetes kismama vagyok,és kislányunk lesz.A névválasztás elég nehezen megy.Az Alexa nagyon tetszik nekünk,de nem lehet becézni.Egy becézést találtam és ez a Lexi,de ez hasonlít a Lessire.Olyan kutyás név-szerintem.

Ha van valakinek ötlete hogyan lehet becézni az Alexát,ami jól is hangzik,kérem írja meg!

Köszi!

Sziasztok!

2007. okt. 26. 19:26  Privát üzenet  

A válaszok

szia,

Szandi is lehet, de ez meg a szandál becézése. :) Vagy Alex, de ez meg fiús. a Lexi nem rossz és még jól is hangzik.

Én fiú nevet találtami ki a csemeténet, ez a Benjámin, ami becézve ugye Bendzsi, mint a kutya, de maga a név nagyon tetszik. Végül is egyenlőre még nem hasznosítottuk, mert kislányunk lett. Majd legközelebb.:)) Kellemes babavárást kívánok.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont 2007. okt. 26. 21:07 Privát üzenet
A barátnőm lánya is Alexa. 4 évesen az óvodában kezdték el becéznií. Lexa. Szerintem elég különleges a becézés is. Bár 4 éves koráig az összes elképzelhető módon becézték kis szöcskétől a tunyacsápig minden volt a gyerek. Szerintm születése után úgyis eldől hogyan becézitek.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 91%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont 2007. okt. 28. 21:46 Privát üzenet

Lexi kutyás?? :O

Szerintem egyáltalán nem! :) Én inkább egy szép, magas vörös hajú nőt tudnék valamiért elképzelni a név mögé. =)

Olyan komoly "üzletasszonyos"!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont 2011. jan. 21. 14:09 Privát üzenet
Hát én Alexa vagyok és még senkinek nem merült fel hogy olyan "kutyaneves". De egyébkéni Alcsinak is szoktak becézni!:)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.
# 4/8Időpont 2011. márc. 30. 18:18 Privát üzenet
AlexavokXDD nevű felhasználó válasza:

Szia engem Ale-nak becéznek de Alinak is meg néha

Alexinek de a Lexinek nem hívtak. Nem is rossz ötlet.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.
# 5/8Időpont 2012. okt. 5. 20:35 Privát üzenet
Lexi, Ali.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont 2017. nov. 23. 07:43 Privát üzenet
Már nem aktuális gondolom, de én is Alexa vagyok. Vannak akik automatikusan Szandinak neveznek. Eleinte magyaraztam, hogy a nevem Alexa, és nem Alexandra. Mostanság inkább rájuk hagyom. Mindenre hallgatok már. A barátaim Lexi, Lexa, Alszus, Lexus, Alsza. Amelyik éppen a szájukra jön. De a leggyakoribb a Lexi/Lexa

# 7/8Időpont 2018. febr. 16. 13:06 Privát üzenet

Lexa, Ali, Szandra, Szasza, Szandi, Lexus

Engem ezeken a neveken szoktak becézni.:) Bevallom nem mindegyik a kedvencem, de hát ez van.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont 2018. márc. 23. 09:12 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A Dusán nevet hogyan lehet becézni?
Flórát hogyan lehet becézni?
Hogyan lehet becézni a Zuárd nevet?
Szerintetek hogy lehet becézni a Flóra nevet?
Tetszik nektek az Alexa és a Zsófia név?
Eredeti Alexa névnap mikor van?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!