Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apa-baba kapcsolat! Mit...

Apa-baba kapcsolat! Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Segítségeteket szeretném kérni! Aki volt hasonló helyzetben, hogyan kezelte ezt?

Pici fiunk 16 hónapos. Kezdettol fogva igen apás, de kb egy hete nagyon eldurvult a helyzet. Az apja ha itthon van, konkrétan lépni nem.tud tőle, folyamatosan tapad rá, és közben hisztizik neki mindenért. Olyan mint aki nem tudja h mit akar és kinjaban megy a folyamatos hiszti. :-(

Én csak pár percre tudom elterelni a figyelmét de ahogy az apja megmozdul már megy is és folytatódik a tapadas.

Ha kettesben vagyunk semmi gond nincs vele, nagyon jo, nyugodt kisfiú.

Ma reggel a férjem már kiakadt, pedig elégbirkaturelmu.

Olyan rossz, hogy a férjemet kikesziti a Drága babám és az is, hogy én nem tudok semmit tenni.

Mi erre a megoldás? Hogy tudnám kicsit "leszoktatni" az apjarol?

Aki volt ilyen helyzetben az gondolom érti hogy milyen tehetetlennek érzem magam. Ez senkinek sem jó így! :-(

Nagyon szívesen veszek barmilyen tanácsot vagy legalább tapasztalatot hogy meddig fog ez így folytatódni.

Köszi ha hozzászólsz!


2014. nov. 23. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk anyukámmal (nagymamával) van így a 15 hónaposom. Bár mi csak 3 hetente találkozunk (akkor is 7végén), de akkor senki nem jó neki csak a mama. Én is ezen töröm a fejem, hogy mit lehet ilyenkor tenni! Bár nálunk ez ugye nem mindennapos mint nálatok. Segíteni sajnos nem tudok, de a tanácsokat èn is szívesen veszem! :)
2014. nov. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem a keresztlányom és a nővérem esete volt a példa. Úgy tapadt rá mintha matrica lenne. Pisilni sem hagyta. Hiába mondtam neki, hogy ha nem jön hozzám akkor hazamegyek, nem érdekelte. Nálunk ez úgy alakult, hogy féltékennyé tettem. Bátyáméknak van egy másik, nagyobb fiú, aki a nővérem keresztfia. Jó hangosan és hogy észrevegye mindig mondtam, hogy na jó akkor most Bencével megyünk és csinálunk ezt-azt és hogy Lilla addig maradjon itthon ha akar, persze nem akart. Aztán megszokta, hogy ha hívom akkor azért, hogy csináljunk vmit, és nem csak hogy ott kelljen hagynia nővéremet.Te is hagyd, hogy kettesben legyenek, és ha hívod akkor csináljatok valami érdekeset. Szerintem azért lehet még ez, mert Te, és nem bántásból, de nem hiányzol annyira neki mint a férjed, mert gondolom Ő dolgozik. Ez természetes folyamat. És párod is kell hogy foglakozzon vele, és megértesse a fiatokkal, hogy dolgozott, elfáradt, de ha hagyja egy kicsit pihenni, akkor később foglalkozni fog vele, meg játszani. Egy kis időbe beletelik, de menni fog.
2014. nov. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Persze, én hagyom hogy kettesben legyenek, eddig nekem is ez volt a taktikam de ugy tűnik ez nem válik be. Azt hittem ha nem szólok közbe és szinte egész nap loghat az apjan akkor elég lesz neki. De mint írtam ez nem mondhatni boldog együttlétnek, mert folyton hisztizik ha vele van.

Nagyon furcsa és tényleg kimerítő. :-(


Azért köszönömhogy irtatok!

2014. nov. 23. 13:25
 4/7 anonim ***** válasza:

hehe, nálunk is most az apa a sztár, a másféléves kisfiúnknál. és hát az apja hiába szerelmes a gyerekbe, imádja, szereti, azért mégiscsak belefárad a játékba, meg hát ugye apjuk húzza az igát, dolgozik, elég stresszes a munkahelye, így sokszor vágyik arra, hogy csak egy kicsit nyugi legyen, pihenhessen... :) de akkor jön a kis kiabálós, síkitózós, rámenős babánk... és nyúzza az apját :)


én ezt úgy reagálom le, hogy előszőr is jót mulatok magamban - azért is, mert milyen kis rámenős a kiscsávó, másodszor, mert tetszik, hogy így imádják egymást, harmadrész mert kicsit szerintem ilyenkor csendes elismerést kapok az apjától, hogy én miket ki nem bírok :)


de amikor sok már a gyerek a páromnak, akkor én nagyon mindent bevetek. például akkor felöltöztetem, és kimegyünk a szabadba játszani. ha már sötét van (mint most ősszel, télen jó korán) akkor megengedem neki, hogy youtoube-ozzon - kerek mese, bogyóésbabóca, baby einstein puppets, little star dalok, stb. ez is leköti.


mindig van szerintem változó időszak, van ilyen fene nagy ragaszkodás is.


nem szabad leszoktatni az apjáról, csak ügyesen próbáld terelni a gyerek figyelmét, szerintem 16 hónapos figyelmét még simán "meg lehet vásárolni" egy csomó mindennel :)

2014. nov. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

tudjátok, az a baj, hogy én már nem mulatok jól ezen. sajnos eljutottunk oda a párommal, hogy összezörrenünk ez miatt.

Ő ugye kivan és az a baja, hogy én miért nem próbálom leszerelni róla a fiunkat. De hiába, én is már bevettettem mindent, de egyszerűen, levegőnek néz.

Mondtam a férjemnek, hogy türje és szokja és örüljön neki, hogy ennyire odavan érte a fia. De per pillanat csak azt látja ebből, hogy mozdulni sem bír miatta.

Persze, mondom, megértem őt is, de közben meg annyira rosszul esik, hogy ki van készülve szegénykémtől. Sajnálom a picikénket, hogy az apja így érez! :(

Szóval nagyon fura helyzet... sajnos a környezetem sem tud tanácsot adni, mert ők ilyet még nem láttak, hogy egy gyerek az apjáért legyen így oda. Mennyivel könnyebb lenne, ha rajtam lógna!

Közben azon is rágom magam, hogy mit ronthattam el, hogy ilyenné vált, miért nem létezem számára az apja jelenlétében?

2014. nov. 23. 20:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok! Elhiszem hogy borzasztó! Én is kiakadok azokon a hétvégeken! :( Sokat van apa otthon? Vagy az esték ilyenek ha hazaér? Védőnővel nem beszéltél erről? Hátha hallott már hasonló helyzetről! Amit még megpróbálnék az Vida Ági babapszichológus. Egy konzultáció nem tudom mennyi lehet nála. De az sem jó ha tönkremegy a házasságotok! :/

Kitartást Nektek! Lehet hamar elmúlik ez!

2014. nov. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Jól esik hogy megertesz! A legtöbb ember akivel erről beszéltem tényleg csak mulat rajta, meg azt mondják h örülnek neki h nem rajtam lóg. Nem értik h.ez ennél.sokkal bonyolultabb helyzet. :-(

Sajnos egyértelműen a hétvégek a legrosszabbak mikor 0-24-ben együtt vagyunk. Tök gáz, h ahelyett h örülnék h itthon van a férjem, inkább nyűglodes az egész. :-(


Védőnőre már én is gondoltam, de nem tudom h mi újat tudna mondani. De persze azért fel fogom hívni.


Vida Ági is eszembe jutott. Úgy tudom van egy oldala is, megpróbálok először ott körülnézni.


Köszi még egyszer!

2014. nov. 24. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!