Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik három gyerek mellett...

Akik három gyerek mellett karriert csináltak nőként, hogy oldották meg a hétköznapokat?

Figyelt kérdés
összesen hány évet voltak otthon, ez alatt dolgoztak-e, mikortól került bölcsibe a gyerek, hánykor kezdik a munkát és fejezik be most hogy már intézményben vannak? hogy hatott mindez a kapcsolatokra? hogy oldották meeg a betegségeket?milyen munkával és mennyit keresnek most?minden érdekel.
2014. nov. 23. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom mekkora karrier, ha jegyző vagyok:) 3 gyerek, a nagy 4 éves, a kicsik ikrek, 2 évesek. A munkahelyemre napi 45-45 percet ingázok.

Kérdéseidre válaszolva:

-4 évet voltam itthon, nem dolgoztam közben

-minden gyerek 2 évesen ment bölcsibe

-fél 8-4-ig dolgozok, plusz a munkába járás

-jó a kapcsolatunk, én is kivirágoztam a 4 év után, hogy visszamentem dolgozni, türelmesebb vagyok, nyilván észlelik, hogy intézményesítve vannak, de mivel 2015-től a 3 évesek is 'tankötelesek', így ha itthon lennék, akkor is oviba kellene menniük

-a betegség a legnagyobb gáz... mire mindenkin végigmegy, hát, nehéz. A nagy ugye már bölcsis volt, amikor a kicsik születtek, akkor Ő átment a nagyján és haza is hozott belőle. A kicsik már immunisabbak, kevesebbet betegek, mint a bölcsistársak. De a durva első 1-2 napot (magas láz, nem alvás, stb.) én csinálom, akkor úgyis anya kell. Ha olyan meló van, próbálom hazahozni, telefonon elérhető vagyok, stb. Aztán vagy apa, vagy nagymama. De nekem ebből a szempontból is nagyon jó a munkahelyem, mert ezt megértik.

-A munkát írtam, a fizu 280, tehát szerintem nagyon jó, főleg, hogy a gyerekek előtt ugyanezt csináltam, csak helyettesként, 120-ért.

Mindenesetre nehéz. De nekem nem volt választás, vagy elfogadom, vagy elküldenek. Nehéz a mindennapokban, de minden munka mellett az, akárhova mész, mert minimum 8 órát ott kell lenni, a gyerekek szempontjából meg mindegy, hogy mit csinálsz. Szerintem az a fontos, hogy olyan munkahelyed legyen, ahol a durva betegséges napokon el tudsz jönni, mert akkor a gyereknek rád van szüksége, nem másra. Mi is csak két gyereket terveztünk, de három lett, a kicsik első 1 éve nehezebb volt, mint munka mellett megoldani. Meg most jönnek az előnyök, majd egy helyre menni értük, egyre jobban játszanak együtt, stb. Szóval nekünk jó így, belefér minden, ami kell és szerintem nem kell a karrierről se lemondani, ha van egy háttered: megértő munkahely, rugalmas férj és néha-néha bevethető nagymama, viszont ez a minimum hozzá.

2014. nov. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon jó olvasni ilyen "siker" storykat!

Szerintem már egy 1 gyerekes anyát is "leírnak" nem hogy 3 gyerekest!


Ráadásul jól is keresel,megértő a mukahely stb ügyes vagy gratula!

2014. nov. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Köszi, de szerintem a szerencsén több múlik, egyszerűen jó helyen voltam jó időben.
2014. nov. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!