Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért röfög fintorog?

Miért röfög fintorog?

Figyelt kérdés
4 hónapos babám tegnap elkezdte felhúzogatni az orrát, mintha tüsszentenie kellene vagy csiklandana, ma pedig fujtat és röfög, horkant, fintorog....ezt eddig még nem csinálta....mi lehet ez, valaminek a tünete vagy csak felfedező, másnak is csinált ilyet? van okom az aggodalomra?
2014. nov. 23. 20:01
 1/2 anonim ***** válasza:

6 hónapos, még mindig csinálja. A pozitív visszacsatolás (röhögtünk rajta) megerősítette, úgyhogy rögzült is :)


Gondolom 18 évesen már nem fogja csinálni. Egyszerűen szórakoztatja magát és tetszik neki, hogy ilyenkor figyelmet kap. Szerintem semmi teendő nincs vele, ez csak a szórakoztatás egy formája náluk.

Ráadásul úgy vettem észre, hogy amikor hirtelen megörül valaminek, akkor csinálja főleg, így fejezi ki az örömét. Ha kutya lenne, akkor meg csóválna és csaholna :)


Előre szólok, később érkezik majd a berregés, szájjal fingás (kinyújtott nyelvre rácsukott ajkak és levegő kifújása). Ezek is maradnak egy darabig.

2014. nov. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
igen, berreg, buborekot fuj csak erre szamitottunk de a.fintorgas ijeszto azt hittem.valami irritalja az orrat...koszi.a.valaszt.
2014. nov. 24. 03:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!