Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy értessem meg vele hogy 5...

Hogy értessem meg vele hogy 5 hónapos babának nem való a bolti tej?

Figyelt kérdés
Sógornőm az 5 hónapos kisfiának teljesen elhagyta a tápszert és helyette bolti tejet ad neki. Hiába proáltam elmagyaràzni neki hogy a bolti tej nem valo egy ennyi idös babának ès hogy abban semmi tápanyag nincs, azt mondta miért adja a drága tápszert neki mikor a bolti tejtől sincs semmi baja. Meg azt mondta mit adjon neki a házi tej meg erős lenne mèg azt majd 2 hónap mulva probálja meg neki. Az összes étkezést kiváltotta már neki nagyrészt olyan főtt èteleket is kap amit ők esznek. Mióta igy eteti a kicsit alig hizott pár dkg-t! Persze a védőnőnek és az orvosnak nem mondja el hogy miket eszik a kicsi.. gondolom jól lecsesznèk érte. 3,6 kg volt mikor megszületett a kicsi mostmeg 5 és fél honaposan 5 kg! Arról nem beszèlve hogy miota igy eteti a kicsit azóta hasfájós lett. Annyira sajnálom a kisfiut!
2014. nov. 24. 08:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
51%
Én a helyedben elmondanám a védőnőjének, hogy mit művel. Hátha ő majd jobban tud hatni rá. Én bevállalnám, hogy inkább haragudjon meg rám ha esetleg kiderülne hogy én árultam be, de nem hagynám szó nélkül, hogy az a szerencsétlen kisfiú ezt kapja az okos anyjától. Egy próbát nekem mindenképpen megérne.
2014. nov. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
26%
Veszélyezteti a babája egészségét. Bíróság elé is kerülhet, ha kiderül hogy nem táplálja megfelelően. Mondd ezt el neki!
2014. nov. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
23%

Semmi baja nem lesz a tejtől. Mi is ezen nőttünk fel. Egyetlen generáció alatt nem változik meg a gyerekek emésztőrendszere. Ezt csak a tápszergyárak tudósai állítják.

Az viszont korai, hogy minden étkezést kiváltott már.

2014. nov. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló! Nehogy azt mond hogy a bolti tej annyira egészséges föleg egy ekkora babának?? Milyen tápanyagok vannak benne áruld már el ami egy 5 hónapos babának kell?
2014. nov. 24. 09:12
 5/21 A kérdező kommentje:
Lehet hogy baja nem lesz tőle, viszont érdekes hogy miota ezt kapja alig hizott valamit!
2014. nov. 24. 09:15
 6/21 anonim ***** válasza:
52%
Ne értsetek félre, fogom a fejem ekkora baromság miatt (kicsi még a teljes átálláshoz), de ameddig a babája jól fejlődik senki nem fogja komolyan venni a panaszt. Se védőnő, sem gyermekorvos, de pláne nem bíróság... Látjátok az is meddig húzta, aki fénnyel etette a babáját...
2014. nov. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
21%
nem lenne baj hogy tejet kap és öt hónaposan hozzá lett táplálva hisz előtte millió magyar gyermek nőtt Igy fel egészségben. de mivel nem hizik és hasfajos lett, egyértelmű hogy tejallergias, ezert gond hogy tejet kap. szolnék a védőnőnek, esetleg kiserd el őket statuszra es mikor kerdi tole hogy mit eszik szolj bele es akkor mond el. a vedono elott majd zavarba jon es nem tudja letagadni. csak tudnam minek szul olyan aki a tapszeren akar sporolni.
2014. nov. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

3-as válaszoló, szerintem amikor mi gyerekek voltunk még a tej is másmilyen volt.. szóval nem olyan volt az akkori bolti tej mint a mostani. Egyébként ha jól tudom akkoriban hígítva adták a tejet még ilyen pici babának, és volt tápszer már akkor is, szóval nem kizárólag tejen nőttünk fel.. (illetve nem tudom Ti mennyi idősek vagytok, de a 70-es, 80-as évekről beszélek).


Kérdező! Nem tudsz esetleg a családból beszélni valakivel aki hatni tudna rá? Férje, nagymama, stb. Vagy mindenki más simán nézi, hogy ezt teszi a kisbabával? Ha nincs olyan, akivel családon belül tudnátok rá hatni, akkor lehet hogy tényleg beszélnék a védőnővel.

2014. nov. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

De pont ez az hogy nem fejlődik a kicsi rendesen! 3,6 kgval született. Szerinted az normális hogy most 5 és fél hónaposan mégcsak 5 kg?

Ès abszolut nem vagyok a tej ellen az én gyerekem is kap, csak annyi a különbség hogy ö már 2 éves!

2014. nov. 24. 09:22
 10/21 anonim ***** válasza:
2014. nov. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!