Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy csináltátok?

Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

Nem tudtam eldönteni leginkább melyik témába írjak. Remélem lesz valaki itt is, aki tud majd segíteni.

Van egy 2,5 éves kislányunk, januárra várjuk a tesót (kislány lesz ő is). Úgy tervezzük, hogy néhány hónapos koráig a kicsi a mi szobánkban lesz. Ha már átalussza az éjszakákat, akkor tennénk őket egy szobába.

A kérdésem az lenne, hogy a nagytesó nem fog ezen "kiakadni"? Akinek két kicsi gyereke van, hogy alakult a dolog ezen a téren? Abszolút elzárkózom a gyerekkel egy ágyban alvástól. Nem fog a nagy közzénk bújni? Vagy mire számítsak?

Előre is köszönöm a válaszokat!



#alvás #két gyerek #tesó érkezik
2014. nov. 25. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobb, ha eleve a gyerekszobába kerül a pici.


Számíthatsz rá, hogy a nagylány közétek bújik.

2014. nov. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jó, ahogy tervezed. A nagynak elmondhatod, hogy amíg pici a tesó, és sokat sír éjjel azért nem alszik vele, hogy ne zavarja. Szerintem nem lesz gond.
2014. nov. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk totális féltékenység volt az első időszakban. Mindig pont akkor akart velem játszani amikor a picit szoptattam vagy pelusoztam.

Én pont ezt elkerülendő egyből a saját szobájába tettem a kicsit a tesója mellé. Soha nem volt gond belőle, hogy felébredt volna a nagy a kicsi sírására. Most már 2 és 5 éves nagylányok, a rács is lekerült már egy ideje a pici ágyáról, így egymás mellé toltuk a kiságyukat és úgy alszanak sokszor összebújva.

2014. nov. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A 2,5 éves nem biztos, hogy meg fogja érteni. Akkor sem, ha nagyon okos kislány.
2014. nov. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaz nekünk 3 éves volt a nagylány, mikor megérkezett a pici lány. Nálunk is így volt, a pici a mi szobánkban volt az első pár hónapban. De nem volt belőle gond a nagy részéről,mondtuk neki hogy ez azért van hogy éjjel ha sokat sír őt ne zavarja fel az álmából. Meg is értette, és soha nem bújt közénk a nagy ágyba.
2014. nov. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a válaszát! Hasznosak voltak!

Szerintem marad minden úgy ahogy elterveztük, aztán meglátjuk hogy fogadja majd a kistesót.

Az új ágyába is első percre beleszokott, nagyon tetszett neki, hogy ő már ilyen nagy ágyban áludhat. Jó persze merőben más egy kisember érkezésének a feldolgozása, de hátha ezt is simán veszi! Bízom benne, hogy nem lesz gond, és megérti, elfogadja majd az új helyzetet!

Mégegyszer köszi a válaszokat!

2014. nov. 25. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!