Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bakancsot vagy hótaposót...

Bakancsot vagy hótaposót vesztek télre másfél év körüli gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak vettünk már egy bakancsot de azt kimenősnek, játszósat akarnék most venni neki de nemtudom hogy milyet. A bakancsoknak rövidnek találom a szárát, a hótaposót meg túlzásnak tartom. Nemtudok dönteni. Bakancs jó lehet a nagy hóban is, játszani? Most amíg nem esik a hó addig jónak tartom a bakancsot, de vajon a hóban is megállná a helyét?
2014. nov. 25. 12:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Én mindenképp veszek neki hótaposót is. Most még egyenlőre csak bakancsa van. Mi vidéken lakunk, ide télen mindenképp kelleni fog a csizma is.
2014. nov. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Mi eddig bélelt bakancsot vettünk ami nem túl hosszú szárú! Viszont ha hó lesz úgyis overált adok rá, azt pedig szépen rá lehet húzni a bakancsra. Be/átázni nem hiszem hogy fog! Aztán ha leesik a hó még lehet visszatérek a kérdésedhez! :D
2014. nov. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mi is falun lakunk, ha szeretni fogja a kisfiam a havat akkor biztos sokat kell majd kint lennünk és lehet, hogy jól jönne a hótaposó is, csak nem akartam mind a kettőt venni.
2014. nov. 25. 12:43
 4/21 anonim ***** válasza:

Miért nem akarsz mindkettőt venni?

Én vettem a 20 hósomnak egy bélelt bakancsot,és egy hótaposót is!

2014. nov. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Bakancsot és hótaposót. Nagy hóban (persze, ha lesz) a bakancs nem lesz jó, be fog ázni. Az enyém már 2,5 éves, mindkettőt vettem neki, szerintem 1,5 évesnek ugyanúgy kell, hiszen kint játszik majd a hóban.
2014. nov. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

minden évben mindkettőt veszek. ez nem is kérdés :)

a bakancs fogja a bokáját, kényelmes, meleg, de a nagy hóban átázik.

a hótaposó nem jó ha sokat van a lábán mert nem fogja a bokáját, még az 5 évesem is csámpás benne. viszont szánkózni csak az a jó szerintem. egyébként nem egy nagy tétel, legalábbis a bakancshoz képest, 2.000.- körül szoktam venni, tavaly nem volt hó, így 1.000.-ért árulták nálunk :)

2014. nov. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Az utcai bakancsa drágább volt. Most egy olcsóbbat akartam játszósnak, mert ha tönkre teszi (lerúgja az orrát stb...) nem sajnálom, abban azt csinál amit akar, tudjon szabadon játszani. Persze fut mindkettőre, csak akartam picit spórolni magunknak. (nem a gyereken akarok spórolni, csak ha egy bakanccsal is megússzuk akkor több pénz marad mondjuk az overállra).

Köszi a válaszokat.

2014. nov. 25. 12:53
 8/21 anonim ***** válasza:

van mindkettő...

a hótaposó majd hóban, nagy hidegben lesz a lábán,

most inkább a bakancs, bélelt cipő kerül a lábára.

ha nem játszótérre, hanem mondjuk vásárolni megyünk, és

nem sétálunk "terepen" akkor én inkább most még vastag zokni + félcipő megoldást választom.


ha harisnyát adsz a gyerekre, akkor az jól védi a lábszárat akkor is, ha felcsúszik a naci szára.


nekünk deitex (deichmann) örökölt 23-as hótaposónk van, igaz,a másfél évesemnek még csak 22-es a lába, de vastag zoknival jó a 23-as, de ez a csizma olyan mereven van a kis bokáján, én se szívesen adom még rá.

2014. nov. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Egyelőre bakancsot vettem. Ha majd havat jósolnak, akkor szerintem szétnézek, van-e olcsón hótaposó. De az elmúlt időszak alapján 2 hét hóra lehet max. számítani, akkor sem leszünk kint egész nap, szóval még én is vacillálok, érdemes-e. Azon is múlik, mekkora hó lesz, 20 centibe kelleni fog valami, 3 centibe elég a bakancs.
2014. nov. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Én vastag csizmát vettem neki.
2014. nov. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!