Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam a bilire?...

Hogyan szoktassam a bilire? Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

22 hónapos a kisfiam, és semmi hajlandóságot nem mutat a szobatisztaságra. Nem hajlandó ráülni a bilire. Próbálom viccesen rávenni, mondogatom, hogy a nagyfiúk is ezt használják, énekeljük a bilidalt, de semmi. Minden fürdés előtt megpróbálom rávenni, hogy üljön rá, de megsértődik. Nem akarok erőszakoskodni, hátha többet ártok vele, de kezdek egy kicsit aggódni.

Egyébként nagyon ügyes baba, egész nap jön megy, meg nem áll, tesz-vesz, sok szót is tud már, nagyon okos.


Szerintetek el van késve?


2014. nov. 25. 13:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Az én 2,5 éves fiam detto ezt csinálja. Volt 1 hete, amikor gyönyörűen pisilt a bilibe, egyszer kakilt is, de azóta megint nem hajlandó belepisilni, csak nagyon ritkán. Én nem erőltetem, mert azzal biztos, hogy csak ártanék. Én mindenben idáig is azon az elven voltam, hogy amikor megérik rá, majd csinálja. Így is volt, így ezzel is így járok el.
2014. nov. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Fiam 2,5 éves elmúlt két hónappal és nem hajlandó bilire ülni, sem WC-re. Most jutottunk el odáig, hogy kaki után azonnal szól és rögtön le kell venni a pelust. Nem erőltetem. Nem tudok mit csinálni. Egyáltalán nem vagytok elkésve, hozzánk képest meg pláne nem. :)Én úgy gondolom, hogy egyszer csak megérik rá, egyelőre még nem érett erre.
2014. nov. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom alapvetően, mi van ha ez nem teljesen így van? Ha azért nekem is tenni kéne érte? És honnan tudom, hogy megérett rá? Mi van ha ezzel a hozzáállással, hogy majd pisil bele ha akar, inkább hátráltatom?
2014. nov. 25. 13:42
 4/26 anonim ***** válasza:
1. vagyok. De mit szeretnél? Ha nem akar ráülni, akkor nem fog. Ha nem akar belepisilni/kakilni, akkor nem fog. Honnan tudod, hogy megérett rá? Kérni fogja. 22 hónaposan egyáltalán nem vagytok elkésve, én a helyedben nem erőltetném, de te tudod.
2014. nov. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
21 honapos a lanyom, 2 hete kezdtuk a bilizest. Egyik reggel bugyit adtam ra es kesz. Nincs pelus. 2-3 percenkent kerdezgettem es ultettem ra h pisiljen. Jutalmat igertem cserebe ha belepisil. Ez csutortoki nap volt. Aznap 6x mostam ra bugyit es nadragot. Vasarnapig addig eljutottunk h szoljon, es akkor mar a kaki is belement. Mar most 2 het utan nincs baleset. Csak bilibe pisil es kakal. Alvashoz kell csak a pelus. Minden sikeres pisiles kakilas utan hatalmas tapsvihart kapott. :-) imadta h ot tapsolja, dicseri mindenki. A bokcsibe is csak bilizik. Ha bugyiba ment, mondtam neki h erezze kicsit kellemetlennek a dolgot h jajj mar mi ez, nagyon nem szep, a picibabak nem tudnak szolni es bilizni...stb aztan mikor rajott h ez milyen jo is nem hajlando pelusba csinalni. Ha megyunk is vhova szol. De visszatartja ha pont nem olyan helyen vagyunk.
2014. nov. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Meg annyi h csini kis bugyikat vettem neki ami nagyon tetszett neki. Meg h a wc papirt is hasznalhatta. Ilyen mindennapos dolgokat hagytam neki hasznalni ami nagyon bejott. :-)
2014. nov. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%
5-ös ez dícséretes, hogy a kislányod ilyen ügyes, és simán csak ráülteted. A fiam ordít, mint a sakál még a gondolatára is. Na, vele mit csinálnál? Simán ráültetnéd?
2014. nov. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Újra 1. vagyok. Én is megpróbáltam ezt többször, amit az utolsó válaszoló írt. Az eredmény az volt, hogy inkább tartogatta a pisit fél napig, de nem volt hajlandó pisilni. Én ezt természetesen nem akarom, így ezt abba is hagytuk. Van gyerek, akinél beválik (a lányok általában hamarabb lesznek szobatiszták), van, akinél nem. Próbáld meg, hátha nálatok jó megoldás lenne, de ha nem megy, továbbra is azt mondom, ne erőltesd.
2014. nov. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Természetesen az 5-ös válaszolóra gondoltam.
2014. nov. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%

Szerinted erdekel a te gyereked? Hidd el nem, en csak elmeseltem nalunk h ment. Nem ismerem es nem is az en feladatom a tiedet szobatisztasagra nevelni. Nem is neked valaszoltam, nem is tudom miert flegmazol nekem! Megprobaltam a lanyommal ezt a modszert mert meselte mas h o is igy csinalta, ennyi, es bevalt. Nem ertem mi a problemad! Ez is egy lehetoseg. Azt hiszed nekem egy ol ra akart ulni? Elbolonditottam. Vettem babat, bilivel es azzal is gyakoroltunk. Fantaziamra biztam az egeszet. Aztan kiprobaltuk.

Ha megnyugodtal es tudsz normalisan irni szerintem akkor csinald.

2014. nov. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!