Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éri valamilyen hátrány a...

Éri valamilyen hátrány a gyereket, ha kimarad a védőnői gondozásból?

Figyelt kérdés

Három hónapja költöztünk, az előző védőnő átküldte az itteninek akkor az adataimat. Ezt a védőnőt azóta se láttam, nem keresett semmilyen formában.

A védőnői szolgálatot eddig is inkább felesleges macerának éreztem, az előző felé érzett személyes szimpátia miatt nem akadályoztam csak.


A baba fél éves. Gyerekorvos havonta látja akkor is, ha semmi baja (és 3-4 éves koráig minimum ezt szeretném), de bármikor házhoz is jön hívásra (félig-meddig magánorvos). Ő havonta nézi a fejlődését, átvizsgálja, bármilyen kérdéssel kereshetem.


Gondozással kapcsolatban pedig a sokgyerekes barátnőmet is fel tudom hívni, neki csecsemőgondozó végzettsége is van.


A doki mondta, hogy ha nem jelentkezett a védőnő, akkor keressem én, lehet, hogy itt nekem kell bevinni a babát.

Vizsgára készülök, hideg van, sok a betegség mostanában (pl zárt váróban ülők). Semmi kedvem nekem utánamenni.


Ha én sem keresem a védőnőt, akkor a gyereket érheti bármilyen hátrány emiatt?


2014. nov. 26. 11:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Védőnői gondozás kötelező, kivéve, ha te azt hivatalos úton lemondod. Viszont,a védőnőnek kell keresni téged. Ha nem keresett, akkor én legalább telefonon felhínám vagy a volt védőnőt, hogy még nem keresett az új. Ugyanis 6 hónaposan van kötelező védőnői vizsgálat is és elvileg havonta egyszer ki kell ugye mennie a védőnőnek. Én utánajárnék, nehogy aztán engem vegyenek elő, ki tudja mire képesek.
2014. nov. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Elszámolási kötelezettsége nem a védőnőnek van ilyenkor a felettese felé?

Én nem akadályoztam és nem is akarom (bár a lemondáson gondolkozom) a munkáját, de külön utánamenni sem. Februárig tele vagyok nehéz vizsgákkal, későbbi munkahelyi előmenetelem függ tőle, úgyhogy most baromi nem hiányzik - a szerintem felesleges - védőnő vadászata, meg váróban ücsörgés.


A státuszvizsgálatokat az orvos elvégzi egyébként, őt akár hozzátáplálásos kérdésekkel is felhívhatom, vagy bármi aprósággal.

2014. nov. 26. 11:31
 3/17 anonim ***** válasza:

nálunk a védőnő ki se jön, néha felhív, semmiben nem segít(gondolom viszont magának kipipál, hogy volt, elvégre nekem őt igazolnom nem kell, aláírni nem kell)

amikor volt is, szinte nagy ürességeket beszélt, meg közhelyeket mondott.

bármilyen vészhelyzet voltsoha nem számíthattam rá(pl egész nap nem hagyta abba a sírást, vagy volt, hogy sírások alkalmával "rángatózott", stb soha senki nem foglalkozott ilyenekkel, semmi tanácsot nem kaptam soha senkitől)

2014. nov. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
a "senkitől" alatt hivatalos személyt értek(védőnő, orvos)
2014. nov. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

orvost idézem:

"a babák márcsak ilyenek, hogy sírnak"


szóval szerintem semmilyen hátrány nem éri abból, hogy nincs védőnő

2014. nov. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Havi egyszer én megyek hozzá, mert úgy tudom, csak lemondani lehet, elfelejteni nem szabad. Olyan nekünk is, mint ha nem lenne. MEgméri ugyan a súlyát, de mérlegünk nekünk is van. Adott pár tanácsot olyasmiben, amiben nem kértem a véleményét, emberileg sem szimpatikus. Megoldottam, akármi adódott. Ha minket felejtene el, nem hiányozna.
2014. nov. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem hívd fel és rögtön jelezd felé, hogy lemondani szeretnéd

Semmilyen hátránnyal nem jár...én interneten keresztül mondtam le, semmi következménye nem volt...nekünk is van egy jó háziorvosunk, sokkal többet ér mint a nyűg egy védőnővel

2014. nov. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#7 - Hogy működik interneten keresztül a lemondás?

Mindenféle időmegtakarító megoldás érdekel most :)


De akkor sem neki, sem nekünk nem jár hátránnyal, ha hanyagolom? (pénzbüntetés, később intézményi beiratásnál bármi, stb.)


Egyébként a kiskönyvet is az orvos töltögeti, amikor aktuális. Viszont ő olyanra is házhoz jön, amikor szóltam neki, hogy hetek óta enyhén szorulásos, kemény a széklete. Kijött, megnézte a félretett produktumot, átvizsgálta tetőtől talpig.

Ezt tényleg fontosnak tartom, a "pontosan hány gramm is most, írjuk fel" kérdést kevésbé. De a súlyát is a gyerekorvos követi. Sőt, a hozzátáplálást is vele beszéltem meg és az ő javaslatait követem. Esetleges gyógyszerezést pedig végképp orvosi felügyelettel csinálok csak, magamtól még probiotikumot se adok neki.



Egyébként a védőnői rendszernek a leszakadt rétegeknél látom értelmét,ahol olyan alapdolgokat is el kell mondani, hogy a terhesség alatti alkoholfogyasztás árt vagy nem adunk kolbászt az egy hónapos gyereknek - mert tényleg van egy réteg, aki egyszerűen nem tudja ezeket.

No meg a bántalmazás, de ilyen nem szerepel a terveink között :)

2014. nov. 26. 12:29
 9/17 anonim ***** válasza:

Én is lemondtam,írásban.Annyi volt csak a baj,hogy felénk ilyen nem volt ősidők óta,így a gyermekjóléti "időnként" megjelent.Már tudom: ha minden oké,nem kötelező nekik sem zargatni a családot,ne engedd,hogy havonta járkáljon (Ha tényleg leírta már,hogy rendben minden,váratlan látogatások esetleg párszor,de itt álljon meg a menet!)

Engem próbáltak hülyének nézni,ne tűrd! Nekem 2 bűnöm van: körzethatáron lakok és ahová tartozunk,oda nem tudok eljutni csak autóval,akkor meg még autóm nem volt.A másik,megközelíthet helyre (város) nem járhattam,mert nem tartozok oda,ezért mondtam le még terhesség alatt.Nem bánom azóta sem.Orvos nálunk is néz mindent,járunk hozzá rendszeresen.

Semmi hátránnyal nem szabad,hogy járjon,de hivatalosan,úgy tudom,papír alapon kell lemondani.A védőnő jelzi a gyermekjólét felé,kimegy egy családgondozó elvileg 1-2x váratlanul és ennyi.Egyébkét fél éves a fiunk már,eddig sem volt semmi hátránya ebből :-)


Ha érdekel,én hogy jártam,csak azért,mert a körzet megközelíthetetlen,váltani nem lehet és nem tudták mi a teendő:


[link]

2014. nov. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nyugodtan jöhet bármilyen gyermekjóléti szerv, legrosszabb esetben kupi van, de szívesen látom őket akár váratlan időpontban is :)



Anno terhesség alatt mondta a védőnő, hogy kijönne megnézni a lakást. Mondtam, hogy oké, de kíváncsiságból hadd kérdezzem meg, hogy ilyenkor mit néznek?


Nincs-e haszonállat tartva a lakásban, bántalmazás nyomai, illetve közművek megléte. Ezen elröhögtem magam, mert a lakcímből láthatta, hogy egy belvárosi második emeleti lakásról van szó.

Igen, a nappaliban vannak a lovak, a hálóban a disznók, a libák a fürdőben, a néhány juh pedig az erkélyen ridegtartásban.

És igen, késsel nyitunk ajtót, a falakon szétfröccsent vér...


Közmű pedig MINDEN belvárosi lakásba be van vezetve, ezt már évtizdekkel ezelőtt rendezte a fővárosi önkormányzat.


Ettől függetlenül kijött és konstatálta, hogy nincsenek se lovak, se vér és van angol WC :)

2014. nov. 26. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!