Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hos babam egesz nap az...

9 hos babam egesz nap az ölemben lenne, maszik utanam mindenhova es sir hogy vegyem fel mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ja es ha fel orara apaval hagyom akkor kepes addig vistani amig meg nem jövök-nem birom mar szinte wcre se tudok mar menni-meddig fogja meg ezt csinalni??
2014. nov. 26. 21:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Vedd fel. Nem fog orokke rajtad logni. Ilyen korszak.
2014. nov. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Az én 9 hónapos fiam is ilyen, bár szerencsére apával elvan, de ő sajnos csak este 6 körül ér haza.

Nálunk még az is megy, ha már egy kicsit is kikerülök a látóteréből, akkor rögtön sír, mint akit ölnek. Néha elvan egyedül a járókában, csak az a lényeg, hogy lásson. Így vinnem kell magammal, ha másik helyiségbe megyek. Ez van:)

Tolom a házban a babakocsiba. Vannak nagyobb tesók (még azért ovisok), ha bent vannak vele a szobában, akkor néha elvan, ha látja őket, míg kiszaladok pl. konyhába, de van mikor már látja, hogy megyek a szobaajtó felé, már jelzi nem tetszését.

Türelem, 1 éves koruk után jobb lesz:) Legalábbis a 2 nagyobbal így volt, bár ők ennyire sírósak sem voltak.

2014. nov. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szeparációs szorongás. Pont ebben a korban van. Vedd fel, amikor csak igényli, ez az időszak erről szól! Engedd, hogy utánad másszon mindenhová, akár még a wc-re is, ebből is tanul! És csökkentsd a minimálisra a házi munkával töltött időt, vagy végezd akkor, amikor a babád alszik! Ebben az időszakban szenteld Neki minden energiád, hidd el, megéri, kevésbé lesz durva, és könnyebben el is múlik! Ez az időszak nem arról szól, hogy most szoktasd az önálló játékra!
2014. nov. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van most, hol jobban hol kevésbé.Felveszem amikor tudom amikor nem megy a járókába játszok vele kukucskát be vmi gyerekzene pár játék s legyen el addig míg pl kisütöm a húst.Sose hagytam sírni nem is fogom de minden kis nyávogásra nem veszem ki.Türelemre is nekünk kell tanítani.De fontos h ezt az egyedül hagyást jól válaszd meg.Pl evés után amikor még nem álmos.Tovább el van, de nálunk is max 15-20 perc
2014. nov. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Aki azt irja hogy vegyem fel -hagyjam a hazimunkat az nem tudja milyen egy 150m2 es csaladi haznam elni......egyszerüen nem elhetünk koszban mert a higenia hianya a gyereknek is rossz föleg ha a koszban maszik....minden napra van valami : porszivozas felmosas elpakolas mosas teregetes szemet kivitele zuhanykabin fözes es akkor meg arrol nem is beszeltem hogy el kell menni bevasarolni vele ami öltözessel együtt kb 1 ora....szoval kedves anyukak mondjatok mar el nekem hogy egy ilyen kisbaba mellett aki egesz nap jön utanad es mindent megeszik(szoval nagyon kell ra figyelni)hogyan lehet kivitelezni??en keptelen vagyok es koszban elünk-persze a ferjemnek ez nem tetszik.........
2014. nov. 26. 22:34
 6/16 anonim ***** válasza:
Szeparációs szorongás szerintem is, előbb utóbb elmúlik.
2014. nov. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Amit tudsz ki kell szervezni, a legkönnyebb a főzést, rendeld a kaját ételfutártól, bárhol laksz is, tuti visz oda pár cég. (Mi Teletáltól rendelünk.) Így a bevásárlás is kevesebb, azt intézd heti egyszer hétvégén a pároddal. Rendezd fontossági sorrendbe a dolgokat, hét közben csak ott takaríts, ahol a baba is mászhat, mosáshoz teregetéshez vidd a babát, az csak pár perc, én mindig adok a kezébe valami fürdőszobai csetreszt, amivel eljátszik, a fényes tetejű flakonokat, csipeszeket szereti. A zuhanyt, fürdőszobát csak akkor öblítsd át, mikor befejezed a zuhanyzást, szemetet nyomd a párod kezébe reggel (én már este ki szoktam rakni az ajtó elé). A babának a főzeléket úgy csinálom, hogy hétvégén összekockázok minden zöldséget és be a fagyasztóba a húskockák mellé, így mindent csak bedobok a lábasba és fő magában, a gyerek kajája 10 percet vesz igénybe. Mindig van itthon kész bolti gyümölcspüré, tízóraira azzal kezdek valamit. Ha szeret mesét nézni, a kritikus percekre indíts neki mesét. És a legfontosabb, fogadd el, hogy ahol gyerek van, ott időnként (vagy mindig) eluralkodik a káosz. Kitartást!
2014. nov. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 10 hónapos mindenhova jön utánam. Ha porszívózok nézi, ha mosogatok vagy főzök pakol a szekrényben , ha sütök és meleg a sütő akkor ül az etető székében. A mosást együtt tesszük be (én bepakolom ő kihúzgálja) Vasalni, felmosni akkor szoktam amikor alszik. Engem nem zavar. Van járóka, de egy kezemen meg tudom számolni hányszor használtam nemsokára elpakoljuk. Még a WC-re is jön utánam. Van hogy nyafog mellettem, de beszélek hozzá, énekelek neki. És ha ráérek felveszem. Sokszor leülök a kanapéra kicsit netezni ő meg átmászik a másik szobába játszani. Mondjuk szerencsére bárkivel eljátszik akit ismer. Próbáld ki, hogy engeded neki felfedezni a lakást. Én minden elpakoltam magasra, konnektorokba dugó van, elvileg nagy bajt nem tud csinálni, de azért 5 percenként ránézek, ha nagy a csend.
2014. nov. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Az utánam szóló anyukák nagyon jó ötleteket írtak. Bizony, most a baba az első, ezt a férjednek is el kell fogadnia. Ez persze nem azt jelenti, hogy egyen meg Titeket a kosz, de valóban csökkentsd a minimálisra a házimunkával eltöltött időt. Egy 9 hónaoos még kétszer alszik egy nap. Az azért elég sok idő, akkor főzz, takaríts, a porszívózást, teregetést pedig csináld a babáddal! Az én fiam imádta a porszívót, most 20 hós, azOta már egyedül akar porszívózni:-)

Szval próbáld átgondolni, mit mikor csinálj!

Írd le egy napotokat, hátha tudunk segíteni konkrét tanácsokkal!

2014. nov. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Csak még annyit hogy amikor nyűgösebb napjai vannak akkor nálunk sincs minden megcsinálva, amikor otthon van a Férjem akkor foglalkozik vele én meg bepótolom az elmaradt házimunkát. Ja és kedves utolsó válaszoló, az én kislányom 7 hónapos kora óta egyszer alszik. Örülök ha 1 órát.
2014. nov. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!