Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hós baba mellett munka,...

14 hós baba mellett munka, szerinted?

Figyelt kérdés
14 hós lesz a kislányom, mikor vissza kell mennem dolgozni 4-6 órában, ez most derült ki nemrég. Addig a mamája vigyázna rá, míg én távol vagyok. Amikor 2 éves lesz pedig elkezdjük a bölcsit. Furcsán érintett a dolog. Elfogadott dolog ez másoknál, mennyire általános, hogy ekkora baba mellől dolgoznak? Nekem még semmi tapasztalatom ebben,de ha muszáj akkor muszáj.
2014. nov. 27. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Nézd, ha muszáj, akkor nincs mit tenni. A mamájával lesz, nem lesz semmi baja.
2014. nov. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

15 honapos volt a lanyom amikor visszamentem dolgozni es o pedig bokcsibe kerult. 22 honapos most. Azota is jar. Imadja. Rengeteg mindent tanult meg onnan, imadja a kozosseget. Igaz ezekhez hozza tartozik az is h sokat betegeskedett. A kozosseg sajna ilyen. :-)

Hs menned kell dolgozni, hat menned kell. Az a 20 ora nem olyan sok. En is annyit dolgozok. Nem tavolodtunk el egymastol. :-) eleinte nagyon buntudatom volt, es rosszul ereztem magam, total azt hittem h szar anya vagyok. Volt akinek nem tetszett de azota megszokta a helyzetet. Mar nem kapok beszolast se miatta, de mondjuk ez erdekel a legkevesbe. Es teged se erdekeljen mas velemenye. Mas orszagokban 6 het es irany a melo, nincs 3 evre lehetoseg. :-)

2014. nov. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk én nem tudnék 3 éves koráig otthon lenni vele, sajnos nehezen bírom a 4 falat. Ezt meg kicsit korainak érzem, de há ez van. Nem is a kapcsolatomat féltem vele, szerintem nem fog megromolni, mert eddig is sokszor volt rábízva másra és nem volt gond. Inkább a társadalmi elvárások, rossz tekintetek, amik zavarnak. :/
2014. nov. 27. 14:30
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozzàl azzal,hogy mit mondanak! Ez olyan mint mikor azzal okoskodnak,hogy "az ő gyereke mennyivel több dolgot csinàl,mint a màsik".

Én fodràsz vagyok és szülés elött még 5 nappal dolgoztam,sőt szülés elött még egy nappal bejàrtam a vàrost és volt hogy futottam,pedig aznapra voltam ki írva. De úgy voltam vele,hogy minek legyek otthon ha birom.

De erre mindenki azt mondta,hogy rajtam kivül minden nő lusta és elhanyagolja magàt.

Szülés utàn meg 3 héttel vissza mentem dolgozni,de ehhez hozzàtartozik az is,hogy hihetetlen jó kislànyom van. Megetettem és utàna bementem dolgozni és àltalàban 2 vendéget megtudtam csinàlni,afdig a nagymama vigyàzott rà.Persze nem mindennap mentem.

A vendégek többsége irígykedett,ezért volt aki megjegyrzte,hogy nem a gyerekkel vagyok. De megmagyaràztam nekik,hogy hol van az előírva,hogy csak velem lehet a gyerek, van neki apja is.

Bölcsit mi kizàrtuk,mert sokat utazunk és ne keljen mindig kivenni.

Szóval ne foglalkozzàl senkivel!

2014. nov. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Én a fiam 7,5 hónapos korában mentem vissza dolgozni, férjemmel van itthon. Semmiben nem szenved hiányt, se szeretetben, se babusgatásban. Okos, értelmes, korának megfelelően fejlődő lassan másfél éves kisfiú. Örülök, hogy így döntöttem, bár kaptam érte hideget, meleget. De csak az számít, hogy nekünk így jó. Bölcsibe nem szeretnénk adni, három évesen majd oviba megy. Ez nekünk így jó, és ez a lényeg.
2014. nov. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Nekem 7 hónapos lesz a babám, mikor megyek vissza dolgozni 8 órában, Ő meg megy bölcsibe, nem sok más országban van az hogy 3 évig otthon vannak az anyukák, a legtöbb országban 6 hónap a szülési szabadság.
2014. nov. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%
En 3 honapos baba mellol fogok visszamenni dolgozni, de elotte is be kell majd mennem 1-2 alkalommal.Mi kolfuldon elunk, itt a max. itthon toltheto ido egyebkent is csak 6 honap,de engem a beosztasom miatt sajnos nem tudnak tovabb nelkulozni.Ezzel tisztaban voltam persze meg mielott a babat vallaltuk volna.Masreszt el sem tudnam kepzelni, hogy hosszabb ideig itthon maradjak, biztosan bediliznek.
2014. nov. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

Az én kislányom 15 hónapos lesz, mikor megyek vissza dolgozni (egy hónap múlva) szintén részmunkaidőben. Bár a kezdetektől így volt eltervezve, de ahogy közeleg az idő, egyre rosszabbul érzem magam. Dolgozik a lelkiismeretem. Az, hogy ki mit szól, nem is érdekel, ezzel nem is foglalkoztam, mert senki nem lát bele az én életembe.

Szeretek dolgozni, de a legnagyobb problémám, hogy iszonyatosan hiányozni fog a kis tündérkém. Ő is mamával lesz, tudom, hogy jó helyen, imádja, de mégsem velem. Persze azt is tudom, hogy ez az érzés 2-3-4 év múlva ugyanígy meglenne. Optimistaként próbálom felfogni, szerencsés vagyok a részmunkaidő miatt.

2014. nov. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha lenne hol melóznom és lenne gyerekre is felvigyázó,ráadásul rokon,biztosan dolgoznék.
2014. nov. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!