Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől álhatott vissza a...

Mitől álhatott vissza a feszes izomzat? Nagyon kétségbe vagyok esve!

Figyelt kérdés
7 hónapos korrigàltan 5 kisfiam feszes "volt" a lapockàjànàl ès a karjànàl az izom,2,5 hete elkezdett kúszni, szabàlyosan vèltott kèzzel làbbal, 6 napja újra repülőzni kezdett ès odàig alakult a dolog hogy 2 napja a bal oldalàt úgymond nem hasznàlja, nem teszi előre a kezèt nem húz vele, oldat tartja. A baj hogy ígyis elèr mindent, gyorsan. Mit ronthattam el? Mi lehet a baja? Van ilyen hogy visszaàll?
2014. nov. 27. 16:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kislányom is ezt csinálta. Először (igaz nagyon-nagyon rövid ideig) mintha szabályosan kúszott volna. Aztán elkezdte csak a bal oldalát használni. A jobb kezét néha megemelte, de a lábát csak húzta maga után. Meg egyfolytában keresztezett a lábaival, sokszor alig lehetett szétszedni. Ekkor volt 9 hónapos. Beutalták fejlődésneurológiára, de már előbb elvittem Dévényeshez. Az első kezelés másnapján kutyázott, a 2. után elkezdett mászni. Szépen, szabályosan. Gyönyörűen fejlődött, 2 hónap alatt, 11 hónaposan megtette az első lépéseit. Most 14 hónaposan fut, semmi gond a mozgásával.

Ő is korababa volt, 33. hétre született.

2014. nov. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
2 hónapja jàrunk dèvènyre...
2014. nov. 27. 21:27
 3/12 anonim ***** válasza:
Változás?
2014. nov. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az én kisebbik fiamnál is volt visszaesés (vagy rosszabbodás) kétszer is. Nem ugyanez a problémája. Az első rosszabbodás 3 hónaposa kora körül volt, mivel sináltuk a katona-féle ülésbehúzózkodást, emiatt rosszabbodott a torticollisa (ferde nyakrtartás, az egyik oldalon ilyenkor feszesebb az izom), aztán ez a dévény tornával helyreállt. Ezen kívül nyaki és háti hypotoniája van, illetve a végtagjai feszesek (vagyis a karjai már nem). A második visszaesés akkor volt, amikor a műtétje után egy napig ki volt kötve a keze széttárva az intenzív osztályon. Addigra már szépen csökkent a karjaiban a feszesség, és az hogy folyton szétcsapta a karjait, viszont a műtét után ezt újból csinálta 2-3 hétig az egynapos kikötözés miatt sajnos. Ráadásul a műtét után egy darabig nem is jártunk tornára, féloldalasan kezdett el kúszni is.


Na szóval a lényeg, hogy szerintem menj el mindenképp a gyógytornászhoz/dévényeshez, és folytassátok a tornát. Esetleg ha semmi sejtésed sincs, hogy mi okozhatta, akkor inkább menj el az orvoshoz is, pláne ha eddig mindig szimmetrikusan használta a végtagjait. Esetleg azt is megnézheted, hogy egyformák-e a pupillái. Gondold végig, hogy nem esett-e le valahonnan a napokban, nem ütötte-e be a kezét, vagy a fejét.

2014. nov. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy közbekérdezek!

Miért írtad, hogy nézesse meg a pupilláit? Kislányomnak nem egyformák a szemei, de a szemészeten nem találtak semmit. Nem a pupillái, hanem az egyik szemhéja jobban lóg.

2014. nov. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért írtam, mert eredetileg szimmetrikusan kúszott, majd pedig hirtelen elkezdte nem használni az egyik oldalát. És ha esetleg valami idegrendszeri probléma van a háttérben, akkor egyéb neurológiai tünetek is jelentkezhetnek, pl. hogy nem egyforma nagyságú mindkét pupilla.


A szemhéjakhoz ennek nincs semmi köze. Senkinek sem teljesen szimmetrikus az arca, így a szemei sem. De a pupilláknak normál esetben egyforma nagyságúaknak kell lenniük, az más eset.

2014. nov. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tegnap voltunk szemèsznèl, nincs baja, nem esett le sehonnan, nem ütötte be a fejèt.

Nem teljesen egyik napról a màsikra alakult így kb 5 6 nap alatt...

De nagyon szèpen köszönöm a tippet, orvoshoz elviszem ahogy visszajött, 16àn pedig neonatológiàra van időpontunk.

2014. nov. 27. 22:35
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam is korababa (33 hétre született), az első 3 hónapban láthatóan semmi baja sem volt, mégis, a 4. hónapban elvittem Dévényeshez mert hídba feszítette a hátát, a gyors növekedés következtében a letapadt izmok nagyon megfeszülnek. A Dévényes rendbehozta a hátát (a lapockája, karjai és a háta is feszes volt), de egyszer 3 hétig nem tudtunk menni, és újta elkezdett hídba feszülni a gyerek. Azóta megint rendbejött szerencsére, de a babáknál a gyors növekedés miatt lehetnek ilyen visszaesések. A Dévényes nálatok is meg fogja oldani, és ha már sokat mozog a gyerek, mászik, kapaszkodik stb akkor ő is lazít a saját izmain, egyre jobb lesz.
2014. nov. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen, hogy válaszoltál a kérdésemre! :)
2014. nov. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm én is a választ. Én babám is feszítette hátra a fejét születése után + nem tudta a fejét letenni. AZtán helyrejött neki, már el is alszik hason de most 5 hónapos lesz és megint elkezdte ezt a hidazást, most már legalább tudom mitől van. Azt mondjátok ez a gyors növekedés miatt van? Anyukám mondta pár hónapja hogy ne aggódjak, mert kitornáztatja magának, akkor féltem nagyon hogy mi lesz, de igaza lett. Gondoljátok most is ez van mint mikor született? Ez is a mászással helyre fog jönni ahogy mozog majd többet?
2014. nov. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!