Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen 3 hónapos kisbabád egy...

Milyen 3 hónapos kisbabád egy napja?

Figyelt kérdés

Mennyit alszik napközben, egyszerre mennyit alszik? Mennyit van ébren két alvás között? Mennyi időnként eszik?

Miket "játszotok" együtt?

Esti alvás előtt mennyit van ébren, és mennyit alszik éjszaka?

Elnézést a sok kérdésért, és köszönöm szépen előre is a válaszokat! :)



2014. nov. 27. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Elegge valtozo meg, de altalaban 7-8 korul kelunk, eszik, aztan kb egy ora mulva vissza is alszik 1-1,5 orara aztan van, hogy 2 etetes kozott nem is alszik, de olyan.is hogy vegig alussza :D 4 orankent eszik. Szeret tv-t nezni, zenet hallgatni, sokat pihen a pihenoszrkben es nagyon szereti. Delutanonkent fel-1 ora seta, akkor mindig alszik. fel 7 korul megfurdetem, eszik, aztan.alszik bar most meg felvan. Hajnalban 3-4 korul kel enni, de egyszer-egyszer vegigalussza az ejszakat :)
2014. nov. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Reggel 6 kor kell eszik majd 1 órára max vissza alazik. 2,5-3 óránként eszik. 10 óra körül felöltöztetem és kiteszem az erkélyre aludni 4 órát simán elvan ( itt ben a sajnos nem :( panel távhő iszonyat meleg) aztán 2 körül lell eszik majd játszunk ő is szeret mindent de a tv-t nem engedem neki nézni.Sokat mondokázok neki és a szünyegén játszik a lelogó kedvenceivel.Szeret még hintázni is. Aztán 4 körül megint alszik egy kicsit 6kor fürdés és alszik megint egy 20-30 percet majd eszem nem eszem alszom nem alszom van 9- fél 10ig amikor végre enged és alszik. Majd hajnali 2-3 körül kell enni.és nálatok?
2014. nov. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
35%

most másfél éves kisfiam 3 hónaposan a következőképpen létezett..


ébredt 5-kor, aztán trükköztem, ciciztettem, hogy legalább 7-ig szenderedjen tovább...

7-8 között párom rázta a gyerek valagát, ez volt az én időm... (evés,ivás,mosakodás,ételek,italok bekészítése) :)

aztán 8-tól cici-cici-cici... max. 45 percig bírta ki nélküle, folyton mellen akart lenni :)

aludt is össze-vissza. mellettem a kinyitott kanapén, míg én tévéztem. azt hiszem boldog lehettem, ha 45 percet egybe aludt mondjuk. ja, ekkor próbáltam napirendet, hátha segít. na ebből az lett, hogy többet kisérleteztem a ringatós, éneklős altatásával időben, mint amennyit aludt a kiságyában :):) volt, hogy nem is aludt, csak cicin. :)

egy idő után feladtam, és feküdtem a gyerekkel a kanapén és tévéztem,ő meg a szájában a cicivel aludt, vagy szívogatta. aztán meg játszottam neki a csörgővel, mindenféle színes dologgal, hogy legyen valami esemény is :)

aztán hazajött a párom 5-kor, akkor 6-ig megint volt kis időm. aztán fél7-kor fürdettük, mert 7-kor már nagyon sírt az álmosságtól. kábé 5 perc alatt elaltattam cicin, és becsempésztem a kiságyába. hogy milyen közökkel ébredt, az függött a napi alvásától, attól, hogy volt-e növekedési ugrás (3 hósan van), hogy volt-e front, vagy volt-e a házban valami hangos szomszéd/zaj - szerencsére nem volt ez utóbbi sűrűn. szóval este 7-kor, 9-kor, 11-kor ébredt úgy általában, szopizott 5 percet, és megint elnyomta az álom. aztán tartotta ezeket a 2 órás ébredéseket reggelig, volt, hogy vissza se pakoltam a kiságyába.

nem rontottam el a gyereket ezekkel. tündéri kisfiú, már 1,5 évesen jól alszik, jól fejlődik, még mindig szopizik, igaz, már kiságy rég nincs, csakis mellettem aludhat, én nem bírnék nélküle aludni(ő lehet tudna, na mind1) :) boldogok vagyunk, és párommal is működik minden, ha valaki csodálkozna, hogy gyerekkel együtt alvásnál ez hogy megy... - pl. a gyerek szobájába alszom a gyerekkel, de csak este 11-től reggelig, és este 8-tól a párommal vagyok 11-ig.


ne foglalkozz statisztikákkal :) meg hogy kinek mit csinál a gyereke. van, aki SPÉCI MÓDSZEREKKEL megneveli, és alszik a gyereke (mert jobb dolga sincs) van akinek szigorral se megy, van aki semmit nem tesz, és mintaszerű a gyerek...


úgy csináld, ahogy a babának és neked, ahogy pontosan kettőtöknek jó. ha a gyerek álmos, aludni fog, ebben biztos lehetsz. ha szoptatod, akkor ne figyeld az órát, semmivel ne törödj, ő tudja, mi és mennyi és hányszor kell neki :) tápi esetén nem tudok tanácsot adni etetés kapcsán :)


jó babázást :)

2014. nov. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!