Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyugtassatok meg, más is járt...

Nyugtassatok meg, más is járt úgy, hogy megijedt magától a szétszórtsága miatt?

Figyelt kérdés

komolyan nekem ijesztő olyanokat csinálok!


nagyon be kell osztanom a pénzt mostanság a GYED miatt, sokat spórolok, de néha elszorul a szívem, hogy többek között babajátékon is, szinte semmilye nincs(de mindig nyugtatott az, hogy a semmivel is eljátszanak elvileg)de ez mellett ott van a lista a fejemben, hogy mit vennék a kicsinek, ha lenne rá való(pl tanulóasztal, meg hasonló álmok)

erre megláttam képeken tesom kisgyermekének mennyi mindene van(nem adnak kölcsön sem, semmi)de tényleg szerintem a nagy átlagot is túlszárnyalja, és ahogy teljesen, tisztán kivehetőn elém ugrott a babám szeme, amikor a padlón(leteszem, hogy tanuljon kúszni)szétnézett a szobában(amiket lát, vezetékek, szekrényalja, stb)jó hosszasan nézelődött minden irányba, utána meg rám, hogy na most mi legyen, mit csináljunk, szóval én idióta elmentem vásárolni, lenulláztam magam játékok miatt, az uolsó centjeimen vettem, amin nagyon meglepődött, de kicsi még hozzá játszani, de szóval jövőhónapig kibírta volna nélküle, és már múltkor is pedig vettem olyat, szintén lenullázva magam, ami megint csak későbbre lesz jó..szóval kétser is ugyanabba a hibába esek.


mindemellett külön vettem elemet, kabátzsebben volt, hazaérve pakolva nem találtam a zsebben, átnéztem az egész belsejét hátha beleesett kabátba, vagy bélésbe a zsebből(igaz, nem lyukas a zseb, de már nem tudtam mire gondolni)feladtam, bekapcsoltam a laptopot és ott van lőtte(tehát korábban már kivettem és letettem...)


serintetek..?


2014. nov. 27. 22:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Persze, ne aggódj, én egész életemben ilyen voltam, mégis nevelek egy gyermeket, neki nem okoz gondot a szétszórtságom, őt nem felejtettem el soha megetetni vagy felébreszteni és oviba vinni :)


Inkább az lehetne ennek az országnak a szégyene már megint, hogy egy anyukának gondot okoz, pár apró színes játékot megvenni a gyermekének... :((( Nem szoktatok kapni semmit ajándékba senkitől? Mondjuk ilyen kicsike korban még elvannak pár színes párnával, plüssel, és akár egy fakanállal is :)

2014. nov. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kár ennyi pénzt költened játékra.Ha el kezd mászni a következők lesznek a játékai: zsinór, kuka, mindenféle lábas müanyagtál, üres kólás palack.Én nem vettem neki mondjuk sokat örökölt ott állnak úgy h nem érdekli.

Szétszórtság meg annyi h vmeik elfelejtettem kabátot felvenni úgy mentem le a gyerekkel sétálni...De őt felöltöztettem :D

2014. nov. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

akkor annyira nem aggódok :)


de persze mindenből "varázsolok" neki játékokat, pl tik-takkos dobozban van még 2 szem, az csörög, vannak 500 Ft-os rágókái, csörgője, plüss alvókendő, kiskönyvecske, csak ahogy látom hogy mennyire örül az új dolgoknak (valaki pl letette az órát, vagy mobilt, egyből kiszúrja, hogy azt még nem látta, kíváncsi, érdekes)és szóval mennyire örült az első nagyobb ajándékának (azt is kinyögtem-pocakpárna.)pláne ahogy fejlődik, lassan tud már fogni csipesszerűen kis dolgokat, ezért is kapott olyan tanulóasztal féleséget, amin kinyitható kis ablak van, amit nem bír még megfogni..de én játszom vele, énekelek, stb de az nem ugyanaz valahogy mégse

2014. nov. 27. 23:18
 4/10 A kérdező kommentje:
2 :) tényleg olyanról is olvastam már itt, hogy valaki bepakolt a gyereknek, tele lett a kocsi a bőröndökkel, maguknak meg nem csomagolt :)
2014. nov. 27. 23:20
 5/10 anonim ***** válasza:
A szétszórtság rám is jellemző, de már a férjemet is kezdi elkapni mióta ő van gyeden. Ezen me aggódj. Ami a játékokat illeti. Mi megtehetnénk, hogy veszünk neki drága dolgokat, tanuloasztalt, pocakpárnát, de nem tesszük, mert az nekünk lenne ajándék. Járunk gyakran el itthonról, és például voltunk egy wellness szállodában, ahol roskadasig volt pakolva a szoba játékokkal. És a fiunk a legegyszerubbel játszott a legtöbbet, pedig aztán ott volt minden. Itthon is van pár drágább játék, amit ajándékba kapott, de nem azok a kedvencek. Ha lerakod q földre, és körbe nézve a parszaz forintos csorgoket látja, az pont megteszi. A mi fiunk például először önállóan sírás és nyafogás nélkül egy nagy kupac csipesszel játszott el magában. Volt mellé egy kis tálka, abba pakolta bele és ki. De hasonlóan érdekes a tavkapcsolo vagy a mi egész nap hordott papucsunk is. Ne költs feleslegesen, nem ezen fog múlni a boldogsága, hidd el, csak magadat készíted ki vele, hogy elkoltototted minden penzetek.
2014. nov. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A mi babánknak is van elég sok játéka, bár nem túlzásba, mert én feleslegesnek tartottam és igazam is lett. Semmi nem érdekli a játékok közül. Bezzeg a távirányító, a telefon, a virágos iratcsíptető, a teás doboz, minden ami csörög és zörög. Na az a tuti!!! :) Ne aggódj ezen! Hidd el, hogy egészségesebb lelkületű emberke lesz belőle, mert fogja tudni értékelni amije van és fog tudni örülni mindennek! Én a tesómék gyerekein látom, hogy el vannak halmozva, nem lehet nekik már semmit venni, mert van mindenük és nem örülnek semminek. Na ez a szomorú! Mi meg tudnánk venni sok mindent a babáknak, de okulva ebből nem vettünk és nem is fogunk felesleges dolgokat. Én szeretném látni az örömöt az arcán, az izgatottságot amikor bontja az ajándékát és önfeledten játszani az új játékával. :)
2014. nov. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja és persze, hogy szétszórt vagyok. Tegnap például a palacsinta tésztájába liszt helyett majdnem a delikátot zúdítottam bele. :) És a mikróba üresen rakom be a kávés poharat. És a kedvencem: a kakis pelenkát a kuka helyett már raktam volna be a fagyóba...:D
2014. nov. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

igen én is észrevettem, hogy el tud játszani még a mesés takarójával is :)


meg kezdek megnyugodni, hogy nem vészes még amiket csinálok, csak valahol azt olvastam kezeltetni kell a mentális problémákat akkor, ha már konkrét romboló kihatásai is vannak az életr, életvitelre nézve, és azért pénzt elkölteni..

2014. nov. 28. 10:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi olyan középkategóriás családnak érzem magunkat, nem vagyunk sem szegények, sem gazdagok, tehát futja néha jobbra és szebbre, néha használtra és néha semmire...

Eleinte én is sokat aggódtam, hogy alig van a gyereknek játéka, aztán elkezdtem vásárolgatni neki, persze a FP játékokat, 2 után rájöttem hogy a gyereknek semmi szüksége rá... Konkrétan nem érdekelte. Azóta nem veszünk neki drága márkás játékokat, inkább megveszem a 12. traktorját, mert tudom hogy azzal szívesen játszik. Amúgy meg majd meglátod hogy mennyivel érdekesebb bármi ami nem gyerekeknek való konkrétan. Pl a literes üveg vagy a csekkes boríték, a távkapcsoló, a telefon, apa zoknijait pakolni és még sorolhatnám.

A szétszórtságról pedig csak annyit, hogy én mióta gyerekeim vannak katasztrófa vagyok, előtte én voltam mindenki naptárja, mindent rámbíztak mert én nem felejtem el, most meg már 3 méter után nem tudom hogy miért is indultam, vagy bekapcsolva hagyom a hajvasalót egész délelőtt mert elfelejtem hogy reggel kiakartam vasalni a hajam...

2014. nov. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak a játék-ötlet részhez szólnék hozzá. Én a Bababörzék rendszeres látogatója vagyok. Ott szinte fillérekért veszek csomó jó játékot, igaz használtak, de látni, ami még jó állapotban van. Itthon alapos súrolás, és így van folyamatosan új játéka.
2014. nov. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!