Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy telik a napotok 1 eves...

Hogy telik a napotok 1 eves babatokkal?!

Figyelt kérdés
2013 november 4 szuletett a a kis fiam ,csaszarral..Nagyon eleven kis huncut babuci..Sokat maszott ,es 1 evesen elindult mostmar szinte fut :) Szeretnek beszelgetni mas anyukakkal hogy telik a napotok?!?A baba mi tud mar csinalni?fogzast hogy viselitek?!?Nalunk most ez a fo dolog,szegenyke nagyon nyugtalan tole..

2014. nov. 28. 01:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Lányom 17-én volt 1 éves. Ő 9 hónaposan lépkedett 10 hósan elindult. Mosmár szalad, csak az a baj mindig az ellenkező irányba. 12 foga van. Nem nagyon viselte meg.

Most éjszakánként fel szokott sírni, nyögdécsel. Lehet megint a foga. Tök aranyosan mondja hogy apa, anya, papa, vau (kutya)

Reggel felkelünk fél 7 7 fele reggeli játszás én főzök takarítok. Ha van még idő kimegyünk. Már 2 napja dél fél 1 fele alszik el 1 órát alszik de ilyenkor vissza altatom még 1 órát.Eddig aludt délelőtt és délután másfél órát.

2014. nov. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 20-án múlt 1 éves. Reggel fél 8-9 között ébred, este 10-kor alszik el. Még 3-szor cicizik egy nap. Ő még nem tud járni, csak kapaszkodva, de úgy szalad. De már egyre többször áll sokáig kapaszkodás nélkül, úgyhogy szerintem ő is elindul lassan.

7 foga van, bár tegnap mintha éreztem volna hátul valamit, de egyszerűen nem engedi megnézni, megtaperolni. :-) Szerencsére könnyen viseli, csak az elsővel volt baj, a többi könnyen jött, a fölső 4 pl. egyszerre, balatoni nyaralás kellős közepén, de fel se vette.

Pápázik, tapsol. Amiket aranyosan mond: apa, mama, tata, baba, szia, té (tv), tették (tessék), tattó (traktor), ciciccc-el a cicának és nyarvog is, ha kutyát lát ne-ne-ne, és utánozza a kakast is. Ja, természetesen a kedven szava a nem-nem a végén egy nyelvkinyújtással és fújással (és akkor haragudjon rá az ember ha rosszat csinál). Cicizés előtt, ha meglátja a cicit, fülig érő szájjal szajkózza, hogy cici, cici, és dob is el mindent. :-)

Nagyon viccesen mászik, mint egy sánta kutya. :-) A jobb térdén és a bal talpán kotor. :-) Szülinapjára járássegítőt kapott, most azzal szaladgál fel-alá a folyosón.

Lassan 2 hete már csak egyszer alszik egy nap, de az jó hosszú, volt már, hogy 3,5 órát is horpasztott.

Senkitől nem fél, mindenki szerint kis vicces, vidám, örökké mozgó, örökké karattyoló kislány. Aranyos, amikor a nyelvét ki-be dugdosva halandzsázik, mint egy kis földönkívüli. :-) Úgy adja a puszit, hogy szívja az arcunkat, mintha szívószálat szívna. A tükörben magát is gyakran puszilgatja, meg a kedvenc babáját is. Pár napja kezdett el cuppogni a levegőbe, de tegnapelőtt este az arcomra is akkorát cuppantott, hogy majd elolvadtam. Ez volt az első igazi!!! :-)

Amúgy 9930 g és 75 cm volt az 1 éves mérésen. Rengeteget eszik, szerencsére mindent megeszik, amit adok neki, nem kell belekönyörögni a falatot, inkább azért hisztizik, ha elfogy. Nem szabad előtte enni, mert kihisztizi magának is, képes lenne egész nap enni.

Bocs, ha hosszú voltam, dehát imádom!!! <3

2014. nov. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ő 13 kg és 80 cm volt 1 évesen.

Ő is hisztizik a kajáért. Pápát int mondja is h pá-pá. Puszit küld és ad most már egyre többször. Este 8 kor alszik el ma pl 8 kor ébredt meg.

Ha az apját meglátja le sem lehet róla kaparni.

Szereti nagyon az állatokat.

Ha mondjuk hogy szereti a babát akkor megöleli. Kapcsolgatja a tv-t.

Formabedobóval ügyesen játszik persze ha nem sikerül neki felhúzza magát, de inkább az alján pakolgatja bele. Azt is mondja hogy csá: tá. :) ha valamit megmutatunk neki egyszer kétszer ügyesen utánozza.

2014. nov. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fiam 10-én múlt egy éves :)

Reggel 8 körül kel, de volt, hogy félt 10kor is ébredt :) 4-5 között még kel enni, de az olyan álometetés, hangosan felsír, onnan tudom,hogy éhes, de szinte be is alszik. Este 8 körül van az utolsó vacsi és aztán alvás.

Még kétszer alszik, egyszer dél körül 1-1,5 órát és aztán 4 körül 3/4 órát,de ha levekszek mellé akkor képes lenne 2őt is :)

A fogzás későn kezdőtött. 11 hósan jött ki az első, nagyon hosszadalmas volt, 3 éjszaka is sokszor felsírt. Aztán minden héten jön egy :) így már 7 van neki :) Sajnos a gyümölcsökkel nincs kibékülve, de a zöldség jöhet bármilyen mennyiségben :) Ha eszünk mi akkor kér ő is, nagyon sokat nassol, néha már én csak akkor eszek mikor aslzik,mert egyfolytában enne velünk :)

Apuci nagy kedvenc nálunk is, haza jön munkából csak vele akar lenni :)

Járnimár jár, de néha még bizonytalan, akkor kéri a kezem vagy megkapaszkodik valamilyen bútorba.

Beszédkézsége: kutyára 11 hós kora óta mondja,hogy wau wau, mondja,hogy pápá, néha apucira apu vagy ap, traktorra akto, kerékre ke, labdára goo vagy da,babára baba, nagyon sok mindent felismer.

Ha mondom neki,hogy kapcsolja ki vagy be az autóját megcsinálja, vagy a mosógépet (együtt mosunk :D), lámpákat is ő kapcsolgatja. Ha kérem akkor ide ad vagy letesz dolgokat, oda ad másoknak is. Ennivalóból bőven kínál midnenkit, de ha a székére ülök azonnal felállít :D oylankor cuki

Ha kicsit erélyesebben szólok rá, hogy nem szabad,mert ár 100adjára is csinálja akkor rosszul esik neki és elpityergi magát :D

Cumisüveget egyedül tartja, próblkozunk az egyedül evéssel,mert nagyon érdekli és imádja a könyveit, minden nap át kell nézni és mutogajta,hogy hol vannak az állatok, a járművek és imádja a a zenéket, állandóan rugózik rájuk, táncikál :)

2014. nov. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!