Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves szülinapon a vendég...

1 éves szülinapon a vendég alkalmazkodik a baba napirendjéhez, vagy a gyereknek boruljon az altatása?

Figyelt kérdés

Majdnem családivita lett, hogy az egyévesem szülinapján mikorra jöjjenek a 24 éves unokatesó és a sógornőmék, mert a "nagy lánynak" elöző este bucsuztatója lesz. 11-re hívtam Őket, hogy ebéd előtt játszhassanak a picivel. Anyósom szerint viszont ekkor inkább altatni kellene a babót, hogy a többiek később jöhessenek. Ez azt jelentené, hogy a gyereknek minden csúszik és este nem lehet elaltatni, így mi sem kerülünk éjfél előtt ágyba.

Valóban nekünk kellene alkalmazkodni, mert egy felnőtt nő elöző este beakar rúgni és reggel 10 körül nem tud fel kellni? Szerintünk lesz még bucsuztatója az életben és a piciről kellene hogy szóljon a nap.

Mi a véleményetek?



2014. nov. 28. 16:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
A felnőttek alkalmazkodjanak a kisgyerekhez, ha nem tetszik nekik, nem kell menni, kész.
2014. nov. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
39%
Egy évesnek nem tartanék szülinapot, mert úgy sem értékeli. De ha már meghívtad őket, akkor a baba napirendjéhez alkalmazkodjatok.
2014. nov. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem meg egy kicsit túlreagálod, nem lesz semmi baja ha egy nap csúszik a napirend. De akkor miért nem mennek délutánra amikor felkelt a baba?
2014. nov. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
32%
Aki felnőtt létére elvárja, hogy felboruljon az 1 éves gyerek napirendje, azt/azokat meg sem szabad hívni!
2014. nov. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Hát nálunk 1 hónapja volt, úgyhogy friss a dolog, érdekes módon senki se sértődött meg.

Mi 11re hívtunk mindenkit, olyan fél1-1 körül volt az ebéd, azután a fiam aludt 4ig, utána vágtuk fel a tortát.


Én is a gyerekhez igazítottam mindent, senkinek nem volt baja belőle.

2014. nov. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%

szerintem meg úgy kell megszervezni, hogy mindkinek jó legyen. legalábbis akit szeretnétek látni.

nálunk sem jó a délelőtt a család nagy részének, így nálunk mindig délutáni alvás után vannak az összejövetelek. alszanak a gyerekek 3ig, legalább addig el tudunk készülni :) utána jön mindenki...


szerintem nem kell ezt túlreagálni :) nekem pl. nagyon fontos, hogy a gyerekem unokatesója ott legyen, így első körben megkérdezem tőlük, hogy nekik mikor jó. a picinek azért annyi programja nincs, hogy csak 1 óra legyen megfelelő, csak a délutáni alvás és fürdés közben is ráértek, nem? :)

2014. nov. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
41%
Hozzátok alkalmazkodjanak a vendégek. Nekem 1 évesen már csak egyszer aludt déltől 3-ig, így délután 4-re hívtam a vendégeket. Ha neked még kétszer alszik, akkor logikus 11-re hívni a vendégeket, de éppen azt is megteheted, hogy vacsorára hívod őket, a második alvás után. Talán addig a nagysága is magához tér.
2014. nov. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
62%
mi délutáni altatás után rendeztük a szülinapot, helyetekben én is ezt tenném. Akkor jó mindenkinek, ésnem borítja fel az estét sem.
2014. nov. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk, ha ünneplünk egy családtagot, előtte tájékozódunk, hogy a többiek mikor érnek rá, majd ez alapján választunk időpontot.

Neked se kéne megsértődni, hogy egy 24 éves nőnek nem a te 1 évesedhez van kedve igazítani a napját. Főleg mivel programja van előző éjjel.

Miért nem délután ünnepeltek? Mindenkinek keresztbevágja az egész napját ez a 11 óra.

2014. nov. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
69%
2 hónapja tartottuk kisfiam 1. szülinapját. Akkor 2x aludt (10-12, 15-16) én fél 5-re hívtam mindenkit. Volt aki dolgozott így nem tudott volna jönni hamarabb! Estérealaposan kifáradt a kis szülinapos! :D 11-re tuti nem hivtam volna senkit mert akkor nem aludt volna se akkor, se délután!
2014. nov. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!