Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha kimarad a kúszás baj, vagy...

Ha kimarad a kúszás baj, vagy az kimaradhat? Annyira emelgeti a popsit ás lábbal rúgja magát, ebből lehet még kúszás?

Figyelt kérdés

karral csak magához húzná a játékait(ha gyűrődne alattuk a pléd)visont meg sem próbálja a testét karokkal "haladtatni" vártam, hátha rájön (meg néha tologattam a padlón)de szóval már meg lábbal már szinte térdel amikor előre veti magát, mint aki "ugrik".


szóval ebből lehet még kúszás lesz a végén?


vagy ha akúszás kimarad, készüljek a "legrosszabbakra" mentálisan vigyem fejlesztésre?


2014. nov. 28. 23:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
6 hó 3 hetes
2014. nov. 28. 23:41
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én 5 hónaposom is ezt csinálja, mintha a kezei le lennének ragasztva a lábaival meg tolja fel a fenekét. Van, hogy már pipiskedik a lábával. SOkszor azt nézem, ebből egyből bukfenc lesz:D. Szerintem így indul meg majd a kúszás idővel. Én egyébként nem kúsztam, nem másztam, egyből felálltam és mentem. Köszönöm szépen jól vagyok mentálisan is:). Szerintem ne aggódj annyira, nagyon fel van fújva mostanában ez a kúszás dolog. Biztos van alapja, de mondom én például nem kúsztam és húgom sem.
2014. nov. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszi :)

amúgy azon is aggódtam, hogy a kontrollon "ronthatták el" mert ott néték a reflexét és azóta csinálja, és észrevettem mindent elsőre elsajátít

(pl egyszer próbáltam háton fekve lebegtetni a vizen, olyan végtelen jel alakzatban, erre magától is elkezdett a hasával "szambázni" kapásból tanulnak mindent, oda kell figyelni..:)

2014. nov. 28. 23:47
 4/11 A kérdező kommentje:

e igen, pont úgy. pipskedve, jó magasra


és a tied 5 hósan és ne aggódjak..

2014. nov. 28. 23:48
 5/11 anonim ***** válasza:
Nàlunk ugyan ez llt, kiderü,t hogy feszes a csípõjènèl az izom ès lapockànàl is, most dèvènyre jàrunk...
2014. nov. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem ertem miert akarjatok sietettni a kuszast. Nem raernek? Egy kisgyereknek 8 hosan kell elkezdenie kuszni es ti is latjatok hogy milyen hamar tanulnak szinte naprol napra. Nem kell mindjart megijedni meg fejlesztesre hurcolaszni hiszen nincsen semmirol lemaradva, meg csak 6 hos mit akarsz hogy mar szaladjon?
2014. nov. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6-os nem siettetni akarja, hanem fél hogy esetleg kimarad a kúszás. A két dolog egyáltalán nem ugyanaz!

Szerintem várj még egy kicsit. Az én fiam is ezt csinálta kb 1 hónapja. Most már kúszik, mint egy "katona" :D

2014. nov. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy kötöttek az izmocskái a csípőtájékon. Nálunk ugyanez volt a probléma, ezért elvittük Dévényre. A dévényes hölgy azt mondta, hogy vagy mászni vagy kúszni tökéletesen kell, mert ha egyiket se csinálja tökéletesen az vezethet majd később tanulási nehézségekhez. Végül sikerült a kúszás, de nem szereti, hanem inkább négykézláb mászik helyette. Mindenképp vidd és mutasd meg a babádat gyógytornásznak.
2014. nov. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyik gyerekem se kúszott, mászással indítottak. 3,5 és 1 évesek, eddig nem úgy tűnik, hogy bármi baj van a mentális fejlődésükkel. A gyerekorvosunk is csak legyintett, hogy manapság fel van fújva ez a dolog ...
2014. nov. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. AZ én babám is kötöttebb kicsit, jár Dévényes hozzánk is de én nem gondoltam, hogy lehet bármiféle összefüggés a feszesség és ez a mozdulatsor között. Legalábbis én úgy olvastam és a tornász is azt mondta ez a fenék emelgetés a kúszás előjele. Van aki gyorsan rájön, hogy kell kúszni van aki meg sokáig még csak ezt csinálja. Érdekelne egyébként ez a vélemény is, hogy mi köze a kötött csípőnek ehhez az emelgetéshez? Az én babámnak a jobb csípője ami picit kötöttebb, de a doki azt mondta nem vészes.
2014. nov. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!