Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik terhességi cukrosok...

Akik terhességi cukrosok voltak: volt bármiféle gond a babával szülés után? Vagy teljesen egészségesen érkezett?

Figyelt kérdés
2014. dec. 2. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Egészséges lett 3350g 50cm :) diétát tartottam bár a végén el el csábultam de bőven bent voltam a megengedett szénhidrát mennyiségében.A.
2014. dec. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Apgar, súly, fejlettség tökéletes volt, csak egy-két alkalommal az első nap alacsonyabb volt a cukra. Amit én mondjuk nem csodáltam, mert nem volt egy csepp tejem sem, nem is szopizott, csak aludt és tápszert nem adtak. Az egyik doki végül cukros vizet adatott neki, utána sokkal jobban lett, már szopizni is jobban volt ereje. De azt mondták, hogy ez előfordulhatott volna akkor is, ha nem vagyok cukros, csak cukrosoknál.valamivel gyakoribb. Szerencsére azóta sincs vele gond, nem volt se magas, se alacsony a cukra. Az is szerepet játszhatott a gyerekorvosok szerint, hogy vajúdás alatt nem hagytak semmit se enni, pedig jó diétám volt, amit végig tartottam és jó cukorértékeket mértem mindig szinte.
2014. dec. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minden rendben volt. 3050g-mal és 52cm-rel született.
2014. dec. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem 2-es típusú diabéteszem van, és így szültem két babát.

Az én dokim engedett enni(nem volt egyszerű ilyen orvost találni), és magam adagoltam az inzulint, valamint 1/4 - 1/2 óránként mértem a cukromat.

Mindkét babám normális értékekkel és súllyal született, a cukruk sem esett le, bár a lányomnál volt egy kis adaptációs nehézség az első 24 órában. Ez abbam nyilvánult meg, hogy nem volt hajlandó kinyitni a szemét, és kisebb megszakításokkal folyamatosan ordított. A doki szerint ez inkább annak volt köszönhető, hogy 2 héttel hamarabb kellett megszületnie.

Amit viszont nagyon megtanultam, hogy cukros kismama babáját 2-3 hónapos korban érdemes elvinni egy dévényes felmérésre, mert gyakori náluk az izomtónus eltérés, ami pici korban nagyon könnyen kezelhető, később már sokkal nehezebben.

2014. dec. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az első lányommal voltam terhességi cukros, 55 centivel és 3500 grammal született teljesen egészségesen. Bár én fullon betartottam a diétát, mérleggel járkáltam mindenhova, komplett hülyének nézett a családom is. :)
2014. dec. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem volt semmi gond, 3050g, 52cm lett. Ehhez az is hozzátartozik, hogy mindent betartottam.
2014. dec. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!