Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódom, baj lehet?

Aggódom, baj lehet?

Figyelt kérdés
Már kb. 1 hete nem adtam vigantolt a babámnak. Pontosan nem tudom hány nap, de az 1 hetet 100%-ra nem haladtuk meg. A sok probléma miatt, ami mostanában ért teljesen megfeledkeztem róla. Baj lehet, ha nem pótolom a kimaradt adagokat és a megszokott módon folytatom az adagolást?

2014. dec. 3. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz. Nálam is előfordult. Ismerősöm több, mint két hétig felejtette el. Tudom, biztos van szuperanyu, aki ilyenkor fogja a fejét, hogy lehet erről megfeledkezni, de hagyjuk. Hány hónapos? Mert, ha már hozzátáplálsz, akkor amúgy is sok ételben meg van a D-vitamin. (tejtermékek: joghurt, sajt, ha jól tudom, a májban is van,margarin,vaj,halak. Ezeket az én, lassan 1 éves fiam már eszi, így nem szoktam aggódni,ha kimarad egy-két csepp.Az anyatejben is van D-vitamin, de nem olyan mértékben,amire szüksége van a gyereknek, de teljesen D-vitamin nélkül akkor sem marad a baba, ha nem adod a vigantolt neki, szóval, ne aggódj!
2014. dec. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A problémákról annyit: nálunk sajnos gyógyszerezni kell a gyereket, elegendő sokszor azt megjegyezni, hogy mikor, mit adjak be neki a fontos gyógyszereiből.A hűtőre rakj egy cetlit amúgy és mindig húzd át rajta, ha beadtad a vigantolt. Így talán nem felejted el.
2014. dec. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2 hónapos múlt nemrég, de eddig még nem volt ilyen, tehát ezért kérdeztem. Köszi egyébként a válaszokat :)
2014. dec. 3. 19:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem baj és semmi baja sem lesz. Én is állandóan elfelejtem és általában próbálom pótolni a kimaradt cseppeket. Régen nem naponta kellett adagolni, hanem havonta 1X30 cseppet. Ha egyszerre ennyitől nem lett semmi bajuk a babáknak, akkor 7 csepptől sem lesz.
2014. dec. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ditta323 ***** válasza:
Én is el szoktam felejteni néha 1-1 nap kimarad. Múltkor a K vitamint felejtettem el (1 hetet csúsztunk)
2014. dec. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!