Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire nehéz vagy más a...

Mennyire nehéz vagy más a második babával?

Figyelt kérdés

Várandós vagyok a második babámmal, és 22 hónap korkülönbség lesz. Nem túl sok, és emiatt is aggódom picit. Első gyermek nagyon sírós volt, hasfájós, tehát jól kifogtuk vele. Nyugtassatok már meg, hogy ugyanolyan nem lesz a kistesó! :)

Mennyire voltatok aggódósak, vagy sokkal nehezebb volt mint az első babával? Sokan mondjàk, hogy könnyebben és lazábban vettek mindent màr màsodjára, meg hogy a kistesó a napirendbe csöppent...stb. Ugye nincs két egyforma baba? :) És kis korkülönbségnél is előfordul féltékenység? Kinél hogy volt ez? Meséljetek légyszi...minden érdekel! :)



#kistestvér #Màsodik baba
2014. dec. 3. 18:32
 1/4 norbi12345 válasza:
hát a második babával már nehezebb lesz mert kettőre odafigyelni nem lesz olyan egyszerű.de anyival könyeb lesz hogy tudsz már szoptattni pelenkázni stb. Csak majd a nagyobbik mindig ki a karja vívni majd a figyelmedet mert ugye ezelőtt csak vele foglalkoztál és ő még nem tudja hogy nem az ő lesz az egyedüli akire oda kell figyelni játszani.nyugi nincs két egyforma baba
2014. dec. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 30 hó különbség volt. Nekem egyáltalán nem nehezebb két gyerekkel, sőt inkább könnyebb. Úgy érzem ezerszeresére nőtt a teherbírásom, mióta megszületett a második gyermekem.
2014. dec. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

19 hónap korkülönbség van a két gyerekem között. A terhesség nagyon nehéz volt a másodikkal, utáltam azt az időszakot.

Kisfiam sírós, hasfájós, rossz alvó és rossz evő volt, most 2 éves lesz, még mindig nem könnyű vele.

Kislányom aki most 3 hónapos születése óta átalussza az éjszakát, 2 hétig volt csak hasfájós az sem volt vészes, nappal is nagyon sokat alszik, nem kell altatgatni-egyedül alszik el az elejétől kezdve, a szobájában 40 percet is elvan egyedül nézegetve a játékokat. Kisfiam nem volt féltékeny, talán az elején láttam rajta valamit de amúgy nagyon szereti a húgát.

Így hogy ilyen jó baba a kislány, nem olyan nehéz kettő gyerekkel, akkor nehezebb amikor egyszerre éhesek, álmosak, egyszerre sírnak... meg annyi a nehézség hogy egész nap hajtok mint egy h.lye, egyik gyereket kiveszem-öltöztetem, utána gyorsan a másikat öltöztetem, aztán visszatérek az elsőhöz etetni, mire végzek mehetek a másikhoz etetni, ha ott végeztem rakom le az egyiket aludni, rakom a másikat aludni, az egyik fel kel-eszik, utána már kel is a másik, a pár perces szünetekben amikor végre nyugi van akkor cumisüveget mosok, ruhát mosok-teregetek, mosogatok, valahova beillesztek egy főzést, ja és ennem is kell...

Szóval nehéz de bírható, én idegileg viselem rosszul... főleg ha a nagynak rossz napja van.

Második babával sokkal könnyebb, tapasztalt vagyok, tudom hogy 3 perc sírásba még nem hal bele és azt is tudom hogy ezeket nem jegyzi meg és ettől nem leszek sz.r anya, mindent lazábban kezelek.

2015. jan. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok! :) Köszönöm a válaszokat! Azért megnyugodtam picit! Most 16 hós a "nagyfiam", és kicsit lazábbak már vele a napok! Próbálom ezt kiélvezni mert ha meglesz a pici fiam (még ha nyugodt is lesz) tuti olyanok lesznek a napjaink, mint amit az utolsó válaszoló írt. Felkötöm a gatyám, próbálok majd nem elúszni a házimunkával, és sokat foglalkozni a nagyobbal. A terhesség már most nehezebb mint az elsővel! :/
2015. jan. 22. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!