Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel spóroltatok időt a...

Mivel spóroltatok időt a hozzátáplálásnál, hogy minél kevesebbet keljen minden nap pepecselni, például céklát megsütöm és elrakom szeletenként a fagyóba, így nem kell mindig sütni?

Figyelt kérdés
Minden nap frissen csináljátok a pépeket, főzelékeket? Vagy csinálhatok többet is és hűtőbe rakom és másnap is kaphatja? Tippek, hogy mivel spóroltatok időt? Húst megfőzni és kisebb adagokban lefagyasztani, céklát megsütni és szeletenként fagyasztani...Még, még, még ilyeneket!

2014. dec. 4. 08:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Én a céklát megpucolom, felvágom, és adagonként a fagyasztóba teszem. Főzni szoktam, nem sütni. A húsokat felkockázom apróra, megfőzöm, adagonként azt is a fagyasztóba teszem. Két adagot szoktam főzni, a másodikat a hűtőbe teszem összeturmixolva egy bébiételes üvegben. Tehát 2 napig ugyanazt eszi ebédre.
2014. dec. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én 2 napnál tovább nem tároltam az ételt. Ez ilyen időszak, hogy folyton 2 félét főz az ember. Mondjuk szerintem nem olyan vészes. Egy kis lábosba dobtam zöldséget és egy kis csirkét majd főztem. kb. 5 perc. Vettem sütőtököt és bedobtam a sütőben kb. 10 perc. + sütési idő, de az nem vesz el a te idődből. Késöbb azt csináltam, hogy magunknak kevesebb sóval, fűszerrel főztem és a mi levesünkből vettem ki a baba számára is ehető ételt. sütőben: tököt, céklát, almát készítettem. főzve: cékla, répa, krumpli, csirke mell, spenót, paradicsom, karfiol

SOS segítségnek jó ha van otthon 1-2 üveg bébi étel, pl. sütőtök, és akkor ahhoz főztem még csirkét egy kis vízben. Volt hogy riszt is főztem azt is belekevertem az ételébe. Valamint nekünk bevált a Sinlac (bár anyatejes volt a babám), de volt, hogy gyümölcshöz kevertem Sinlacot, hogy jól is lakjon vele.

2014. dec. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
[link] én ilyen gépet használok 2 perc (pucolás, szeletelés stb) előkészület max és 20 perc magától megpárol pépesít. Igen jó kis gép.
2014. dec. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2 jaa igen, nekem is úgy volt a csirke mell, hogy megvettem, felkockáztam 1 adagnak és naponta vettem ki a fagyasztóból. De olyan adagokat is készítettem, hogy 3 répa, egy csirke kocka, pici hagyma és ezt csak vízbe bedobtam és kész volt az ebédje.
2014. dec. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Minden zöldséget megpucolok és felszeletelek és fagyasztóba rakok, meg a husit is. Csak a krumpli megy hozzá frissen. Az előkészítést hétvégén csinálom általában.
2014. dec. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

off: megkérdezhetem miben tároljátok a fagyasztóban


(pl jégkockatartót hogyan kell sterilizálni.., vagy üvegben, vagy "tejtartó zacskóban" az kapható gyógyszertárban, de nem tudom bpa mentes e..)

és melegítésnél kiveszitek, hogy melegítetek?

2014. dec. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor már nem kell sterilizálni. Én azért megfőzöm a húst előtte. alufóliába csomaglom adagonként, és bele egy nejlonzacskóba. Dátumot is írok rá, bár úgyis elhasználjuk idő előtt.
2014. dec. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én sem sterilizálok, zöldségek kockázva fagyasztózacskókba mennek, husi kis fóliákba. Kész ételeket kis kajás dobozokba vagy zacskókba teszek.
2014. dec. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a húsit megfőzöm felkockázom és meg a fagyasztóba alufóliába csomagolva. A többi hozzá valót megfőzöm hozzádobom a húsit és leturmixolom, két napra főzök általában. Az egyik adagot megeszi a másikat pedig bébiételes üvegbe berakom a hűtőbe. Eddig még soha semmi baja nem lett. Bár mostanában kezd lázadozni a kislányom és ha mi mást eszünk akkor nem eszi meg a főzeléket ,úgyhogy sokszor azt eszi amit mi, darabosan. 10 hónapos
2014. dec. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
köszönöm
2014. dec. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!