Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig szoptathatom még a 10...

Meddig szoptathatom még a 10 hónapos babámat?

Figyelt kérdés
úgy néz ki, hogy úton van a kistestvér.meddig tudom még szoptatni a fiamat, illetve hogy álljunk át szopiról tejre? mennyi tejet adhatok neki egyszerre és mennyire felvizezve?

2014. dec. 4. 10:50
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Rendes eteltnem kap meg? 1 eves koratol ehetne mar kizarolag azt is.
2014. dec. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
dehogy nem, eszik ő szépen este és reggel szopizik csak.
2014. dec. 4. 10:54
 3/28 anonim ***** válasza:

Addig szoptathatsz, amíg akarsz, és van tejed. A terhesség miatt önmagában nem kell leállni vele.


Szopiról tejre fokozatosan érdemes átállni, én először tejitalt adtam, utána tejet. Eleinte kicsit, majd egyre többet. Vizezni nem vizeztem.

2014. dec. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
29%
Nem hallottad még,hogy egy éves kor alatt nem szabad tejet adni a gyereknek? Amúgy több orvos-gyerekorvos is írt már cikket arról,hogy a mai antibiotikummal telenyomott tej nem való még nagyobb gyereknek,sőt, felnőttnek sem. Nem tudom,miért kell egy másik élőlény tejét adni,mikor a természet elvei szerint azért max.2 éves korban már leáll a gyerek a szopizással.Az ember z egyetlen,aki erőlteti. Ráadásul ezek a tejek talán tehenet sem láttak. A kókusz és a mandulatej több vizsgálat szerint is teljes mértékben megfelelő a gyereknek,minden megvan benne,ami kell és nem terheli a szervezetét. Természetesen nem a cukrozott,ízesített xarokról meg reggel italokról van szó. A babajoghurt is merő cukor és allagjavító.
2014. dec. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! De hallottam , hogy nem szabad tejet adni 1 éves kor alatt! Nem ez volt a kérdés!!! Nem kell a kioktatás! Erről a tejtémáról már százezrek vitáztak és vitáznak! Én házi tejet adnék neki, nem boltit. És igen, inkább adnám a házi tejet mint a tápot!!!!
2014. dec. 4. 11:01
 6/28 anonim ***** válasza:
Akkor adjad neki a házit. Csak én azért megnézném,hogy tiszta kézzel,tiszta sajtárba fejik-e a tehén előzőleg megmosott tőgyéből a tejet...De gondolom ez is kioktatás.
2014. dec. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Figyel, a szüleim ezzel foglalkoznak! nehogy már le kelljen írni egy egész élettörténetet ahhoz h az ember fel tegyen egy kérdést és ne támadják le rögtön!!!
2014. dec. 4. 11:10
 8/28 A kérdező kommentje:
És a kérdésem az volt hogy meddig szoptathatok terhesség ideje alatt, és hogy hogyan térjek át tejre amikor már nem szabad szoptatni.Mert olvastam olyanról hogy a szoptatás vetélést okozhat
2014. dec. 4. 11:13
 9/28 anonim ***** válasza:
31%

Butaságot olvastál.


De nézd, megkérdezed, hogy mikortól kaphat tejet. Erre írja valaki, hogy egy éves kora előtt nem. Te felháborodsz, hogy ne oktassanak ki, tudod ezt. Akkor miért kérdezed meg? Miből kellett volna tudni, hogy ezzel tisztában vagy, hm?

2014. dec. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

A húgom végig szopizott, míg az öcsém úton volt, másfél év van közöttük.

Ők egyébként féltestvéreim, és apum felesége kérdezett erről persze, mikor terhesgondozásra járt, egy nővérke se mondta azt, hogy nem szabad terhesség alatt szoptatni.

Szóval a húgom szopizott még a szülés előtti este is. Aztán már persze nem.

2014. dec. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!