Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak vele hogy aludjon?

Mit csináljak vele hogy aludjon?

Figyelt kérdés
9hónapos a fiam és egyre rosszabbak az éjszakák.hisztizik ha alvásra kerül a sor.teljesen kikészít már.próbáltam citromfű teát, homeopátiás bogyót, nem használ.

2014. dec. 4. 12:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
18%
Laktató vacsora, és nem törődni a hisztijével. Tedd az ágyába, és gyere ki a szobájából. Akkor se menj be és ne gyújts villanyt, ha sír. Pár nap után leszokik a hisztiről.
2014. dec. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
annyira sír h alig kap levegőt is
2014. dec. 4. 12:08
 3/18 anonim ***** válasza:
18%
Persze,mert hisztis,mint minden gyerek. :D Enyém most 2 éves és épp vonyít a helyén ebben a mp-ben is.Tegnap másfél órát szórakozott benn,nem aludt,kivettem. Felesleges gyógyszerezni stb,simán nem akar aludni.Bár foga is jöhet egyébként. Hagyni kell kihisztizni magát. Nagy butaság ez a szöveg,hogy nem ok nélkül sírnak a gyerekek. Rengeteg gyerek azért sír,mert tudja hogy akkor kiveszik.És ez a kisbabákra is igaz,a 3 hetesre is.Nem azért hisztizik mert baja van,hanem mert anyukával szeretne lenni és tudja hogy ha sír ki is veszik.Na persze azért egy picikét még nem is lehet bent hagyni,de egy 9 hónapos már tudatosan is csinálja ezt.
2014. dec. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
26%

Én egyet értek az előző válaszadókkal. Az én kisfiam is sokszor játszotta el velünk, hogy már bőven alvás idő volt, mégsem volt hajlandó aludni. Eleinte bedőltem a nagy sírásnak, sajnáltam, azt hittem hogy biztos fél vagy fáj valamilye, amikor kivettem ezerrel vigyorgott és ment volna játszani.

Én nem vagyok a sírni hagyás pártján, de néha muszáj hagyni hogy kihisztizzék magukat és utána alszanak.

1 éves koráig én nem mertem sírni hagyni 2-3 percnél tovább, holott rengeteg ismerősöm mesélte hogy ők így szoktatták le a gyereket az éjszakai kelésekről is. Mondjuk nálunk pont 1 évesen kezdett el egyedül elaludni, saját magától döntött így, viszont nappal sokszor hisztizett hogy nem akar aludni. Nem volt más választásom, volt hogy fél órát is hagytam sírni, mondjuk a szívem szakadt meg néha de muszáj volt hagynom. Most másfél éves és szó nélkül alszik, egyedül indul el a szobája felé, egy hang nélkül alszik el és nincs hiszti vagy visítás.

Ha már minden megpróbáltál (és ahogy olvasom már sok mindent kipróbáltál) itt az ideje sírni hagyni.

Bnőmnek konkrétan a gyerekorvos és a védőnő mondta, hogy igenis hagyja a lányát sírni az ágyában ha alvás idő van (a kislány akkor volt 1 éves és nem akart aludni még ebéd után sem) mert muszáj egy ilyen picinek aludni, 20-30 percig nyugodtan hagyja ott, ha nem bírja a sírást, menjen ki a teraszra.

2014. dec. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
Lehet szeparációs szorongás, fogzás. Egyikre sem megoldás a sírni hagyás. Egy 2 évest és egy 9 hónapost összehasonlítani finoman szólva is butaság. Nekem egy 2,5 éves fiam van, na ő tud hisztizni egy 9 hónaposnál szerintem ennek oka van. Nappal alszik? Mikor fekszik este? Jóllakott, eléggél fáradt?
2014. dec. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
jön a foga, ez biztos.nappal 2x alsik fél órát vagy max 1 órát.este 6kor vacsizik vagy az ebédből maradt főzeléket husival vagy tejpépet.fél 9kor fürdik, utána szopizik és aztán mesélek neki, játszunk picit.de ilyenkor már látom h fáradt, dörgöli a szemét és amint teszem a kiságyba már kezdődik is a hiszti.ha elringatom és elalszik, beleteszem a kiságyba akkor fél óra után ébred és megy a sírás.egy szobában van velünk.gondoltam ma már arra h zavarja a tv.le van halkítva, de a fények lehet zavarják.
2014. dec. 4. 12:43
 7/18 anonim ***** válasza:
42%

De az a 2 éves is volt 9 hónapos... :)

Az embernek elvileg kell annyira ismernie a saját gyerekét,hogy tudja mikor van baja és mikor hisztizik csak.

2014. dec. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy zavarja a tv. Ahogy egyre nagyobb, egyre nyitottabb az ingerekre, ráadásul eleve nem nyugodt, mert kínozza a foga. Gondold el, te jól aludnál villogó fények mellett? Azt gondolom ez nem hiszti, hanem az okot/okokat kellene megtalálni és orvosolni.

7-es. Én például ismerem a gyerekem és tudom, hogy így 2,5 évesen nyugodtan hagyhatom hisztizni de 9 hónaposan eszembe nem jutott volna fél-1 óráig sírni hagyni, hanem megkerestem az okát, ha gond volt. Persze ki hogyan nevel, de az enyém így is a mai napig éjjel 12 órát, nappal 3 órát alszik ringatás és minden nélkül magától, nem kellett hozzá bömböltetni.

2014. dec. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Zsófika850404 válasza:
Szerintem mindenképp szüntessétek meg a tv-t a szobában, amíg a kicsi alszik... Én már lassan 30 leszek, de én sem tudok villogó tévé mellett aludni (pontosabban mióta a kisfiam megszületett, azóta bárhol tudok :D ) Ha mindenképp akarok tévét nézni (mi a férjemmel még a lakásból is száműztük egy éve - ugyanis kevés a normális műsor) akkor vigyétek ki teszem azt a konyhába, és nézd meg, hogy javul-e a helyzet
2014. dec. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%
"kedves" 3-as! nem szoktam ilyeneket írni, de nem lennék a gyereked.
2014. dec. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!