Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért eszik nyugtalanul a 2,5...

IzabellaGréta kérdése:

Miért eszik nyugtalanul a 2,5 hónapos babám?

Figyelt kérdés

Szóval a problémánk körülbelül egy hete kezdődött. Evés közben mocorog, csápol, kifeszül meg előfordul kisebb sírás is.

3 hetes kora óta (sajnos) csak tápszeres. Rengeteg tejem volt, de az ő kis gyomra nem bírta, nem volt jól tőle. Voltunk vele orvosnál, felírta a Milumil optima 1 tápszert. Kapta kb 1 hétig kiegészítésként, de nem volt jó továbbra se. Elmentünk a klinikára a legjobb csecsemő orvoshoz. Ő felírt egy másik tápszert (Novalac AC). Kólikás hasfájásra gyanakodott.. Nem az volt, így ez a tápszer se vált be. Ezután kapta a Milumil Komfort tápszert csak hasfájós babáknak. Ez valószínüleg bevált volna, de iszonyatosan sokat bukik (egy hetes kora óta a mai napig) felírták a Milumil AR tápszert. A bukáson nem segített, ráadásul szorulást csinált neki. Visszaváltottak a Milumil Optima 1-re. Bukni még mindig rengeteget bukott és a széklete se javult. Kaptunk beutalót a gasztroenterológiára. Ott azt mondták valószínűleg tejallergia. Felírták a Milumil Pepti ProNutrát. Most ezt 2 napja használjuk. Várjuk még a hatását, de eddig a bukások száma és mennyisége javult, kakilni még mindig nem sikerül magától.

Nagyjából egy hónapja nincs normálisan széklete. Minden nap meg kell kakáltatni glicerines kúppal vagy lázmérővel. Tudom, azt szokták mondani, hogy ilyen kicsi babáknál az se baj, ha 3 napig nincs széklet. SŐT!!! .. az egyik doktornő azt mondta, hogy az se gond, ha egy hétig nincs!!! Könyörgöm, az egy felnőtt embernél se normális! Szóval azért kell székletet produkálni neki minden nap, mert estére olyan szinten csavarja a hasát, hogy egész délután sír és aludni se tud.

1 hetes kora óta minden étkezés előtt kapott Espumisan cseppeket, ami eddig segített. Mindent kipróbáltunk Infacol, édeskömény tea meg ezer másfélét, csak az Espumisan vált be.

Most egy hete kb hogy minden evésnél a fent leírtakat csinálja. Két napja sötétzöldes a kakája. Ami számomra aggasztó, mert eddig hiába volt sűrű és kőkemény, akkor is rendesen sárga volt. Pukizni se pukizik 2 - 3 napja, amivel eddig nem volt gond.

A hasa miatt eszik nyugtalanul, vagy mi lehet a gond?



#5 hónapos #nyugtalan evés
2014. dec. 4. 16:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt elfelejtettem, hogy 8 hetes kora óta jön a felső két szemfoga! És mielőtt bárki írná, hogy az lehetetlen... 3 orvos és 1 védőnő erősített meg benne. Kenjük neki Dologel-lel és Dentinox-szal. Utóbbival maximum napi 3x.
2014. dec. 4. 16:27
 2/7 anonim ***** válasza:
általában bélműködés beindulta, bélmozgások, bélgáz miatt iceregnek-ficeregnek evés közben
2014. dec. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

kár hogy a tejcsit ilyen hamar abbahagytátok, nálunk is hasonló gond volt és higítva kapta végül a tejcsit, na mindegy ez már késő.

A tápszertől lehet sötét a kakija, amit tényleg nem biztos hogy kellene minden nap erőltetni.

Vizet próbálsz itatni vele evések között?

Másfajta cumisüveg esetleg, amivel kevesebb levegőt nyelne?

és most meg leszek kövezve, de a kakilásban sokat segíthet, ritkán pár kanálka baracklé?

2014. dec. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mennyit eszik egy nap, hányszor? Én úgy tudom, hogy sötét zöld kaki túletetésnél fordul el. Nálunk is volt párszor és olyankor tényleg többet evett előző nap. Lehet azért is bukik, mert sok neki egyszerre az adag. Csak tipp.
2014. dec. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekunk is sokat bukott a kisfiunk, mindent kiprobaltunk, majd cumisuveget valtottunk az agyonsztarolt aventrol az alig ismert dr. Brown's-ra, ami kifejezetten a levego elvezeteseben segit es szerintem ennek koszonheto, hogy minimalizalodott a bukasok szama es megszunt a hasfajas, pedig mi is kuzdottunk vele...

Beba tapszert kap, a Milumilt mi is probaltok, na akkor extran, felelmetes mennyisegeket bukott. Egyebkent altalaban neki is sotetzold a kakija, de rajta is van a dobozon, hogy ez normalis (4 honapos egyebkent)

Remelem tudtam segiteni!

Minden jot!

(Bocsanat, hogy nem irtam ekezetet)

2014. dec. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm a válaszokat és a tippeket ! Aranyosak vagytok!

Vizet itatok vele minden evés után, mert nekem azt mondták, hogy a tápszeres babáknak muszáj. Teával is próbáljuk. Rendes gyümölcs tea, vizet forraltam, bele egy nagyon pici kanál cukor, kétszer csak belemártottam a filtert meg két cseppet facsartam citromból. Felváltva kapja őket.

Sajnos, hogy hamar abba kellett hagyni, pedig tényleg rengeteg tejem volt. Etetések között közel 300 ml-t fejtem le. Próbáltuk hígítva, sajnos nem vált be, ez már nagyon végső megoldás volt a tápszer.

A cumisüveggel nincsen baj szerintem. A MAM-osat használjuk, ami direkt ilyen levegőelvezetős, önsterilizálós stb.. Meg van egy másik fajta, Lansinoh, azt gyógyszertári újságban láttam és meg is vettük. Annak meg direkt olyan a cumija, hogy nem jön úgy belőle, meg olyan gumiból vagy szilikonból van, hogy feltapad a kis szájpadlására és így semmi levegőt nem tud nyelni.

Egy nap maximum 5-ször eszik, általában 4-5 óránként. Kb 120-170 ml közötti adagot. Meg is látszik rajta. Születési súlya 2700gramm volt most 4800gramm körül mozog.

2014. dec. 4. 18:58
 7/7 A kérdező kommentje:
A fogacskákat azért írtam, mert hallottam olyat, hogy az is okozhat emésztési rendellenességet. Meg ha viszket vagy fáj neki, akkor evés közben is idegesítheti.
2014. dec. 4. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!