Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel vigyek be több kálciumot...

Mivel vigyek be több kálciumot 1 éves gyerek étrendjébe?

Figyelt kérdés
Orvost váltottunk (költözés miatt) és most kiderült, hogy nagyon vékony a zománc a fiam fogán. Csak most mondták, hogy ha már nem anya tejes akkor kell neki tej ital. Eddigi dokink nem mondta ezt. Most vettem is neki Milupa 2 tejitalt. De mit tudnék még segíteni neki? Annyira elvagyok keseredve. Mindent eszik, rendszeresen mosom a fogát, már az első fogát is mostuk. Most 8 foga van.

2014. dec. 4. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
De ha nem szopizott már, akkor miből volt.még a napi fél liter tejalapú táplálék, ha nem kapott.tápszert sem. Egyébként a.dokit kellett volna megkerdezni, hogy mit ajánl. Én saját fejem után menve nem adnék semmi pluszt, nehogy többet artsak.
2014. dec. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A régi dokinkat mikor 8 hónaposan leszokott az anyatejről kérdeztem, hogy kell e valami plusz. Azt mondta nem. ezt a napi 500ml tejalapú előírást is csak most hallom először. Amúgy rengeteg tejterméket fogyasztunk, naponta eszünk sajtot, vajat, joghurtot, kapott 3-4 naponta kakót-banán turmixot-tejet. A mostani doki azt mondta elég ha napi 2 pohár junior italt iszik.
2014. dec. 4. 19:15
 3/9 anonim ***** válasza:

Én sem értem, mert nekem hamar nem volt elég tejem tápszert kapott 1 éves koráig.

Ha már 1 éves akkor ehet sőt már hamarabb is jóval ehet tejterméket pl kefír, sajt, tejföl stb, ezekből is lehet fedezni a kálciumot, a napi tejbevitelt. Tejet is bevezetheted 1 éves kor után.

Én ugyan tápszereztem 1 éves koráig illetve kicsit tovább, de egyik napról a másikra már nem kellett neki és a sok tejital sem kellett..... több félét kipróbáltunk.... Szóval csak azért írom, ha idáig nem adtál ilyet akkor lehet már pláne nem fogja elfogadni, de persze egy próbát megér én örülnék, ha inkább azt inná, mert abba lehet több vitamin van, de nem kell neki.... így ikább a kakaót issza.

Adhatsz neki Robokid kálciumot.

Miből látszik, hogy vékony a fogzománc?

2014. dec. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én tápszer helyett adok neki tejitalt, de Milumil 1-est. A 2-es 2 éves kortól ajánlott.


Amúgy én is a dokit kérdeztem volna.

2014. dec. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Milyen orvos az, aki nem tápszert ajánl, hanem hagyja, hogy tejet adj a 8 hónapos babának? És nem mondja a napi 500 millit?


A mi dokink 74 éves, elég régies gondolkodású, de kb 2 éves korra javasolta a tej bevezetését.


De amúgy a tejtermékekkel is viszel be.

2014. dec. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tápszerrel, vagy tejitallal. Túróval, joghurttal, sajttal, spenóttal. Pluszban szedni biztos , hogy semmit nem szedetnék vele, csak természetes úton, étrendből származó kálciumbevitel lenne a javasolt. A kálciumot túl lehet "adagolni" és a későbbiek során károkat okozhat a csontrendszerben.
2014. dec. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én megmutatnám egy fogorvosnak, mert nem biztos, hogy csak a kálciumhiány okoz ilyet.
2014. dec. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fogmosas...sok mindenkitol azt hallottam hogy kb 1,5eves kortol kell mosni a fogukat,a 15hos fiamnak is 2hete kezdtem el mosni gyerek fogkefevel (fogkrem nelkul ) a fogait ,8foga van. Vidd fogorvoshoz! Lehet a korai fogmosassal okoztal bajt,de lehet en gonolom rosszul!
2014. dec. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom miből látta, csak mondta. 8 hónaposan nem kapott tehéntejet ha nem milumil vanilliás pépet, de azt kb. 2 hónapja nem kapja és utána 1 éves kora után kapott tejbegrízt, majd tejet, kakaót. 8 és 1 éves kora között nem voltunk orvosnál, amikor 1 évesen voltunk akkor mondtam, hogy a milumil pépet már nem kéri, így azt már nem adom neki, kell e valami helyette, és azt mondta nem, kapjon tejbegrízt és egyéb tejtermékeket. De egy szóval nem mondta, hogy napi 500-600ml

Utána olvastam a fogmosásnak és erről is megoszlanak a vélemények. Keresek egy gyerek fogorvost, de lehet abból is ahány féle annyit félét fog mondani. :(

2014. dec. 5. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!