Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan veszik ezeket finoman...

Honnan veszik ezeket finoman szólva butaságokat az emberek?

Figyelt kérdés

Már a terhesség alatt is, de azóta is: időnként olyan blődségeket mondanak az emberek, hogy fogom a fejemet. Ennyire nem működik az oktatási rendszer?


Terhesség alatt előrefelé nőtt a hasam, hátulról nem is látszott, hogy terhes vagyok. Egy fagyizóban kérdezte az eladó, hogy ugye fiú lesz? Mondom, nem, lány. Á, az kizárt, nem olyan a hasam. És percekig győzködött, amíg ki nem hátráltam az üzletből.

Igen, a 25 milliós UH gép tévedett, hiszen a has alakja sokkal fontosabb indikátor... (Facepalm)


Fodrásznál szóba került, hogy a baba örökölte valószínűleg a göndör hajamat, eléggé úgy tűnik. Mire mondta, hogy nehogy levágjuk neki, mert akkor nem lesz göndör. (Igen, mert ez nem a hajhagymákban dől el genetikai alapon..) Ráadásul fodrász,elvileg tanulnia kellett volna róla.


Vöröses árnyalatú is a haja. Az enyém festett vörös. Terhesség alatt is festettem. Anyósom meg van róla győződve, hogy azért lett vörös a haja, mert a terhesség alatt festettem... (Nagyapám és a testvére is vörös hajú volt.)


Találkoztatok már ilyen tévhitekkel? Mi volt a legdurvább?


2014. dec. 4. 20:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Nekem valaki meg akarta magyarázni, hogy az egyik évben csak lányok a másikban meg csak fiúk születnek. Valamint utána azt, hogy a 12. hétig nincs neme a gyereknek. :-)
2014. dec. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

a legdurvábbat itt olvastam nemrég, onnan tudta, hogy terhes, hogy érezte a baba szívverését, 3 hetes terhesen :D azóta is nevetek ha eszembe jut :D

barátnőm meg volt győződve róla, hogy a baba köldökzsinórja az ő köldökével van összekötve :D ha baba hasközépen rúgta akkor szerinte a köldökzsinórral a barátnőm köldökét rángatta :D

2014. dec. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta valaki, hogy ha sok narancsot vagy mandarint eszek akkor majd sárga lesz a gyerek foga. Meg ha sok húst akkor hegyes lesz a füle es a szemfoga is -.-
2014. dec. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is hallottam egy baromságot: ha sérülés ér terhesség alatt, pl. megvágod valamidet, vagy valamilyen okból heged marad, esetleg ha nagyon megütöd magad, akkor ezek az újszülött gyereken is rajta lesznek, meg fognak rajta látszódni. Meg az, hogy ha utánozol beszédhibás embert, vagy terhesen találkozol olyannal, akkor a gyerek is az lesz.

Az eszem megáll ilyen hülyeségektől, attól is, hogy pocakforma alapján ítélik meg a kicsi nemét, hát nem sokat tudnak a dolgokról..

Ezeken jókat lehet röhögni. Ezek nem is zavarnak, hanem inkább engem legjobban az irritál, ami a terhesség, szülés és babázós korszak témában megy, gondolok itt arra a sok tévhitre és könyvekben ill. neten leírt dolgokra, amit mind elhisznek és alkalmaznak, beijednek, olyan dolgokat tartanak ártalmasnak, ami a világ legtermészetesebb dolga.

2014. dec. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
:D A legtöbb babona, meg ilyen népi mende-monda át lett alakítva, és előszeretettel zúdítják a baromságokat a kismamákra...csak hogy mondjanak valamit. Anyósok pedig különösen beletrafálnak a legnagyobb hülyeségekbe! :) Ki kell őket röhögni. Nekem hatalmas hasam volt, és páran állították hogy ikreim lesznek, és hogy téved az orvos! :D
2014. dec. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kedvencem, hogy ha macska ráfekszik a hasadra, akkor nyomorék lesz a gyerek. Amikor ezt valaki halál komolyan előadta, nem bírtam ki, és totálba képenröhögtem :) Nekem 3 macska bújik a pocakomhoz dorombolni... Rettegnem kéne, ugye? :D
2014. dec. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
40%
a lányom csupa hurka haja szögegyenes lett...
2014. dec. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
19%
és hiába 25 vagy 100 milla az uh-készülék, nem az téved, mert nem az állapítja meg a baba nemét, hanem a gépet kezelő...
2014. dec. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
70%-os, ezek most hogy jöttek ide?
2014. dec. 4. 22:02
 10/20 anonim ***** válasza:
65%
A pocakom formájából nekem is megjósolták milyen nemű lesz a gyerekem, nem jött be. Viszont az én lányom haja is szögegyenes lett, vágás után, pedig gyűrű göndör volt.
2014. dec. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!