Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5hónapos kisfiam beteg és nem...

5hónapos kisfiam beteg és nem nagyon fogadja el a tápszerét. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Hörghurutja van és piros a torka + náthás.Mondta a doktornő hogy ez miatt nehezen tudja szívni az üvegből a tápszerét.Így csak 50-80ml-t eszik csak meg és mellé sok vizet iszik,de a kanalas kajáit mind megeszi.Tízóraira és ebédre is megeszik egy üveg bébi ételt.Ugye nem lesz baj,hogy csak ilyen kevés tápszer eszik?Ma reggel nagyon kevés pisi volt a pelusában,viszont megevett 70ml tápszert.Hogy lehetne megkönnyíteni neki az evést?mert ugye kanállal a tápszert nem nagyon lehet adni.Vagy majd ha jobban lesz többet fog már enni?Ez miatt ugye nem szárad ki?
2014. dec. 5. 07:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tápszert is lehet(ne) kanállal adni, csak sokáig tartana.


De nem az a fontos, hogy a betegség alatt éppen tápszert kapjon, hanem hogy elegendö folyadékot, mert különben kiszárad.


Ha nem akar üvegböl inni, akkor megpróbálhatod pohádból itatni. NEM VICC! Az ekkora baba is meg tudja hamar tanulni, ha pár dolgot betartasz.

Egyrészt olyan (pl. kávés) poharat keress, aminek a pereme kicsit kifelé hajlik.

A folyadékból keveset tölts bele (max. félig), és ne legyen se forró, se hideg.

A poharat tedd a baba szájára és picit döntsd meg, hogy EGY KORTY bele tudjon a szájába kerülni, aztán várd meg, mire lenyeli. Ugyanis ekkora baba még nem tud folyamatosan nyelni, és a legtöbben azért hiszik, hogy nem lehet pohárból itatni, mert úgy akarják önteni, ahogy egy felnött inná.

Esetleg tehetsza vízbe/teába pár csepp citromlevet, mert ha picit savanykás, akkor sok baba szivesebben issza, amikor beteg.

2014. dec. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nem fog kiszáradni ne félj... hányás-hasmenésnél félő a kiszáradás, de ahogy írod vizet iszik, tehát van most is folyadék utánpótlás, szóval ne izgulj emiatt, ahogy meggyógyul eszik majd rendesen, jobbulást! :)
2014. dec. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Nagyon meg vagyok ijedve,de meg fogom próbálni megitatni pohárból,hátha...Remélem nem lesz komolyabb baja..
2014. dec. 5. 07:54
 4/7 A kérdező kommentje:
A kiszáradást egyébként a kevésbé pisi pelus miatt gondoltam.Bár volt már ezelőtt is olyan,hogy szinte semmit nem pisilt éjjel..Ez normális?
2014. dec. 5. 07:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem igazán nagy az eltérés, akkor nem gond. Ha eddig is keveset pisilt, akkor nem kell magyon megijedni.


Viszont amit elfelejtettem írni a poharból itatásnál: egyszerre nem fog sokat (egy pohárnyit) meginni, ezért amikor ébren van, gyakran kínáld meg innivalóval, pa óránként iszok 3-4 kortyot, az is sokat számít.

(Meg ha megtanul pohárból inni, annak nagy elönye, hogy bárhol tudsz neki adni inni, ott is, ahol nincs cumisüveg kéznél - persze ez nem most aktuális)

2014. dec. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
én meg még annyit írnék, hogy kiszáradást legegyszerűbben a lehelet szagával lehet észrevenni... nagyon jellegzetes acetonos a lehelet, nem tudod összetéveszteni semmivel, de tényleg ne félj! most kizárt, hogy ilyen veszély fenyegetne, inkább a későbbiekre írom, hogy tudd, hogy veheted észre a kiszáradás veszélyét :) (lányomnak volt hasmenös-hányás vírusa, az első az volt, hogy a doktornő megszagolta és mondta, hogy én is szagoljam meg, hogy tudjam milyen is az... tényleg összetéveszthetetlen... de még mi se kerültünk kórházba, csak sokszor, lassan kellett itatnom otthon- de mint írtam hányt és ment a hasa folyamatosan, amit etettem-itattam vele már jött is ki belőle 10 perc alatt, nálad ez a veszély nem áll fenn)
2014. dec. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a gyümölcsöt megeszi abba is rakhatsz tápszert, simán belekevered.Mi is így voltunk, 3 napig nem fogadta el a cumisüveget.Azalatt megtanult pohárból inni.És a fehérje mennyiség is így elegendő volt.
2014. dec. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!