Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora a 4 hónapos babátok?

Mekkora a 4 hónapos babátok?

Figyelt kérdés

Kisfiam tápszeres, 4 hónaposan 7740 gramm és 65 centi volt. Fejkörfogata 41 cm, mellkasa 42.

Igazából attól félek, hogy túl nagy a feje... Nálatok ez hogy alakult?



2014. dec. 5. 09:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63 cm és 5,84 kg volt 4 hónaposan a lányunk. A fejkörfogatát nem mértük 4 hónaposan, de 3 hónapos korában 39 cm, 6 hónaposan 42 cm volt.
2014. dec. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia! Milyen fejkörfogattal született? Nekem is nagy a babám feje (most ez így hülyén hangzik :) ), de eleve 37-tel született, és 3 hónaposan már 42.5 volt, azóta gondolom nőtt, jövő héten lesz 4 hónapos.

De eleve nagy baba, most olyan 7.5 kg körül van, és legalább 66-67 cm lehet. A Te babád sem kicsi :), szóval szerintem nem lehet gond. A védőnőt nem kérdezted amikor lemérte?

2014. dec. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy a múlt hónapban 64 cm volt a hossza, a mellkörfogat szintén 42.5 cm volt, a doktornő annyit mondott, hogy szép arányos. (Amellett, hogy megjegyezte, hogy milyen nagy fiú, és hogy szerinte lesz vagy 190 cm felnőttkorában :D).
2014. dec. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
3290-nel és 54 centivel született, a feje akkor 34 cm volt. Védőnéni semmit nem mond igazából. Csak én aggódom. :-) :-/
2014. dec. 5. 09:34
 5/14 anonim ***** válasza:
21%

Nem kap a kelleténél több tápszert? Elég durva mértékű a hízása a korához és a születési súlyához mérten.


Azért kérdezem, mert a túl nagy mértékű/ütemű hízás későbbi életkorban hajlamosíthat cukorbetegségre.

2014. dec. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Reggel eszik 150-et, tízóraira gyümölcsöt kap, ebédre főzeléket és ha éhes, akkor még 90 ml tápszert, uzsonnára szintén gyümölcsféle, vacsira 150 vagy 180 ml táp. Összességében nem eszik sok tápot, a többit meg nem szoktam kimérni. Egyébként nem kövér, nem hurkás.
2014. dec. 5. 10:08
 7/14 A kérdező kommentje:
Ja és a védőnéni annyit mondott, hogy ha elkezdjük a hozzátáplálást, akkor már nem lesz ilyen nagy mértékű és gyors ütemű a hízás.
2014. dec. 5. 10:11
 8/14 anonim ***** válasza:
43%

Háát, négy hónaposnak azért elég sok a 180 ml tápszer...


A lassan 7 hónapos lányom eszik ennyit, de még ez is határeset, hogy visszajön-e a felesleg.

4 hónaposan még a 120 ml-nek elégnek kellene lennie. Nem az a gond, hogy 7,5 kg, hanem inkább az, hogy a születési súlyhoz mérten ez rettentő gyors ütemű gyarapodás és ehhez még elég komoly mennyiségű tápszert kap. Kicsit szerintem túl lett tömve az elmúlt hónapokban :(

2014. dec. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A tápszer dobozán lévő ajánlás szerint 3-4 hónapos baba napi adagja 5-6 alkalommal 150 ml. Ennyit nem is eszik! :-D Nagyon ritkán kap 180-at, és sosem bukik. Ja és van, hogy a 150-et sem eszi meg, pl. ma reggel.

A súlya nem aggaszt, mert emellett nagyon mozgékony kisfiú. Még nem volt 4 hónapos, amikor simán a hasára fordult. Állandóan "légúszik és légfut", próbál felülni.

2014. dec. 5. 10:43
 10/14 anonim ***** válasza:
A 2-3-as válaszoló vagyok, nekem 4050 grammal született a baba, most ahogy mondtam 7.5 körül van, jövő héten lesz 4 hónapos. Anyatejet és tápszert kap, még ilyesmiket amiket írsz nem eszik. Én beszélnék a védőnővel, hogy mit javasol, és hogy nem lehet-e sok az adag, sok baba annyit eszik amennyit adnak neki, akkor is ha már tele van, szóval hajlamosak túlenni magukat :).
2014. dec. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!