Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírná valaki nekem egy-másfél...

Leírná valaki nekem egy-másfél éves gyerekének a napirendjét?

Figyelt kérdés
2014. dec. 5. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


1 évesen így nézett ki kisfiam napirendje:

Fél7-7kor kelt, fél óra ágyban teázás-játszás, majd kivettem és pelus csere-öltözés.

8kor reggeli

8-10-ig játék-mese, boltba menés, udvaron játszás (időjárástól függően persze).

10kor tejitallal alvás 12-ig.

12kor ébredés, pelus csere majd ebéd.

15-ig játék, udvar, mese stb...

15kor tejitallal alvás 16:30-17-ig

17kor evés (joghurt, gyümölcspép, tejpép ilyesmik)

19kor fürdés és alvás tápszerrel.


Most másfél éves, most így néz ki a napirend:

7-8 között kelés, fél óra tea-játszás a kiságyban, kiveszem majd pelus-öltözés-reggeli. Játék-bolt-udvar-mese nézés, 11kor vagy joghurt félét eszik vagy kihúzzuk fél12-ig és ebédel, itt több variáció van, attól függ hogy éhes-e, mennyire fáradt-nyűgös stb... Van hogy 11kor ebédel már (attól is függ hogy hogy sikerül főznöm délre mert van más kistesó is, 7 hetes) van hogy csak alvás után.

12-13 között (álmosságtól függően) tejjel alvás, 14-15-ig.

Ébredés után evés (vagy ebéd vagy gyümölcs-joghurt-pépek-péksüti).

Aztán játszunk, ez-az, udvar, 5 körül ér haza apa, addigra kész a vacsi, 5-6 között vacsizunk, kisfiam nem mindig eszik velünk, vagy van hogy csak pár kanállal és kész. Miután apa hazaér ő foglalkozik vele, én addig teszek-veszek, kistesót rendezek.

7kor fürdés és alvás tápszerrel.

Van hogy fél7kor már fürdés van, attól függ hogy mennyit aludt délután. Nyáron viszont később ment fürdeni és aludni a jó idő miatt, akkor jól elvoltunk az udvaron.

Olyan is van hogy még ezt-azt megakarok csinálni és csak fél8kor megy fürdeni és utána alvás, de legkésőbb 8kor mindig alszik.

2014. dec. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

14 hónapos.

Reggel fél 7 fél 8 között kelés

Kicsit fetrengünk ha nincs kaki és nincs teli pisivel a pelus akkor csak reggeli után teszem tisztába

Ha boltba kell menni lemegyünk, majd feljövúnk ő játszik én főzök. Ha hamar végzünk kimegyünk sétálni.

Délbe levisszük a kutyát.

Feljövünk ebéd majd max 1 kor alvás

Kb 3 ig alszik majd felkel uzsonna játszás ha olyan az idő 5 fele kimegyünk 1-1,5 órára majd 7 fél 8 fele fürdés vacsi max fél 9 kor alszik már.

De ezelött 2 hete még aludt délelőtt 10-11 ig majd délután 3-4 fél 5 ig.

2014. dec. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

16 hónaposom napirendje:


-Reggel 7-8 között kel, kap egy kis tápszert, utána pelusozás, átöltözés, beágyazás

-Utána reggelizik, majd játszunk, általában ő rámol, egyedül játszogat, én meg teszek-veszek, takarítok, odarakom az ebédet főni

-11 körül kimegyünk a levegőre, kb fél1-1-ig kint vagyunk, utána hazajövünk, ebédelünk, aztán peluscsere és ő megy aludni fél2-kor.

-2-2,5 órát alszik, addig én összepakolok, pihenek, olvasok, filmezek, aztán ha felkelt együtt játszunk

-5 körül uzsonnázik (zabkása, puding keksszel, joghurt, gyümölcs keksszel ilyesmi), aztán közösen játszunk

-Apa 6-fél7 körül ér haza, onnantól ő veszi át a kicsit, én meg készítem nekik a vacsorát.

-fél8 körül szilárd vacsi, utána fürdetés, majd tápszer

-legkésőbb 9-kor már alszik is.

2014. dec. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2014. dec. 5. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!