Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 5 hónapos és szinte...

Kislányom 5 hónapos és szinte nem gyarapszik semmit. Szerintetek kellene aggódnom?

Figyelt kérdés

Csak anyatejes még, születési súlyát megduplázta már, tudom, hogy ilyenkor lelassul a gyarapodások, de hogy szinte semmi? 3 hónaposan volt 7000 gramm, most 5 hónapos és 1 hetes és 7200 gramm. Van tejem, ügyesen szopizik, kakis-pisis pelus van bőven.

A védőnő és a gyerekorvos nem követi a gyarapodását, rápillantanak, hogy nem sovány és ennyi, nem is mérik rendszeresen.



2014. dec. 10. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem mindig egyenletes a hízás. Nekem az elsőnél ekkor írtak fel tápszert, mellette 11 hónapig szoptattam, 6 hónapos kora után elkezdtem a gyümölcsöket.


A 3. babánál kivártam, nem adtam tápszert. Szoptattam, majd jött a gyümölcs stb.

2014. dec. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem akkor volt ez, amikor már nem volt elég tejem (azt hittem, hogy van) Hiába mondtam a dokinak és a védőnőnek, hogy valami nem stimmel,mert nem hízik a kislányom, azt mondták, hogy jól néz ki. A következő státuszon kiderült, hogy egy dekát sem hízott egy hónap alatt, akkor adtak igazat, hogy valami tényleg nincs rendben. Kiderült, hogy tényleg nincs elég tejem és az idegességtől, a maradék is elment. Nálatok nem hiszem, hogy ez lehet a baj, mert akkor sírna is ha éhes lenne (nekem nagyon sokat sírt). Amikor kiderült, hogy a babám nem hízott semmit vérvételre akart minket küldeni a doki. (én tudtam, hogy semmi baj, csak nem volt neki elég a kajcsi, ezért megbeszéltük, hogy egy hét múlva visszaviszem megmérni, ha hízott akkor nem megyünk laborvizsgálatra) Én a helyedbe kérnék egy beutalót, hogy csináljanak egy laborvizsgálatot. Lehet, hogy vashiánya van és azért nem hízik.
2014. dec. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk elég hóka :( Sajnos nem valami gondos a gyerekorvosunk :( Szívesen leváltanám, de nagyon messze van másik :(
2014. dec. 10. 11:16
 4/7 A kérdező kommentje:
És milyen egyéb jelei voltak annak, hogy nem volt elég a tejcsi? Sokszor kel éjszaka egy ideje, azt is 3-3,5 hós kora óta. Megszoptatom olyankor. Nappal nem sírós, délelőtt kifejezetten kínálgatni kell a cicivel, mert nem tűnik éhesnek.
2014. dec. 10. 11:23
 5/7 anonim ***** válasza:

nem írták el a 3 hónapos státuszt?


mert azért 3 hónaposan 7000 gram....az érdekes

2014. dec. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

nem. itthon is mérjük, ennyi volt.

a kisfiam 7600 volt 3 hónaposan

2014. dec. 10. 11:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Az első 3 hónapban 3 óránként evett, utána sűrűbben kellett cicire rakni, de még ennek ellenére is nyűgös volt és sokkal többet sírt. Engem az zavart meg, hogy nagyon hasfájós volt és úgy voltam vele, hogy ezek szerint nálunk nem múlt el 3 hónaposan. A másik amivel magyaráztam, hogy biztos növekedési ugrás van és ezért kevés neki a tej, pár nap és majd beállunk vele, több tejcsim lesz. A szüleim hajtották, hogy ők biztosak benne, hogy éhes, ezért kínomba adtam neki tápszert estére és végig aludta az éjszakát. Na ez volt az a pont, mikor rájöttem, hogy kevés a tejem tényleg és szegény éhezik. Utána mentem a dokihoz és mondtam neki, hogy mérje meg. Na ekkor jött a kapkodás, hogy azonnal de máris menni kell vérvételre, mert tuti vashiányos vagy valami baj van. Mondtam neki, hogy nem fogom a gyereket szurkáltatni, mert tudom, hogy éhes volt és ezért nem hízott, ekkor állapodtunk meg az egy hétben. Annyira felidegesítettem magam, hogy miért járunk orvoshoz státuszra és a védőnőhöz, ha nem veszik észre (annak ellenére, hogy szajkózom hogy nem hízik), hogy utána teljesen elment a tejem. Hiába fejtem, ittam a teákat, szopogattam a homeopátiás bogyókat, teljesen elapadtam. Akkortól eszi a tápszert, és szépen hízik. Nálam amúgy az volt a probléma forrása, hogy hamar megjött és onnantól kezdve apadhatott a tejem, mert akkortól nem hízott. Szerintem azt észrevennéd, ha kevés a tejed, mert sírna az éhségtől. Lehet, hogy tényleg valami vitaminhiány okozza. Ne hagyd magad az orvossal szemben! Mond meg, hogy adjon egy beutalót, mert stagnál a súlya, már hosszú ideje. Nem akarlak a tápszerre se rábeszélni, mert én is tragédiaként éltem meg, hogy azt kell neki adni. Lehet, hogy el kellene kezdened a hozzátáplálást.
2014. dec. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!