Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik átélték a terhesség...

Akik átélték a terhesség utáni depressziót, milyen tüneteitek voltak? Mi segített? Meddig tartott?

Figyelt kérdés

2014. dec. 10. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos én tapasztaltam. Már a kórházban kezdődött. Párom reggel 9-től éjfélig dolgozik, sokat voltam egyedülmami nehezítette az anyává válásomat.

A tüneteim:rettentő ingerültség,szerettem a babát de nem úgy, mint azt a rózsaszín habos babos történetek leírták. Feszültség, oktalanul sírás,zárkózottság,nem foglalkoztam a kűlsőmmel.


A megoldás igen egyszerű volt nálam. Rájöttem, hogy utálok ott lakni ahol laktunk. 18évet éltem egy helyen, majd kiszakadtam a "komfortzónámból". Visszaköltöztünk. Sokkal jobb lett, de nem tűnt el teljesen. Ahogy a baba nőtt, sokkal jobb lett. Új anyukák,több helyre mentem el.

Ma is előjön, de azt nem nevezném depressziónak,inkább fáradtságból kialakuló türelmetlenségnek.


Úgy voltam vele, ha nem múlik, akkor szakértő segítségét kérem.

Találtam olyan anyukákat, akik nem szépítették a történetet és elmesélték, hogy bizony ők is szoktak feszültek lenni,sírni, dühöngeni,sőt a baba sírását is nehezen viselik. De ez mind normális!

Ha nem tudsz magadtol rájönni a probléma okára, kerj segítséget, nem szegyen!


14hós a kislányom, már jól vagyok :-)

Úgy 8hós koráig volt borzalmas, de utána...:-)

Kapcsolódj ki, barátnők avagy anyukak,akikkel őszintén tudsz beszélni :-)

Ülj egy másik szobába, menj ki erkélyre 5 percre lazíts, majd menj vissza!:-)

Nyugi, rendeben lesz minden:-)

2014. dec. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
15 hós korától volt már jobb. Tüneteim, mint az előttem szólónak. Az első félév pocsék volt. Az alváshiány okozta a javát. Mára könnyebb már, 1,5 éves, de még mindig nem érzem azt a nagybetűs anyaságot, rózsaszín köd se lett sosem. Sokszor vagyok fáradt, fásult, rohangászok a gyerek után, de már nem szoktam sírni, csak elfogadtam a változást.
2014. dec. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sötéten láttam a világot és féltem. Nem tudom, hogy gyerekágyi depresszió volt-e, vagy a gyász, mert apám két héttel a szülésem előtt halt meg, és még az ő temetését is szerveznem kellett a pár napos baba mellett. Anyám sem élt már akkor, a férjem pedig készült vissza külföldre dolgozni.Egyedül éreztem magam, és úgy éreztem, nem tudom leküzdeni a reménytelenséget, a magányt és a kimerültséget. Aztán az idő múlt, én meg valahogy kimásztam belőle. Segített az is, hogy nyár lett, és sütött a nap. Tudom, szakemberhez kellett volna mennem, de nem volt rá sem időm, sem pénzem.
2015. febr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!