Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes pici babát vinnétek...

7 hetes pici babát vinnétek Karácsonykor nagyszülőkhöz egy hétre?

Figyelt kérdés
Kérlek rakjatok helyre, mert nagyon aggódom. Első babám, első unoka, a nagyszülők alig várják, hogy Karácsonykor náluk legyünk egy hetet. Mivel vidék, mindenki látni szeretné a babát. A nagymama már hetek óta mondogatja, hogy majd mennyi mindenki jönni fog babázni, meg nagyon várja mindenki. Nagyon féltem a babámat, halálra idegesít már előre, hogy mi lesz. Járványos időszak, nem hiányzik, hogy megbetegedjen. Amiket ő szeretne a babával, azt kb nyáron, nagyobb korában tenném szívesen. Vinni ide oda, mutogatni mindenkinek. Annyira odavan, hogy nem is bánná szerintem, ha én, az anyja nem is mennék. Ő akar vele lenni egész héten, hogy én pihenhessek címszóval...

2014. dec. 11. 12:52
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Mi mentünk a gyerek 2 hónapos korában több napra a nagyszülőkhöz. 7 hetesen is vittem volna.
2014. dec. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
azt nem írtam, éjszaka is a nagymama akar vele lenni..
2014. dec. 11. 12:57
 3/33 anonim ***** válasza:
76%
Ha megfelelőek a körülmények, én elvinném a babát egy hétre. De nálunk és a rokonságban úgy szokás, hogy aki szeretné megnézni, az előre bejelentkezik és odajön. Nem rángatjuk mutogatni a gyereket. Természetesen ha valaki beteg, vagy meg van fázva, az ne jöjjön. Aki rendelkezik némi intelligenciával, az megérti, hogy nem köhögjük össze a csecsemőt.
2014. dec. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.

Éjszakára nem adnám semmi pénzért :))

2014. dec. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

Elutaznék hozzájuk egy hétre, ha egészségesek és nem lesz átjáróház.

Abban nem lennék benne, hogy oda seregledjen az egész rokonság, és abban sem, hogy össze-vissza hurcibáljam és mutogassam mindenfelé.

Ez egy meghitt időszak. (Legalábbis én annak szeretném, nem cirkuszi bemutatónak.)

2014. dec. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Én elvinném, de úgy, hogy aki megakarja nézni, az előre szól és ő jön el, nem a babát hurcibáljuk. Nyilván beteg ember nem jön. Az meg, hogy egy hétig a nagyi levenné a terheket a válladról, hogy pihenhess? Hát, összetettem volna ezért a két kezem.
2014. dec. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg ha annyira azt szeretnék, hogy te pihenhess, akkor nem neked kéne utazni, és mindent vinni magatokkal, mert elég sok minden kellhet, hanem otthon kéne maradnotok a saját kis kényelmes, megszokott környezetetekben és a nagyi jöjjön látogatni meg segíteni.
2014. dec. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva én nem vinném...Nálunk is messze laknak a nagyszülők,mind 2 család 3 órára.Januárban szülök,húsvét előtt nem is tervezünk menni egyik helyre sem.Ha már meglenne a baba,én azt mondanám,aki akarja látni jöjjön hozzánk.
2014. dec. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
42%

Ilyenek a nagyszülők! :-) Gondolj bele, hogy van, aki eleve a nagyszülőkkel lakik. Ők vajon hogyan állítják le a nagyit, hogy ne mutogassa az uncsit minden bacilushordozó idegennek? :-) Sehogy.

Komolyra fordítva a szót, én is vittem mindenhova a kicsimet, vidéki disznótortól kezdve mindenféle családi eseményre, az emberek azért vannak annyira kulturáltak, hogy hogy nem hajolnak az arcába, nem fogdossák össze a pici babát, amikor még nullkilométeres. A babázást nem szó szerint kell még érteni, csak rápillantanak és megdicsérik. Nem kell aggódnod, szerintem.

2014. dec. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek, de legyen kikötés, hogy egy nap csak 1 család jöjjön látogatóba, és nekik is legyen megszabva, hogy mikor (olyan időpontban, amikor a kisbaba is kicsit tovább van ébren, de nem zavarnak bele a napi ritmusba, pl. nem este 6-kor állítanak be, amikor már közel a fürdésidő pl.)

És mondjátok meg, hogy betegen ne jöjjenek. Aki ezt nem érti meg, az hülye, és nyugodtan megsértődhet. De azért túlzásokba se kell esni.

Az, hogy a nagymama vigye erre-arra a gyereket, nem engedném. Ha jó az idő, akkor vigye ki kocsizni, akit érdekel, az majd bekukkant a babakocsiba, oszt jónapot.

2014. dec. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!