Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elítélendő ha valaki az...

Elítélendő ha valaki az édesanyjánál hagyja pár napra a pár hetes babáját, hogy ő helyrerázza magát?

Figyelt kérdés
2014. dec. 11. 13:28
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
70%

Mármint az anyai nagymamánál?

Én nem hagytam volna ott ilyen sok időre. Maximum sétálni vitte, vagy otthon volt vele, amíg vásárolni mentem.

2014. dec. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
igen anyai nagymamánál.tápszeres a kicsi 3 hetes.
2014. dec. 11. 13:31
 3/38 anonim ***** válasza:
64%
Én sem hagytam rá senkire ennyi idősen. Egy éves kora után is csak 2 óra volt a max. amíg nem volt velem, vagy az apukájával. De mindenki más. Van, aki jobban bírja a terhelést, és van, aki kevésbé. Amíg nem veszélyzteted, nem tragédia. Azért én ügyelnék rá, hogy ne legyen belőle rendszer. Egy pici babának állandóságra van szüksége. Egyetlen személyhez kötődnek ilyen pici korban és az te vagy.
2014. dec. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
92%

1. vagyok

Nem tudod úgy "helyrerázni" magad, hogy esetleg csak pár órára hagyod vele? Egyébként szerintem ki sem bírnád :))

Nekem legalábbis már hiányzott 1-2 óra után.

2014. dec. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
74%
Biztos, hogy rengeteg negatív kritikát fogsz kapni. Amúgy hogy fogod kibírni lelkileg, lelkiismeretileg és a szoptatást hogy fogjátok megoldani? Szerintem a legtöbb anya nem lenne erre képes, vagy egy szemhunyásnyit sem aludna, valamint kikészülne az idegeskedéstől. Biztos, hogy ez jó ötlet?
2014. dec. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Én csak a kérdést írtam de a történet: mióta megszületett a baba anyuka nagyon maga alatt van.nem rendesen szült , ez sokként érte. szoptatta két hétig , de annyira megakart felelni ennek a szoptatás mizériának, hogy a teste másképp viselkedett, viselkedik.Nem tud enni semmit annyira maga alatt van.Imádja a babáját természetesen.Azért írtam ki hátha valaki átesett ezen és 3-4 napra rábízta a mamára a picikét. (testvéremről van szó)
2014. dec. 11. 13:40
 7/38 anonim ***** válasza:
44%
szerintem nem elítélendő, csak abban az esetben, ha a nagymamánál nincs el a gyerek...én pár hetest nem tudtam volna még 4 órára se magára hagyni, mert amint kiléptem a lakásból, megérezte, és 2 óra múlva már sirdogált, és erre nem volt orvosság a tápszer sem.
2014. dec. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
35%

szoptatási mizéria? kutya kötelessége ellátni a babát, hiszen nem csak azért szült hogy legyen kinek esténként felolvasni!

persze nem mindenki tud szoptatni. de az a minimum hogy mindent megtesz érte, ha lepasszolja a babát, teljesen elapad a teje de legalább is pár nap után jóval nehezebb visszahozni.

én így látatlanban úgy gondolom, az illető inkább sajnálja magát, nem tudja feldolgozni hogy most egy darabig más valakire kell fordítani az idejét, és ebből adódik a szoptatásbeli kudarc is. Szoptatni csak szívből lehet.

2014. dec. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Tehát császáros volt, nem indult meg a teje, a baba tápszert eszik, és ettől van kiborulva?

Sokan vagyunk így, de ettől nem kell kiborulni, én sem tudtam egyáltalán szoptatni a kislányomat ugyanilyen okból, mégis gyönyörű, okos, egészséges gyerek lett belőle.

Nem hiszem, hogy segítene rajta pár nap a baba nélkül. Ha magamat képzelném ebbe a helyzetbe, szerintem még rosszabb állapotba kerülnék, mert megviselne a baba hiánya, és az aggódás. Bár nem vagyunk egyformák.

2014. dec. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
88%

és egyébként nekem sem úgy jött össze a szülés ahogy én azt gondoltam, császároztak, nehezen épültem fel, seblázat kaptam, a kórházba 2 hétig voltam, ez alatt 3 féle antibiotikumot ömlesztettek belém, mire kijöttem kb. semmi tejem nem volt. az első este órákig könyörögtem a férjemnek hogy hagyjon békén mert nem akarok szoptatni. akkor ott hagyott, másnap megjelent az ölében egy rakat szoptató teával, vitaminnal, szoptatási tanácsadó telefonjával, és azt mondta, már pedig ki nem lépek amíg nem teszek meg legalább ennyit azért, hogy ne kelljen tápszerezni a kicsit.

szerettem volna én is elhúzni a csíkot legalább 3 napra. aztán magamba néztem, rájöttem hogy tök igaza van, és egy hét alatt visszahoztam a tejem.

2014. dec. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!