Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok valami tuti tippet...

Adnátok valami tuti tippet makacs pelenka kiütésre?

Figyelt kérdés
Ma volt 1 hete, hogy az egyik széklete egyik pillanatróla másikra kicsípte a nuniját, vér piros lett. (papmpers pellus, sudocream használata mellett, sajna jön a 4 szemfog) múlthét csütörtöktől elhasználtunk a hétvégéig 1 egész tubus bepanthen krémet, hétfőn hívtam a dokit, azt mondta sudocream, de irdatlan vastagon...4 nap alatt semmi változás, szinte minden pisi után cserélünk, tonna krém rá, kis kiütések vannak a széleken lefelé a végbél felé, felfelé pedig egy összefüggő vörös folt az egész :( mi a szöszt csináljak vele? :( 2. gyerek, másfél éves, ilyet még nem pipáltam...

2014. dec. 11. 16:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

nekünk is volt ilyen sajnos nemrég, nekem a doki a pucérkodást javasolta vastag krémmel.

le a földre pléd rá egy zsák és egy lepedő, és pucéran rá a baba. minden pisi után törlés, krémezés és lepedőcsere. a kakilás nálunk mindig kajcsi után van, így azzal nem volt gond addig adtam rá pelust.

Nem könnyű, de 3 nap alatt így meggyógyult.

2014. dec. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerintem egesz egyszeruen az lenne a legjobb ha kaki utan MINDIG lemosnad a feneket es ugy kremezned. Nekem 2 eves a kisfiam, mindig mosom, most mar maximum naponta kakil, sot neha 1-2 nap nem is kakil, de ezt csinaltam szuletesetol kezdve, pedig akkor minden szoptatasnal bekakilt. Ugy voltam vele hogy ki erezne jol magat ha osszefosizna magat derekig elol-hatul es nem lenne rendesen megtisztitva csak torolgetve azzal az illatositott kendovel. De tudataban voltam hogy lehetseges hogy nem fogja szeretni a bore hogy napi 4-5x furdetem a feneket, de ugy voltam vele hogy meglatjuk. Nemhogy kiutese de meg piros feneke sem volt soha. Most meg plane nem felek lemosni hogy napi max. 1x kakil.

Probald meg, mosd le mindig a kakit a furdetojevel vagy pumpas lemosoval (Nives, Johnsons stb.) lehet hogy az ilyen egyszeru megoldasok a legjobbak.

Kremet csak kakimosas es az esti furdes utan kapott mindig, pisicseres pelus utan nem, ugy gondoltam eleg a vegyszer ami a popsitorloben van.

2014. dec. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
canestent+neogranormon kremet keverj ossze.ezt minden pelus cserenel kend be vele.1 nap alatt elmulasztja!!!
2014. dec. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekünk kb 1 hónapja volt ez a probléma. Annyira csúnya volt, hogy a doki néni steroidos krémet írt rá. Nem akartam bekenni vele, mert nem fogok egy 6 hónapos babára steroidos vackot kenni. A védőnőm végül a boraxos popsikrémet ajánlotta. Kb. 2 nap alatt elmulasztotta.
2014. dec. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is a sok levegőztetés és vizes mosás vált be.Plussz én kicsit hajszárítóval rásegítettem gyorsan alaposan megszárad így csak krém(sudo) és ennyi.Kakitól egyből előjön de el is múlik 1-2 óra alatt így.De egy másfél évest lehet meglehetne próbálni bilire ültetni s akkor nem kell annyi plédet teríteni a földre
2014. dec. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mi bőrgyógyásznál jártunk hasonló probléma miatt a fiammal. Ez már sajnos gomba, a pelusban hamar befülled. Pimafucort kenőcsöt írt fel, kb 2 nap alatt elmúlt tőle. Mi is sudocrémezünk egyébként.
2014. dec. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Először is pelenka csere, a Pampers rengeteg babát kiüt, az ismeretségi körünkben 10 babától 10 -et kiüt, van benne valami olyan anyag, amit nem bírnak a babák.


A gyerekorvos ír rá olyan piros ecsetelőt, amit a patikában tudsz kiváltani kb.200 ft-ért, és azt fogja mondani, hogy Canesten és Bepanthen krém 1:1 arányú keverékével kend be, miután a pirossal leecsetelted.


Az ecsetelővel vigyázz, mindent megfog, de nagyon hasznos, másfél nap alatt mulasztotta el, amikor a kisfiamnak ugyanígy kimarta a Pampers (Liberoról váltottunk, mert kaptunk egy zacskó Pamperst, de azonnal kiütötte)

2014. dec. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mi váltottunk libero-ra,canesten tényleg használt keverve(a hüvelyfertőzésre való) 3-4 nap alatt javult.
2014. dec. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
az a vicc, h idáig ilyena merikai import pellust használtunk, de csomó hibás volt benne, meg nem volt benne elég ultramag és meguntam...gondoltam megveszem 1x a drágát :( hát ez lett belőle :( köszönöm a tippeket, a gombára nem is gondoltam, azonnal elkezdtem használni, meg lett egy új lakáskiegészítőnk, a bili...de most este is vergődve aludt el, szerintem a canesten csípi neki :( borzasztó csúnya :(
2014. dec. 12. 21:43
 10/15 anonim ***** válasza:
Jobbulást neki!Mi se használunk pamperst emiatt.
2014. dec. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!