Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi volt a legnagyobb ijedtseg...

Mi volt a legnagyobb ijedtseg amit gyereketek okozott?

Figyelt kérdés
ereztetek mar ugy ,hogy veszelyben volt az elete?
2014. dec. 12. 10:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy hónaposan nagyobb mennyiségű vizet letüdőzött ivás közben. Nem kapott levegőt, kékült.

Ha szülés előtt nem megyünk el csecsemő újraélesztési tanfolyamra, nem tudtam volna, hogy mit csináljak. Így szerencsére a Heimlich-fogás csecsemő verziójával ki tudtam varázsolni belőle a vizet.

2014. dec. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

Illetve most nemrég volt egy másik eset.


Közös udvarunk van több szomszéddal. Van két macskás vénasszony (igen, a sztereotíp enyhén zakkant sok macskával). A házirend alapján is többször kértük, hogy ne hagyják felügyelet nélkül lófrálni a macskákat egész nap kint.


Nemrég este szellőztettem, majd néhány perc múlva bementem a babához. Ott ült az ágyában az egyik macska. Az egy dolog, hogy fogalmunk sincs, hogy allergiás-e a macskaszőrre, de ha ráfekszik a vele egy súlyban levő macska, ott fullad meg azonnal.


A macska 5 métert repült kifelé, én meg rárúgtam az ajtót a szomszédokra. Addig szépen kértük, többször beszéltünk velük. Most vörös fejjel üvöltöttem, mint a sakál, hogy még egy felügyelet nélkül bóklászó macska a megengedett időn kívül és lesz.rom a következményeket, az udvar közepén lesznek eltemetve élve a macskák.


Érdekes módon hónapokig hiába kérleltünk. Mióta átmentem és ordítottam, fenyegetőztem, azóta ritkán látok macskát, akkor is kint van a gazdája is figyeli.


Valahol sajnálom a dolgot, mert nem pártolom az agresszív konfliktuskezelést. De úgy tűnik, ők ebből értettek csak.

2014. dec. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

Gyermekápolónő vagyok,szóval elég sok mindent tudok,hogy mikor mit kell tenni,de egy saját gyereknél ez mégis más.

Sajnos nálunk is a fulladás volt majdnem végzetes.

1,5 éves volt és félrenyelt egy pohár vizet.Lement a tüdejébe.Persze azonnal a lábamra fektettem és próbáltam a vizet kiütögetni a tüdejéből,hát nem sokon múlott.

Már lelilult a szája,feje cianotikus lett,és nem kapott levegőt.Ugye a víz ellepte az alveolusokat a tűdőben és megszűnt a szabad légzőfelület,így fuldoklott.

Hát nem kivánom senkinek azt az érzést.Még órákkal később is remegtem az idegtől,annak ellenére,hogy ha ne adj isten nagyobb baj lett volna,tudom mit kell tenni.

De akkor és ott rémísztő volt,hogy ez a saját gyerekemmel is megtörténhet.

2014. dec. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk annyi volt, hogy amikor még a felszippantós "D" vitamin volt a cseppentős helyett mondtam nővéremnek, adjon egy cseppet a picinek. Mivel neki nincs gyereke, így nem tudta, hogy nem az egész adagot kell belenyomni a picibe. Akkor hirtelen a szívbaj jött rám, nem tudtam baja lesz-e belőle.
2014. dec. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ráharapott a Technokol-ragasztóra...Pakoltam a nagyok tanszereit, egy fél pillanatra nem figyeltem.
2014. dec. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

Fulladásos,komolyabb egyszer volt csak,párom segített neki,de nem lilult meg semmi. Mostanában attól rettegek,hogy leesik a lépcsőről,mert 4.emeleten lakunk és van hogy felfelé elindul,amig beteszem a tárolóba a kocsiját(3 havonta használjuk csak a kocsit,de akkor tuti el is indul felfelé egymaga). Egyszer anyuék nyaralni voltak nem messze és elvittek egy napra oda minket.Kertes ház terasz,4 lépcső. Gyerek ment le egyet aztán lassan előre dőlve lebukfencezett.De valahogy úgy a fűre állt fejre és eldőlt oldalra.Semmi nem történt,de akkor is ott rettegtem,hogy tuti le fog esni.

Hálisten nem vagyok egy aggódós anyuka,így igazából lehet lett volna még eset,amiben más anyuka nagyon megijedt volna.

Talán még a 3 napos láz volt ijesztő leginkább,mert 3 napig 41,6 fokos láza volt és nem lehetett semmivel 39,6 alá vinni.

2014. dec. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

7 hónapos volt a kisfiam amikor a komppal mászkált a lakásban. Volt egy 2 méter magas tükrünk ami pozdorjára van ráragasztva, na ez a tükör csak neki volt támasztva a falnak. Kisfiam arra ment a komppal, odanéztem, lefutott az agyamban, hogy ha ezt magára rántja... közben már álltam voltam fel, a mondat a fejemben be sem fejeződött, már magára is rántotta a gyerek... Végig néztem ahogy a fejét teljesen lenyomja a tükör, azt hittem hogy kitöri a nyakát, üvöltve rohantam oda, remegtem mint a nyárfalevél... nem tudtam hogy a gyerek még él-e a tükör alatt vagy mivan... Na ő sírt 2 percig én meg bőgtem vagy 1 órán keresztül, de nagyon... Én azt hittem, hogy ott a szemem láttára tört ki a nyaka...

Fulladást nem akarok soha megélni... Most azonnal meg guglizom, hogy mit kell tenni fulladás esetén, mert én most kb annyit csinálnék hogy azonnal fejre állítanám és ütném a hátát.

2014. dec. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

EGyszer eltűnt a strandon. Kb negyed óra után lett meg.

:( Ijesztő volt nagyon.

2014. dec. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Félrenyelés nálunk is volt pont a napokban, 16 hónaposom most tanul kemény csőrös pohárból inni, egész ügyes, de néha még félremegy egy-egy korty. Most is ez történt, de akkora adag vizet nyelt félre, hogy köhögni sem tudott, csak elkezdett fel-alá toporogni, kezeivel repkedett, először azt hittem játszik, utána vettem csak észre, hogy már vörösödik,lilul a feje. Felkaptam, rávágtam egy hatalmasat a kis hátára, és sugárban kijött belőle egy nagy adag víz ... szegénykém nagyon megijedt, én inkább csak a veszély elhárítása után fogtam fel, hogy mi is történt.


Volt egy másik eset is, amikor egy pillanatra megállt a szívem, annyira rám ijesztett. Kb 3,5 hónapos lehetett a lányom, délután itthon játszottunk a játszószőnyegen, a hátán feküdt, derékig be volt takarva, a kis kezeivel meg kalimpált a felfüggesztett játékok után, ennyi idősen még kimerült ebben a játék nála. Közben csengettek, kiszaladtam ajtót nyitni, hivatalos ügyben kerestek, szóval pár perces mondókát kellett végighallgatnom. Aláírtam amit kell, aztán mentem vissza a kicsihez, aki mozdulatlanul feküdt a játszószőnyegen, takaró a feje búbjáig húzva. Hát mondanom sem kell, nekem ott abban a pillanatban lepergett az egész életem, rohantam oda hozzá, azt hittem megfulladt. Lehúztam róla a takarót, erre ott vigyorgott alatta a kis huncut ... Tudom, ez így nem tűnik olyan durva storynak, de engem ott akkor rettenetesen megijesztett. (takaró felügyelet nélkül sosem volt rajta azelőtt, éjszaka is hálózsákban altatom a kezdetektől fogva)

2014. dec. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
velem tegnap tortent ,hogy a nagyfiam aki mar felnott kiment a szobabol es nyitva hagyott minden ajtot,atment a szomszedba ott is nyitva hagyta az ajtot,en a furduszobaban voltam ,vizet keszitettem a 15 honapos kicsinek.persze a nagy eszre sem vette es a kicsi utana futott.az apja meg kereste mindenhol aki szinten a szobaba volt mikor kiment a gyerek de ullt a gep elott es nem vett eszre semmit.na amit kaptak azt nem tettek zsebre.1 emleten lakunk le is eshetett volna a gyerek a lepcsorol a sotet lepcsohazba .
2014. dec. 12. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!