Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülők! Mi kell még a babának?

Szülők! Mi kell még a babának?

Figyelt kérdés
Kiságy, kiskád, babakocsi, pelenka, ruhák és más apróság. Ennyi elég?
2014. dec. 12. 11:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Más apróság? Igen, mondhatjuk így is ... én most várom az elsőt és elég hosszú a lista. A ruhák sem ilyen egyszerű szerintem, bár kinek-kinek igénye szerint.
2014. dec. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Apróság: cumisüveg, takaró
2014. dec. 12. 12:06
 3/12 anonim ***** válasza:

erre én is kiváncsi vagyok hogy mi kell még.


Kiságy,babakocsi,kiskád,ágyba takaró meg ilyenek,ruhák,textil pelus,pelenka,cumi. Nálam ezek azok amik kellenek,meg ait beszerzeünk majd. A többi majd menet közbe kiderül nem?

2014. dec. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Nem, nem elég.

Kell az ágyba matrac. Légzésfigyelő, bár erről megoszlanak a vélemények.

Ágynemű, lepedők, plédek.

Pelenkázórészleg. Pelenka, popsitörlő.

Textilpelenka, kifogó vagy saját törölköző a babának.

Kozmetikumok, saját lázmérő, patikaszerek, orrszívó.

Ruhák évszaknak megfelelően.

Cumi, cumisüveg, neked mellszívó, tejtároló eszközök.

2014. dec. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2014. dec. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
matrac, matracvédő lepedő 2 db, takaró (párna), ágynemű 2 váltás, törölköző (kifogó) 2 db, textil pelus 8-10 db. Légzésfigyelő (opcionális) mellszívó (opcionális) bimbóvédő (op.) cumisüveg 1 db min. , hordozó - mózes (függ a szállítástól) bundazsák (téli babának), takarók vékony-vastag, babához használható hőmérő, vízhőmérő, fürdetőkrém, popsikrém, kiskefe a hajának, körömvágó (op.)
2014. dec. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%
Nalunk meg a hordozo (rugalmas kendö) is a listan van, abban nagyon jol elvan a baba, ameddig magamra kötöm, es tudok benne mindenfelet csinalni közben, miközben ö siman alszik, hiaba maszkalok.
2014. dec. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia

Hááát...

Ruhák-ebből is ,persze igény szerint,de jobb több méretet venni. Leírom nekünk mi minden van kezdésnek.

Ruhákból-56-62ből

15rövid body,15hosszú,20rugi,4kisgatya,2vastagharisnya,4itthoni vékonyabb sapi,kimenős meleg sapi,kétrészes nadrág-kardigánból 2szett,

kardigánból 5,5 zokni,2hálózsák,ujjatlan rugi 2-3

egy nagy meleg overál,kesztyűvel,sállal plusz kisebb 62-es mini "overál" még2db,2párkiscipő,3 pár mamuszcipő,3 hosszú ujjú póló

A kiskád mellé még néhány apróság :P -körömolló,babalázmérő,babahajkefe,3fürdőlepedő,testápoló,popsitörlő,hintőpor,vízhőmérő,fültisztító,orrszívó,lázcsillapítókúp,alkoho,sterilgéz,babaolaj,pelenka

A szobájába vettünk-

Kombikiságyat,matracot,baldachint,éjjeli fényt,légzésfigyelőt,szennyestartót,külön fiókos szekrényt,sok-sok falmatricát.

A kiságyba- 3lepedőt,2gumilepedőt,1 vastagtakarót,3 vékonyabb takarót,ágynemű huzatot 2-t,ágyrácsvédőt,20 textilpelust

Etetéshez-

5cumisüveg(különböző méretű),3cumi,üvegmosó kefe,cumisüveg sterilizáló,3 előke,3-4etetőcumi,kiskanál,kistál

Babakocsi,babahordozó

Ezen kívül nem írtam le,mi mindent vettünk a kórházba,illetve magamnak a gyermekágyas időszakra. A babától is biztos kihagytam valamit,de fejből írtam :P Persze van közte olyan ami nem kötelező,de mi biztosra megyünk.

38hkm

2014. dec. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hú utolsó, szép lista :) hát igen ennyit a pár apróságról. Egyébként minek 5 cumisüveg? Én meg a héten realizáltam hogy nekem is kell még egy csomó dolog a szülőszobára: nincs fürdős papucsom, hálóingem (pizsamám is csak olyan ami otthoni) szoptatós melltartóm vagy bármi olyan melltartóm ami a babás időkre megfelelne, törölközők
2014. dec. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Leírom így utólag mi mit használtunk:


evéshez (nekünk kellett a tápszer): cumisüveg (3db volt összesen), üvegmelegítő, sterilizáló, üvegmosó


alváshoz: hálózsák (volt neki több váltás ágynemű, sosem kellett, azóta sem használja), puha takaró. Az elején külön pizsamát nem használtam még.


fürdés: kiskád, fürdető, 2 törülköző (de egyébként neki nem jött be ez a kapucnis, egy sima törülköző is megfelelt volna), hősugárzó (nálunk nincs annyira meleg a lakásban).

Pelenkázáshoz: egy alátét, eldobható alátét, pelenka, popsikrém.


Ma már a kezdeteknél vettem volna járókát, mert abban biztonságosan ott lehet hagyni, amíg kimész vécére pl.


Közlekedés: babakocsi, bundazsák, termosz (ha valahová mentünk, tudjak neki vinni tápszert), autóshordozó (ha van autó)


ruhákat nem írom le egyesével. Én nem vásárolnék be nagyon, a kis méreteket egy hónap alatt kinövi, és egy-egy böfi kivételével nem fogja magát az elején összekenni, hogy naponta ötször kellene átöltöztetni (20 bodyt túlzásnak tartom)


Textilpelenka, előke, a fiam szeretett pihenőszékben is lenni, de az nem létszükséglet.

Gyógyszerből nekünk lázcsillapító kúp és szorulás elleni kép volt otthon az elején. Orrszívó, hajkefe, lázmérő.


Ennyi jut eszembe, ami jó, ha rögtön megvan, a többi majd kialakul. Felesleges előre összevásárolni mindent, amiről aztán kiderül, hogy nem is kell.

2014. dec. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!