Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti csináltok otthon...

Anyukák, ti csináltok otthon valami kreatív hobby dolgot amiből kiegészítitek a gyedet-gyest?

Figyelt kérdés

Kitaláltam egy-két dolgot, ilyen kis kreatív dolgok amiket gondoltam hogy majd eladnék. Ti csináltok otthon valami ilyesmit amiből egy kis plusz pénzt szereztek?

Úgy gondoltam, hogy ezeket a pár száz forintokat a gyerekeknek félre raknám és 1-2 hónap után vennék nekik valamit belőle.

Ti miket készítetek? Miket csináltok szívesen?


2014. dec. 12. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Meg csak tervezzük a babat, de amikor otthon leszek vele, en szeretnem kepezni magam tovabb (grafikus vagyok). Emellett a zeneirasba is szeretnem jobban majd beleasni magam. Igaz, ezek nem "kezzel foghato" dolgok, hanem szamitogepesek, de ertekesithetöek, en elvezem, a szakmamban is elörebb visz, mert majd elmondhatom, hogy addig is, ameddig otthon voltam, volt par sajat projektem, es rengeteg ingyenes anyag van az interneten hozza, amiböl tanulhatok.


Ha viszont valamilyen kezzel foghato dologra gondolsz, en magamnak a gyöngyszövest, es a könyvirast tudnam elkepzelni, mint otthoni kreativ tevekenyseget. Szerintem jo ötlet, hogy valamit szeretnel meg csinalni kiegesziteskepp, amit te is elvezel, es penzt is hozhat.

2014. dec. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Igazából rájöttem, hogy szükségem is van valami más tevékenységre, mert jelenleg 2 picivel (másfél éves, 8 hetes) vagyok itthon és kezdek kicsit befásulni mindamellett hogy élvezem hogy itthon vagyok velük. Szeretem a szépet, szeretek kreatívkodni, most kedvem is van hozzá nagyon, ezért is gondoltam. Szeretek akár csak aprót félre rakosgatni a gyerekeknek mert 1-2 hónap alatt már összejön 1-2-3 ezer forint is és abból mindig tudok nekik valami apró játékot venni, és jó lenne a kreatívkodásból is félre rakosgatni nekik egy picit. :)

2014. dec. 12. 12:47
 3/6 anonim ***** válasza:
én nagyon irigykedem,mikor valaki ilyen ügyes-és szorgalmas.bár én nem "gyártok" ilyeneket-de jó ötlet pl a kötés,horgolás-a lány sapik nagyon édesek.esetleg borostyánlánc fűzés.ez is népszerű.ha varrógéped van,az is jól jöhet.most lehet csinálni adventi koszorúkat,azt tényleg könnyű.érdemes bababőrzén is árulni.most hirtelen ezek jutottak eszembe.én mással egészitem ki a háztartáspénzt.
2014. dec. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

csak figyelj oda, hogy a kreatívkodás közben nehogy megbüntessen az adóhivatal.


Én egyébként fotózni szoktam, mert én azt szeretem. Annyiból is hasznos, hogy a fiamról is készül rengeteg szuper kép.

2014. dec. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen, ezen én is filóztam, hogy vajon mekkora mennyiségeket árulhatok anélkül, hogy rám szállna az adóhivatal...
2014. dec. 12. 15:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Hivatalosan mindenről kell számla. Ha ismerősöknek árulgatsz, akkor meg lehet úszni, ha hírdeted magad, akkor már nem. Kikérsz adószámot, onnan tudsz számlát is adni, mostmár gyed mellett is lehet. Webshopot már nem tudsz ezzel üzemeltetni.

A kérdésre a válasz, igen, szoktam. Csak nagyon hektikus. Van amikor 2-3 munka befut egymás után, aztán pár hónapig semmi. Igaz, eddig nem is nagyon hírdettem magam. Van blogom, külön facebook oldalam. Hímzek, gyöngyöt fűzök, varrok, mikor mihez van kedvem, vagy mit kérnek. Nem lehet rajta sokat keresni.

2014. dec. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!