Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hetes babának kell már...

8 hetes babának kell már legyten napirendje?

Figyelt kérdés

Azt olvastam egy babapszichológus tollából, hogy egy 6 hetes babának már kell legyen napirendje, legalábbis körülbelül ki kell alakulni valamiféle rendszernek, biztos pontoknak, ami mindig ugyannkor van mint pl. séta, fürdés.

Az én babám most 8 hetes és nem tudom, hogy miként alakíthaték ki neki már most napirendet amikor mindig máskor ébred reggel, máskor éhes (igény szerint szopik), máskor álmos, este máskor alszik el, sétálni sem tudunk minden nap, ha rossz, szeles az idő.

Kb. így néz ki a napunk 9-fél 10 körül ébred és 12-kor kezd álmos lenni, ilyenkor elaltatom cicivel vagy ringatva és alszik kb 3-ig, fél 4-ig. Akkor megint fent van 7-ig, nem szundít. 7 kürüól látom h álmosodni kezd, húzom az időt kb 8-ig, akkor fürdés, evés és altatom. Éjjel kel éjfél körül, utána hajnalban 6-7 kürül és utána reggel 9 körül.

Szerintetek ez így jó? Nem én alakítottam így, hanem azt figyeltem, hogy mikor álmos, mikor éhes a babám. Az nem baj, hogy ennyit van fent egyhuzamban, nem szundikál 15-20 perceket, hanem napközben csak egy nagy délutáni alvása van?



2014. dec. 15. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Ennyi idős babánál szerintem tökéletes, amit csinálsz (ha figyeled, mit szeretne, és megpróbálsz ehhez alkalmazkodva kábé mindent ugyanúgy csinálni). Nálunk is így volt, és magától kialakította a napirendet a baba, azzal a kivétellel, hogy mivel az apukája minden reggel 7-kor kelt, a baba nagy eséllyel magától is ekkortájt ébredt fel...
2014. dec. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Ennyi idősen ez tökéletes. A fürdetés ideje legyen nagyjából fix és ennyi. Anno én is így csináltam.Igény szerint evett, aludt. Nem hittem benne, hogy ebből valaha lesz napirend, mert engem is mindenki ezzel nyüstölt és 4,4 hónaposan vettem észre, hogy jééé, mindig ugyanakkor eszik és alszik nagyjából. Persze még ma sem totálisan egyforma minden napunk, de igen, már szépen kialakította magának a napirendjét. De ha álmosnak látom vagy éhesnek, akkor a mai napig lefektetem vagy megetetem hamarabb. 6 hónapos
2014. dec. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
4,5 hónaposan :)
2014. dec. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

előszor is a szakkonyvek szerint ennyi idosen nem a percre pontos napirend a fontos, hanem hogy mit mi követ: furdes utana eves alvas stb.

a napirended egyebkent jo (én mondjuk kesobb fektetnem es korabban keltenem h ejszaka ne keljen fel ketszer) de majd úgy a 3. hónap vége felé elkepzelheto h megborul a rend...tobbet lesz ebren tobbet mozog tobbszor kell majd etetni stb. nekem is volt 1-2 honapig napi rend, amivel at is aludta az ejszakakat 10 hetes kortol. aztan 4 honaposan minden borult. a sajat tanulasi vagya elkezdte felkelteni ejjel.allandoan ehes lett nehezen aludt el tehat minden felborult. most 5 honapos. a kezdeti napi rend alapjara epitve kidolgoztunk egy uj napirendet es ehhez fogunk ragaszkodni ugy erzem ő is eleg erett.hozza.

kerdesedre a valasz: nyugodtan kezdheted alakitani a napi.rendet de most még kezeld rugalmasan.

2014. dec. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Teljesen jól csinálod, hogy a babádra figyelsz. Szakkönyvek sok mindent írnak amit marhára nem lehet tartani. Ha nagyjából ugyanabban az időpontban eszik-alszik is egy ilyen korú baba az nem lesz tartós mert egyre többet lesz fent, egyre érdeklődőbb élénkebb lesz. Bezavar a mozgásfejlődés, a növekedési ugrások. Teljesen fix napirendje olyan 1 éves korra alakul ki egy gyerkőcnek :-)
2014. dec. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Julie S ***** válasza:
Ez a napirend egy olyan dolog, hogy van, aki igenyli, van, aki nem. Nalunk egyetlen biztos pont a nap folyaman a furdes idopontja. Lassan 15 honapos a lanyunk es boldog, kiegyensulyozott gyerek, akit kotodoen nevelunk. Ez utobbi sokkal fontosabb szerintem, mint a napirend.
2014. dec. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Első baba és hát sok mindent összeolvastam persze :)
2014. dec. 16. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!