Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az hogy 14 hónaposom...

Miért van az hogy 14 hónaposom minden hónapban megbetegszik?

Figyelt kérdés

Kb 6 hónapos kora óta (mióta csúszik mászik, már megy) minden hónapban belázasodik. Most pl köhög folyik az orra- hörk hurut gyulladás. De van mikor csak láz van. Kb 3-4 napig tart. Volt mikor le sem tudtuk vinni.

Az orvos anyit mond gyenge az immunrendszere. Ez öröklődő. Pedig mindig rendesen takarítok.

Kb 2 hetente járunk baba-mama klubba.


2014. dec. 15. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Sokat segítenél, ha adnál neki immunerősítő vitaminokat. Illetve azzal is, hogy amikor bejönnek ezek a nyálkás-taknyos idők, mikor mindenki beteg, akkor kerülnétek az ilyen helyeket és inkább ha nagyon muszáj, akkor menjetek valahová, de egyébként inkább maradjatok otthon.

Mert nem kell nyilván burokban nevelni senkit, de azért az sem állapot, hogy minden hónapban beteg, mert az azért már túlzás. Meg gondolom ilyenkor kap egy csomó gyógyszert, ami meg hosszútávon nagyon nem jó.

Szóval ha ennyire immungyenge a kicsi, akkor lehet jobb, ha valóban sok vitamint kapna és ilyenkor korlátoznátok a közösségbe, emberek közé való járkálást.

2014. dec. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez nem attól függ, hogy mennyit takarítasz. Lehet tényleg ilyen az immunrendszere. Mennyi gyümölcsöt eszik? Mennyit van kint a levegőn? Kisfiam 15 hós, és eddig 2x folyt az orra. Láz még szerencsére nem volt. Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy a fogzàs is legyengíti a szervezetét, de a láz nem attól van.
2014. dec. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon sok gyümölcsöt eszik. Napi 2-3 kivi narancs mandarint.

Dec 3. án voltunk utoljára a játszóházba azóta nem. Ilyen időben kb 1-1,5 órát lehet kint lenni vele.

2014. dec. 15. 21:41
 4/9 Julie S ***** válasza:
Adsz neki eleg vigantolt/d vitamint?
2014. dec. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Adj neki naponta legalább 300 mg aszkorbinsavat ( C vitamin), de ha beteg, több is lehet.

Valamint a D vitamin is fontos ha beteg.

2014. dec. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor a gyümölcsadag is megvan. Ezeken felül nem tudom milyen vitaminok, immunerősítők vannak. Mi is max 1 órát vagyunk kint. Ha az orvos többet nem momd, akkor megkérdezném a védőnőt. Mert ez borzasztó lehet a picinek (is) hogy ilyen sokat beteg.
2014. dec. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem alszik túl melegben? Olyankor ki szokott száradni a nyálkahártya az orrban/légutakban és könnyebben megfertőződik kórokozókkal.
2014. dec. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Próbáltad már a Cebion multit? 1 éves kortól már adható. Esetleg Béres cseppet Cebion cseppel együtt. Én ezeket adom felváltva. Nlunk még az ovis testvér is hazahozza plusszba a betegségeket, így októbertől adom, ha szükségét látom.
2014. dec. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok! Ami nekünk nagyon sokat segített orrfolyásnál (meg nagyon ajánlják felső léguti betegségeknél) az a hideg párásító (a miénkbe lehet illóolajat cseppenteni, én eukaliptuszt szoktam) , meg a sólámpa! Ezeket próbálhatod kúraszerűen. Nekünk nagyon beváltak.
2014. dec. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!