Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan szülő, aki megbánta...

Van olyan szülő, aki megbánta a gyerekvállalást és ezáltal nem tudja igazán szeretni a babáját, gyerekét? Vagy tehernek, nyűgnek érzi a nevelést/törődést? Tud változni idővel ez az érzés?

Figyelt kérdés
A tervezett és nem tervezett babákra is gondolok.

2014. dec. 16. 08:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Nem, nem bántam meg, remélem, soha nem is fogom. 3 gyermekem van.
2014. dec. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%
Igen, a terhesség utáni depresszió alatt igen, úgy éreztem, az egész tévedés. 1 évet próbálkoztunk, előtte is kezelések és minden, és egy traumatikus szülés után a hátam közepére nem hiányzott, elutasítottam őt. Aztán sikerült kikeverednem belőle, és most, bár sajnálom az akkori érzéseim, tény, hogy így volt.
2014. dec. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%

Én kicsit sem bántam meg a gyerekvállalást, csak azt a részét nem tudtam tartani, amit "klasszikusan" kellett csinálni. Próbáltam magamat tartani a könyvben leírtak szerint a : szoptatással, hozzátáplálással, utazással, altatással, hogy no cumi, ciciztetés éjjel is, hogy a gyerekről szól minden magammal szemben is és ezt a részét megbántam. Nekem a saját megérzésem és ösztönöm szerint kellett csinálni a gyerek mellett a dolgaimat, az ellátását, a takarítást,a vele együtt utazást, hogy magamat intézem és ebben is részt tud venni a fiam, a saját ellátásunkat stb. és onnantól nekem helyreállt a rend, egyáltalán nem bántam meg, csak a sok féligazságot és kényszert, amit ránkjavasoltak :/

(megjegyzem, utána sokkal jobb lett a helyzet is, amikor a magam feje szerint oldottam meg mindent, nem az szerint, hogy hogyan kellene stb.)

2014. dec. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

En az elso lanyommal kapcsolatban erzek igy neha. Nagyon kikesziti az idegrendszeremet. Tervezett gyerek volt o is pedig, de nem gondoltam, hogy ilyen lesz. Sajnos termeszetre pont az a tipus, akit amugy az eletben messzire elkerulok, mert gyulolom az ilyen embereket. O is beszologatos, eroszakos, raadasul hiperaktiv, hisztis, nagyon feszegeti a hatarokat. Neha eszembe jutott, hogy odaadom az apjanak, de aztan meggondolom magam, mert ott meg rosszabb lenne neki, en legalabb probalom nevelni. Szeretem ot a magam modjan, de nem merek megnyilni neki pont az elobbi termeszete miatt. A kisebbet viszont imadom, szivvel-lelekkel, de teljesen mas a ket gyerek. Amikor a nagylany kisebb volt, sosem ereztem igy, mint most. Nem bantam meg, de neha nagy tehernek es nyűgnek erzem.

Most johetnek a lepontozasok, itt ugyis szokas, hogy aki oszinte es nem csak a rozsaszin kodot latja, azt ugyis lehuzzak a sarga foldig.

2014. dec. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Nekünk nem volt tervezett, és már 9 hónapos, és a mai napig nem érzem magamhoz közel. Sokszor azon gondolkozom, minden könnyebb lenne, ha nem lenne (Nyilván) Szeretem, de nem bírom elfogadni a helyzetet. Nálam még nem változott...remélem fog,ahogy egyre nagyobb lesz..jó lenne valakivel megbeszélni ezeket a negatív érzéseket, persze olyannal,aki hasonló cipőben jár..
2014. dec. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%
Én nem bántam meg, de nem tudom élvezni. Nem érzem különösebben anyának magam. Ellátom, etetem, foglalkozok vele, mert tudom hogy ez a kötelességem, szeretem is de semmi extra érzés. Akár a dadája is lehetnék, körülbelül így érzem magam. Szeretem, gondoskodok róla, mert kell. Én nagyon szerettem volna Őt, vártam nagyon a világon Őt aakrtam legjobban, semmi más nem számított de nagyon nehéz szülésem volt, hónapokig depresszió és ebből adódik minden problémám. Nem merem őt szeretni, mert félek állandóan attól, hogy milyen gyerek lesz, hogy fog alakulni az élete, egészséges lesz-e teljesen a szülés miatt stb. Nem megrem szeretni,mert félek jobban fájna. Talán most már, hogy nagyobb (6hós), jobban lehet vele játszani, okosabb, nem csak egyirányú a kommunikáció hanem vannak visszajelzései is, magyaráz, vigyorog stb. talán kicsit enyhül a dolog, de még mindig nagyon rossz. Nincs az az öröm, boldogság, meghittség amire vártam. Űgy értem én majd akkor tudom szeretni teljesen őt ha látom hogy minden oké vele.
2014. dec. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi őszinte válaszokat. Ez nagyon-nagyon kényes téma, eddig nem is mertem megkérdezni senkitől... csak most, így név nélkül :)

Úgy látszik többen járunk ilyen cipőben, de borzasztó nehéz kimondani még saját magamnak is.

2014. dec. 16. 11:05
 8/18 A kérdező kommentje:

Jajjjj már. Kérdeztem valamit és válaszokat várok. Számomra mindegyik hasznos! Nem tudom, ki szórakozik azzal, hogy a neki nem tetsző válaszolókat lepontozza :) Már a múltkor is megfigyeltem és szerintem ugyanaz a személy :))

Bár nem a százalék számít, de mégis minősíti azt a jóindulatú, kedves olvasót (és talán válaszadót), aki 0 pontot ad egy olyan kommentre, ami nem a tökéletes valóságot írja le.

Gratulálok ennek a hibátlan embernek.

2014. dec. 16. 11:10
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

Itt sokakkal én se értek egyet, de nem pontozok le senkit, mert legalább őszintén leírták, mit éreznek.


Én 23 évesen estem teherbe, igazából "engedtem" a férjemnek, mert ő már nagyon szeretett volna babát. Én még vártam volna. Amikor megszületett, pár hétig én is hasonlóan éreztem, gőzöm sem volt, hogy kell egy kisbabával bánni, nem készültem fel lelkileg egy pillanatig sem terhességem során arra, hogy innentől már nem azt csinálok, amit akarok, nem annyit alszom, amennyit akarok. Az első pár hét nagyon megviselt, és olyan sokan mondják azt, hogy "majd amikor a kezedben tartod először, mekkora boldogságot fogsz érezni", hát ez nálam sem így volt. Ez a mindent elsöprő anyai érzés belőlem még hiányzott.

Még azt sem tudom pontosan megmondani, hogy hány hónapos lehetett, amikor ez maximálisan kialakult bennem, DE kialakult.

És a kérdésedre válaszolva, igen, tud változni ez az érzés. Most 2 éves múlt a kisfiam, szeretem, imádom, hatalmas boldogság, főleg mikor azt mondja: Anyuci, szejetjek!:) Tele van élettel és szeretettel, mókázós, jó kisfiú.

Nem lehet nem szeretni.

2014. dec. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%
Huha,én is 23 vagyok,2 éves a lányom. Mi se terveztük,csak párom úgy volt vele,de jó lenne,na meg hogy nem jön össze úgysem egy alkalommal. Hát összejött.Nem bánom a kicsit,mert imádom,viszont rettentő teher már.Ha csak néha le tudnám passzolni pár órára,akkor biztosan nem érezném így,de hogy 2 év alatt még egyszer sem voltam barátnőkkel kettesben...Vásárolni voltam már úgy,hogy párom volt a gyerekkel,de mivel nekem itt senkim nincs,így itt ha akarnék se tudnék kivel elmenni. Nekem az emberi társaság hiányzik egyébként,bár igaz hogy csak 1-2 barátom van.De néha jó lenne nem a gagyogást/gyerekbeszédet és nyávogást hallgatni állandóan.Mellette kezdődik bennem a munkakeresési stressz is,mivel gyesen vagyok,nem volt munkám,nincs hová visszamennem. Szörnyű érzés,és igen,be is vallom hogy néha nyűg a gyerek. Mindenhová vele kell mennem.Boltba is,megszakadni a csomagokkal és vele a 4.emeletig.Eddig két állásinterjúra is vittem magammal és nem messze párom nagynénje figyelt rá...
2014. dec. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!