Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell a 6 hós babát...

Hogyan kell a 6 hós babát kanállal táplálni, hogy ne ússzon minden az ételben? Hogy marad meg nyugodtan egy baba?

Figyelt kérdés

hiába az előke, nálunk a homloka, térde is olyan lesz, folyik a füléig, pedig folyamatosan törlöm, feje körül is minden bébiételes, elkapja a kanalat tiszta erővel fogja, vagy egyszerűen kiüti a kajcsit belőle, mindig az arca előtt kalimpál, a keze is csupa majsz, de kéri, szereti, de nem nyitja ki a száját, mindig úgy kell "erőltetni", elfordítja a fejét oldalasan is próbálom így adni, hogy haladjunk már, de ha nem adom, neki áll sírni, ami a szájában van letüdőzi, majd' megfullad.


már próbáltam hogy kezére teszek takarót, mert akkor legalább nem kalimpál, de elforog teljes testtel (ülni még nem tud amúgy)


és így eszik meg egy egés üveg bébiételt.


videókon láttam a neten, hogy más babája olyan nyugiban ül és eszik!


2014. dec. 16. 16:03
1 2
 1/13 anonim válasza:
Sehogy. A gyerekvállalás sajnos együtt jár ilyen kis gikszerekkel. Majd megtanul enni.
2014. dec. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyrészt ne legyél ideges. Másrészt, ha nem megy másképpen, akkor vedd ölbe, karold át a kis testét, kezét az egyik kezeddel, a másikkal meg etesd.
2014. dec. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
ne haragudj, de honnét gondolod, hogy ízlik neki amikor úgy kell beleerőltetni? csak mert a fiam pont ugyanezt csinálja minden olyan étellel ami nem a fogára való, ami ízlik neki (édes-: pl.tejpép - gyümölcs) azt teljesen nyugodtan minden kalimpálás nélkül szépen megeszi. Amúgy ahogy a 2. válaszoló írta öledbe "lefogva" nem lesz minden főzelékes, de ha a száját se akarja kinyitni neki én nem erőltetném, én se szívesen ennék olyat meg ami nem ízlik de belém tömnék... így utálnak meg sok kaját a gyerekek (szerintem) minden íznek eljön az ideje, hogy szépen megegye (8 hós)
2014. dec. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
csak annyi, hogy van egy 14 éves lányom is a 8 hós mellet, neki se erőltettem soha semmit aminek nem nyitotta magától a száját, szó szerint értsd amit most írok: nem tudok olyan kaját főzni amit nem eszik meg jóízűen... spenóttól a főzelékeken át a húsokig, mindent! megeszik... szóval tapasztalatból írtam, hogy ne erőltesd :) "3"
2014. dec. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van, kalimpál, visít közben a maradékkal a szájában, ami mindenhová repül, forgolódik, minden érdekesebb, minden kajás...De a száját nyitja azért, várja, csak közben játszik, énekel, hadonászik. Ha a száját sem nyitja akkor lehet tényleg nem ízlik neki vagy lehet gyorsan adod. Nekem is van, hogy szórakozik, elfordul, ki kell várni, majd visszafordul és nyitja a száját, ha hagyom, hogy "kiélje" Magát. Macerás...
2014. dec. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát az evés folyamata maszatolással jár az már biztos. Ha egyáltalán nem akarja nyitni a száját akkor nem ízlik neki szerintem én nem erőltetném. Türelmesen kell etetni, lehet több perc is eltelik két kanalazás között mert nézeget meg elfordul. A videón nyugodtan evő babák biztos nem most kezdték a kanállal evést. Arra, hogy elkapja a kanalat a kezedben azt tudom javasolni, hogy adj neki is egy kanalat. Akkor nem kell ami nálad van és ha szerencséd van akkor még le is köti annyira, hogy nem kalimpál olyan erőteljesen. Kitartás, ez csak jobb lesz :-)
2014. dec. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mióta tápláltok hozzá? nekünk az első két hétben volt maszatos az evészet. Aztán belejöttünk. Anyósom azt mondta, hogy úgy eszik, a gyerek ahogy eteted. Igaza volt. Ha nem én etetem, akkor minden disznóól (főleg, ha a nagyapa eteti). Eleinte próbáltam magamra felhívni a figyelmet (úgy csináltam mintha én is ennék egy-két kanállal, vagy berregő hangot adtam ki miközben a szájához értem a kanállal.) és annyira tetszett neki a bohóckodás, hogy rám figyelt és nem minden másra.
2014. dec. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha ki sem nyitja a száját, akkor vagy nem ízlik, vagy nem éhes.

Ha elkapja a kanalat, akkor hagyd a kezében és etesd tovább másik kanállal, mi így váltogatjuk a két kanalat.

Hogy haladjunk már-ezt felejtsd el, a kanalas evés eleinte 45-50 percig is eltartott.

Ülni még nem tud, ez oké-hogy eteted, tehát fogod vagy ülteted valahova vagy hogy?

2014. dec. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

nem ültetem

ált olyan babahordozós pózban van takarókkal megtámasztva


a tejpépet imádja, szóval most azzal gyakoroltam.

hagytam elforogni, játszani, megnevettettem, berregtem a falatokhoz.


korábban hogy írtam, nem nyitja a száját, úgy értettem hogy amikor ott a kanál nem nyitja ki, hanem csak késleltetve, amikor neki tetszik, de akkor 3-szor egymás után. és utána megint mindent csinál.

2014. dec. 16. 20:29
 10/13 anonim ***** válasza:
Ne berregj neki, és ne nevettesd. Köss a nyakába textilpelenkát, az jó nagy, nem ken mindent össze. Türelem, jobb lesz.
2014. dec. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!