Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hósom hörghurutra antibiotik...

3 hósom hörghurutra antibiotikumot kapott ma. Tegnap egy másik orvos is megnézte, ő csak köptetőt javasolt. Nem sok az antibiotikum? Mondta az orvos, h nehogy tüdőgyulladás legyen belőle, azért adja.

Figyelt kérdés
3 napja köhög és folyik az orra, láza nem volt, elég jókedvű.
2014. dec. 17. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

Jesszus nehogy add neki!

Az én másfél évesemnek már hónapja hörghurutja van, mégsem írtak neki fel antibiotikumot. Calciumot és ambrobent adj neki. Jobbulást

2014. dec. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Kisfiam 15 hónaposan hörghurutra antibiotikumot és köptetőt kapott. Mondjuk ő lázas volt 3 napig, 39 felett volt a hője.

Az antibiotikum kikezdte a kis szervezetét, azóta laktóz érzékeny.

2014. dec. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Kicsinel egyik naprol a masikra sokat javulhat/rosszabbodhat a betegseg. Ha az orvos antibiot irt neki, azt okkal tette. Persze ha nem adod neki, a te dolgod. Lehet, hogy semmi baja nem lesz. Lehet, hogy tudogyulladasa lesz. Mondjuk azt sem ertem, hogy 2 nap alatt minek ket orvos. Egy kell, akiben megbizol.
2014. dec. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért volt 2 mert rakattunk be neki fülbevalót és azt egy gyerekorvos csinálta, és akkor megkértem őt, h nézze meg. Aztán ma elvittük a sajáthoz.
2014. dec. 17. 19:50
 5/9 anonim ***** válasza:
A pici még csak három hónapos. Én nem hallgattam rá a tüdejére, de nem is vagyok orvos, hogy megállapítsam mennyire érintettek a hörgők. Viszont azt tudom, hogy a hörgő már a tüdő része és a bajhoz csak kicsi kell. Valószínűleg a saját gyerekorvos alaposabban nézett a torkába, alaposan meghallgatta, megnézte és ekkor döntött az antibiotikum mellett. Téves elképzelés, hogy csak akkor lehet baj, ha láz van. A tüdőt érintő gyulladások jó része láztalanul zajlik. A babáknak még gyenge az immunrendszerük, ezért ritka a magas láz egy éves korig. A fejletlen immunrendszer miatt amit egy vírusfertőzés még inkább legyengít, könnyebben alakul ki bakteriális felülfertőződés. Szóval ha kapott antibiotikumot azt akkor add be neki. Figyelj rá, hogy az orvos által meghatározott ideig, de legalább elfogyásig, vagy öt napig szedje. Ha anyatejes akkor szoptasd mellé. Nem tudom kaphat-e ilyen idősen probiotikumot, de azzal érdemes megtámogatni a pocakját. Hosszúra sikeredett. Az antibiotikum nem az ördögtől való.
2014. dec. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lányom 14 hónapos. Elöszőr a hörgői voltak begyulladva köptetőt kapott rá. Másnapra belázasodott és antibiotikumot írtak fel neki. Folyik az orra is. Tüdőgyulladás alakult ki nála.
2014. dec. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. dec. 17. 21:19
 8/9 anonim ***** válasza:

3 hónapos, hörghuruttal. Mindenképpen kapja az antibiotikumot, vény nélkül tudsz vásárolni hozzá protexin restore-t is, ez probiotikum, jót fog tenni.


Az ilyen gyakori kérdésekes önjelölt kutatókra, akik szerint a gyerek az antibiotikumtól lett laktózérzékeny nem szabad hallgatni. Szekunder laktózintoleranciát okozhat ugyan, de ezt egy sima probiotikum és laktáz enzim kúra helyrehozza.

2014. dec. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is laktózérzékenység lett vége. 1 éve járunk gasztróra, mert elvileg elmúlik.

Ettől függetlenül, ha beteg, egyértelmű, hogy kapna gyógszert.

2014. dec. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!