Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék hogy változzon...

Mit tehetnék hogy változzon ez a helyzet?

Figyelt kérdés
Másfél éves kislányom beteg, de már egxre jobban van..Az kanalas orvosságok miatt nem hajlandó semmit sem megenni, ahogy meglátja a kanalat ordít..megkóstoltatom vele a kedvenceit, bmit adok neki gyümölcs-pép-szendvics-főzelék amiket eddig jó ízűen megevett nem hajlandó enni..csak is kizárólag a tápszert eszi...egésznap..annyira ki vagyok..h tudok így neki vitamin dús tápanyagot adni ha csak ezt a folyékony 'sz*rt' issza meg??? Nem hinném h étvágytalanság az oka, egyszerűen ha meglátja a kanalat üvölt és még taknyosabb lesz..tea+tápszer+tejital ezeket iűeszi csakis kizárólag..mit csináljak ha ez továbbra is így marad..ennyi idősen már mindent ennie kéne.. segítsetek kérlek.

2014. dec. 18. 12:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Kézzel eszik? Például szendvicset, főtt krumplit, ilyeneket?

Ha ezeket megeszi, akkor próbáld meg 2-3 hétre eltenni a kanalat és nem erőltetni.

Addig egyen kézzel leveszöldséget, sült husit, felvágottat, péksütit, kockasajtot, stb.

2014. dec. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van, én azt gondolom, hogy azért belejátszik egy kis étvágytalanság is. Az én kislányom is másfél éves, szinte minden második héten beteg, és ilyenkor nem igazán fogad el semmit a tejitalon kívül. Azért ezekben van sok vitamin, és fehérje is. Nyilván nem helyettesíti a változatos táplálkozást, de a semminél több. Amit szívesen fogad még a lányom, azok a levesek, és a gyümölcslevek. Én Nurofenes fecskendővel adom a gyógyszereket, így nem zavar be a kanalazásba. Ha a kezébe adsz kanalat, az nem segít? Nálunk mindig lelkes, ha önállóan próbálkozhat. Már a levest is ügyesen eszi.

Viszont én azt gondolom, bízd rá, ne aggódj. Maximum egy kis béres cseppel segíthetsz még a dolgon.

2014. dec. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!