Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos tápszeres babámnak...

4 hónapos tápszeres babámnak mit adhatok inni?

Figyelt kérdés
2014. dec. 19. 21:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Nem kell neki külön inni, de ha szeretnél, vizet.
2014. dec. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Tápszeres babának kell a folyadék! Én mindig vizet szoktam neki adni. Amikor beteg volt akkor kapott egy kis babateát, mert azt szívesebben megitta.
2014. dec. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az enyém nem ivott vizet, kiköpte, úgyhogy én két étkezés között, ameddig nem vezettük be a gyümölcsök levét, egy kanál tápszerrt kevertem 120-150ml vízhez és kicsit becsaptam, (ivott belőle 40-50ml-t max.) mert a kutacsa mindig be volt nagyon esve, de most sem iszik igazából, pedig már lassan egy éves. Minden normál adag ételéhez teszek 10-20ml vizet, hogy több folyadékot egyen + sok mandarin, narancs, cseresznyelé. Ezek mennek csak.
2014. dec. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Vizet. Forralt vizet lehűlve.

Az én kislányom meg a vizen kívül mást nem iszik meg. Se tea, se gyümölcslé nem kell neki. A gyümit megeszi, de nem issza.

2014. dec. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
én is vagy sima forralt vizet adok neki, vagy most így a hideg miatt csipkebogyó teát ajánlott a doki. egy nap megiszik kb 150ml-t
2014. dec. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
az én fiam is tápszeres, most pár hete kezdett el inni (8 hós) addig bármit adtam neki nem fogadta el, én nem izgultam emiatt, azért mert picik nem hülyék :) amire szüksége van a szervezetének kikövetelik maguknak :) most már megissza a teát is, gyümölcslevet is, vizet kiköpi :)
2014. dec. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam se issza meg a vizet, de picinek teát adtam neki, aztán vízezett gyümilevet, kevés gyümölcsle sok víz, épphogy van egy kis íze. Most egy éves de 4-5 decit simán megiszik egy nap de inkább többet.
2014. dec. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
érdekes, nekem meg azt mondta a doki, hogy direktbe ne itassam, max napi 20-30 ml tea. Az enyém 2 hós, néha elfogadja a teát vagy vizet, pár kortyot,de többségében nem. Ja és tápszeres persze.
2014. dec. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét gyerekem születésük óta iszik, kisfiam 2 hetesen lett tápszeres, ő mecsek baby teát kapott pici cukorral mert csak úgy itta meg. Most 10 hetes kislányom széklet problémák miatt kamilla teát szokott inni pici cukorral (1 kocka cukor fél liter teába) vagy vizet, és csak langyosan hajlandó meginni, szobahőmérsékleten nem.

Neki például nem tetszik a mecsek baby tea. Amúgy vannak gyerekteák (én drogériába vagy bio boltokba veszek), ezeket 4 hós kortól már lehet adni, kisfiam már cukor nélkül issza ezeket, vagy vizet iszik. (most másfél éves)

De egy ideig granulátumos baba teát vettem neki, csak egy idő után már egyre többet ivott és nem győztem venni az 1000ft-os teákat.

2014. dec. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazából azért is szeretnék adni neki inni,mert bukás elleni tápszert kap,ami eléggé megfogja a székletét. Átlag 2-3 naponta tud csak kakilni és azt is segítséggel. Ezért szeretném ha több folyadékot inna hátha lazulna a "dolog". Eddig kamilla teával próbálkoztam de nem fogadja el,sem a vizet.

Nem tudom ezek a kimondott filteres baba teákat lehet e már adni?

Doktornő még azt javasolta,hogy gyenge kamillás vízbe keverjem a tápszert de ez sem hozott megoldást. Még a hozzá táplálásban bízom de az meg csak 5 hósan kezdhetjük,mert a 36. hétre született így várunk vele.

2014. dec. 20. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!